06.05.2024 16:22
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

18.06.2008
12:00

Версiя для друку

КОМУ І ЯК ДАВАТИ

 Хто не чув нещасно-трагічних студентських історій про проклятущих викладачів-хабарників, які так беруть, що вже остаточно зажерлися і по фігу їм до бідних студентів і їхніх незданих сесій.

Суть усіх історій єдина – бідний студент цілий семестр гризе граніт науки, а потім стервозний викладач за день до іспиту виставляє розцінки за оцінки.

Найвідоміший стереотип: беруть усі.

Другий стереотип: чим більше викладач вимагає від студента, аби той вчив, тим дорожче у нього буде здати предмет.

Зверніть увагу, якщо ви спитаєте у студента, що він вибере: заплатити чи вчити, більшість вибере перше. Але існує другий бік медалі. Що кажуть ті викладачі, яких направду задовбали студенти, котрі примудряються жодного разу за цілісінький семестр не з’являтися на пари, а потім виникають, як факультетські привиди на сесії і гордо тицяють злощасні конвертики.

Так, як не всі студенти дурні, тупі і бездарні, так і не всі викладачі є хабарниками. Значна частина їх добросовісно намагається втовкмачити у студентські голови хоч якісь знання, а їм не те що дякую не скажуть, а й...

Студенти багато говорять про ціни на заліки, іспити. Мовчать про одне: їм легше спробувати тицьнути гроші, аніж щось там читати чи писати. 

Зверніть увагу: якщо такого студента виганяють, то він щиро обурений: мовляв, не взяли його двадцятку. І пояснюють вони це тим, що викладач хоче більше, а не тим, що він просто прагне аби студент вивчив бодай назву тієї дисципліни, яку він прийшов здавати. То хто винен?

Є й інший варіант – тепер закінчувати вуз набагато легше. Хто не бачив картину, коли мами-тати сидять в бібліотеках і конспектують мудрі книжки, щоб допомогти надміру завантаженим дітям, які в той же час освоюють всі премудрості виживання в нічному місті на дискотівках чи просто веселих п’янках.

Рідко хто тепер пише курсові і дипломні самостійно – набагато простіше скачати їх з Інтернету або купити готовими.Не секрет, що й самі викладачі іноді підробляють написанням таких робіт для інтернетівських сайтів і вельми дивуються, коли студент, з’явившись на іспит, показує «самостійно» зроблену роботу, в якій викладач впізнає своє ж творіння. Кого тоді звинувачувати у незданому заліку?

Звісно, викладача, бо бере ж падлюка, раз просто поставити «на халяву» не хоче.На викладача легше наїхати. Так вже у нас є: студенти мають всі права і обов’язки, бо ж живуть у демократичній державі і вся надія України на молодь, а викладачі – обслуговуючий персонал, як техпрацівники чи слюсарі.  

Студентській фантазії немає меж для того, щоб примудритися без особливих зусиль здати сесію.Найлегше, звісно, дівчатам. Можна скривити жалісливу мордочку і розповісти зворушливу історію про двох немовлят, яких, вона, мовляв, вигодовує грудьми, і десь глибоко у... бачила ваш предмет.

Є ще такий варіант: прийти і прямо сказати: ви мені мусите поставити іспит, бо я не отримаю стипендії. Деякі доходять до крайнього хамства: тицяють коробку цукерків, а потім обурються: я йому цукерки даю, а він залік не ставить.

Можна прикликати на допомогу маму або тата, які до знань дитини ставляться по-філософськи: треба не знань, а диплома, отже, краще дати конверта і не паритися. І у більшості випадків, коли викладач не візьме гроші, скажуть, що він не бере не тому, що порядний, а тому що зажерся і забагато хоче.Деякі студенти виявляють особливу винахідливість. Приїжджають додому і кажуть: знаєш, мамо, я не здам тоту історію без, скажімо ста гривень (можуть бути і долари – то вже від достатку сім’ї залежить). Улюбленому дитятку видаються гроші, а дитятко з горем навпіл здає той іспит (зверніть увагу – безплатно), а на чесно зароблені гроші класно відпочиває.

Одна викладачка розповідала яко анекдот нещодавній сесійний випадок. Студентка з’явилася на її ясні очі і говорить: «Я вам тутка в заліковку двадцять гривень поклала, бо я ніц не знаю». Викладачка виявилася зі здоровим почуттям гумору, спокійно відкрила залікову – там дійсно пожмакана двадцятка. Оскільки настрій все ще був хороший, то вирішила, як в анекдоті, спитати миле дитя, а який же предмет вона прийшла здавати? Виявляється, не знає. Тоді питання на засипку: «А як же звуть мене?». Студентка істерично гортала конспект і намагалася там щось знайти, але всім своїм виглядом показувала, що не розуміє, у чому проблема, адже вона платить двадцять гривень. Звісно, дівчину відправили вчити лекції. За п’ять хвилин вона повернулася з  біленьким конвертиком і сказала: «Тут вже п’ятдесят гривень». Викладачка намагалася пояснити, що їй грошей не треба, важливі знання. І отримала питання-відповідь: «А нащо? Беріть гроші».

А з телевізора ледь не щодня повідомляють, як спіймали викладачів на хабарництві. Може, нарешті ми побачимо інший сюжет, коли відповідні служби викликатимуть вже викладачі і горе-студентів поведуть під білі рученьки, а ще краще у наручниках. Адже вже декілька років викладачі колективно скаржаться на те, що немає кому викладати, що до університетів приходить маса абсолютно неграмотних студентів, які воліють ціле півріччя гульбанити десь, а потім масово скуповувати білі конвертики.

Андріана Ашатан

Станіславська газета № 24 (26) від 19 червня 2008 року 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1241 раз




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>