29.04.2024 07:21
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

01.04.2008
12:00

Версiя для друку

Посилення спроможності громадянського суспільства у побудові партнерств з органами місцевої влади

   

Відбувся візит української делегації до міст Тімішоара та Арад (Румунія) в рамках другого етапу українсько-молдовсько-румунської ініціативи «Посилення спроможності громадянського суспільства у побудові партнерств з органами місцевої влади».

 

Під час туру учасники прослухали семінар щодо інформування громадян та участі у прийнятті рішень на місцевому рівні, діяльності недержавних організацій, типів громадських комітетів, нормативно-правової бази та діяльності квартальних громадських комітетів, які утворені у місті Тімішоара за французькою моделлю у 2004 році (сьогодні їх є 14). Ознайомились із результатами опитування громадської думки щодо діяльності зазначених комітетів. У деяких містах (Тімішоара) для залучення громадян до процесів прийняття рішень було створено квартальні громадські комітети, які є добровільними об’єднаннями громадян без створення юридичної особи, аполітичними та неприбутковими.

 

Вони просувають цінності партисипативної демократії, здійснюючи постійний діалог між місцевою владою та жителями певного кварталу, таким чином сприяючи активній участі громадян у вирішенні конкретних проблем громади. Цей досвід доводить також, що в більшості випадків дорадчі та консультативні органи роблять значний внесок у визначення та вирішення конкретних проблем певних громад. Залучення громадян до роботи квартальних комітетів сприяє підвищенню рівня довіри до роботи органів місцевої влади, таким чином роблячи значний внесок у покращення якості роботи місцевих урядів.

 

Також українська делегація провела ряд зустрічей у мерії міста Тімішоара. Учасники візиту ознайомились із діяльністю мерії, її структурою, із роботою управління розвитку, до якого входять служби місцевого розвитку, внутрішнього та іноземного інвестування, туристичного інформування та збереження історичних пам’ятників. Цікавим був обмін досвідом щодо розробки та впровадження проектів за участю громадських організацій, що фінансуються за підтримки ЄС, розбудови та діяльності індустріальних парків.

 

На зустрічі з мером міста Тімішоара та заступником мера міста Арад учасники делегації ознайомились із співпрацею органів влади із квартальними громадськими комітетами, їх роллю та місцем при визначенні проблем міста, розгляду інвестиційних заходів програми економічного та соціального розвитку, бюджету міста, а також отримали запевнення мера Тімішоара про зацікавленість до тісної співпраці із органами місцевого самоврядування Івано-Франківщини, поділились досвідом залучення громадськості до прийняття рішень, розробки стратегій розвитку на місцевому, регіональному та галузевому рівнях, намітили шляхи налагодження співпраці та реалізації спільних проектів.

 

У рамках візиту делегації з України та Молдови ознайомились з досвідом органів місцевої влади Румунії щодо створення та діяльності громадських квартальних комітетів, інформаційних центрів для громадян, асоціацій товариств співвласників багатоповерхових будинків. В ході обміну досвідом з представниками громадських організацій Румунії щодо реалізації проектів та програм були обговорені ідеї щодо розробки та впровадження спільних проектів у сфері розбудови громадських комітетів, здійснення моніторингу за діяльністю органів місцевої влади, розбудови інфраструктури та туристичної індустрії регіонів та міст.

 

Набутий досвід в рамках проекту є дуже важливим не тільки для НДО, але й для представників органів влади та місцевого самоврядування.

 

Цікавим для партнерів з Румунії та Молдови був практичний досвід АЕРІФ та її досягнення в галузі розробки та впровадження спільних з органами місцевого самоврядування проектів, розробки стратегій розвитку територій, моніторингу діяльності органів місцевої влади, а також налагодження співпраці між владою та третім сектором задля розвитку місцевих громад. Важливим було обговорення питань залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні, а також практичний досвід української сторони щодо прозорості діяльності місцевих органів влади, а саме міст Долина та Надвірна. За результатами обговорення представники української делегації поділились досвідом та напрацювали спільно з учасниками зустрічей з Молдови та Румунії конкретні пропозиції щодо покращення прозорості та підзвітності місцевих органів влади.

 

Наступним етапом проекту є проведення міжнародної конференції в Івано-Франківській області, що відбудеться у квітні та буде присвячена питанням залучення громадськості до прийняття рішень на обласному рівні. Програмою перебування молдавської та румунської делегацій передбачено візити до міст Долина, Надвірна та Яремче з метою ознайомлення із діяльністю органів місцевого самоврядування та НДО.

 

Проект здійснюється за фінансової підтримки програми «Схід-Схід» Міжнародного Фонду «Відродження», за участю трьох неурядових організацій від Республіки Молдови (Муніципалітет Кишенева - Інститут вирішення протиріч INRECO), Румунії (Муніципалітет Тімішоара - Агентство з інформації і розвитку неурядових організацій) і України (Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини).

 

Про проект

 

Проект „Посилення спроможності громадянського суспільства у побудові партнерств з органами місцевої влади" спрямовано на обмін досвідом між представниками місцевої влади і неурядових організацій в Республіці Молдові, Румунії і України (Кишинів, Тімішоара і Івано-Франківська область) для заохочення соціальної активності місцевих неурядових організацій і мешканців, покращуючи здатність громадянського суспільства до просування ефективного управління на місцевому рівні. Проект передбачає 4 візити для обміну досвідом.

В лютому представники НДО та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області мали змогу відвідати місто Кишинів (Республіка Молдова), отримати досвід формування та діяльності квартальних громадських комітетів.

Міжнародна співпраця за проектом сприятиме розвитку взаємин співробітництва між Кишиневом, Тімішоара й Івано-Франківською областю; зростанню позитивного досвіду в розбудові демократії в органах місцевої влади; налагодженні прямих взаємин між представниками місцевих громад, неурядових організацій; зміцненні комунікації між неурядовими організаціями трьох країн.

  

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1215 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>