23.11.2024 21:07
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

19.06.2008
12:00

Версiя для друку

Богдан Данилишин: Для України, в умовах членства в СОТ, особливо важливим є питання стандартизації харчової продукції та забезпечення її відповідності вимогам міжнародних стандартів

 Відбулася ділова зустріч Міністра економіки України Богдана Данилишина з Генеральним секретарем Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) Аланом Бріденом.

Учасники зустрічі обговорили питання подальшої співпраці України з Міжнародною організацією зі стандартизації в якій наша держава представлена з 1993 року.

“Одним із пріоритетних завдань Програми діяльності нинішнього Уряду, - наголосив Міністр економіки України, - є прискорення переходу від обов’язкової сертифікації до проведення оцінки відповідності, приведення процедур, пов’язаних з технічним регулюванням у відповідність з вимогами СОТ та ЄС, прискорення гармонізації стандартів з міжнародними і європейськими”.

За словами керівника економічного відомства, реалізація цього завдання є надзвичайно важливою для України, оскільки 16 травня поточного року країна вже стала членом Світової організації торгівлі і наразі ведуться переговори щодо створення зони вільної торгівлі з країнами-членами Європейського Союзу.

В цьому контексті Міністр економіки надав особливого значення досвіду інших країн щодо сприяння інноваційному розвиткові української економіки шляхом впровадження міжнародних стандартів, забезпечення балансу інтересів виробників, підприємців та споживачів з метою стабільного підвищення вітчизняного промислового виробництва та розвитку торгівлі.

Під час ділової зустрічі зазначалося, що “Стратегічний план трансформації системи технічного регулювання і споживчої політики у відповідності з вимогами СОТ та ЄС на 2007-2010 роки” передбачає конкретні кроки щодо розширення і активізації співробітництва з міжнародними організаціями зі стандартизації, в першу чергу, з ISO.

Це, зокрема, прискорення темпів гармонізації міжнародних стандартів; забезпечення процесу визначення ринкової відповідності майбутніх проектів стандартів, з урахуванням обслуговування промисловості, потреб ринку; розроблення механізму, за допомогою якого враховуватиметься громадська оцінка проектів стандартів.

Як зазначалося під час зустрічі, в рамках співробітництва приділятиметься увага і подальшій модернізації наявної мережі національних Технічних комітетів у відповідності з потребами промисловості та суспільства, а також активізації залучення зацікавлених сторін до процесів стандартизації; інформування про стандарти учасників ринку, які не залученні до стандартизації, за допомогою рекламних акцій, Днів відкритих дверей, виставок стандартів та відповідної продукції тощо.

Під час перемовин керівник економічного відомства висловив пропозицію щодо доцільності проведення широкомасштабного навчання українських фахівців, які задіяні у процесі стандартизації, за участю представників ISO та СОТ в рамках отримання технічної допомоги з боку розвинених країн.

“Україну цікавлять такі питання, як співпраця ISO та СОТ, права та обов’язки члена СОТ, застосування правил СОТ новими членами, торгова політика основних членів організації, таких як США, Японія, Європейський Союз та нових членів СОТ; сприяння співробітництву і взаємодії, що базується на міжнародному розподілі праці; захист національного виробника та національного ринку, загроза втрати традиційного ринку тощо”, - сказав Богдан Данилишин.

Міністр економіки особливо наголосив, що для України, в умовах членства в СОТ, є важливою стандартизація харчової продукції та забезпечення її відповідності вимогам міжнародних стандартів коли Україна стає часткою єдиного ринку харчових продуктів.

Він поінформував співрозмовника, що в нашій державі планується побудова системи управління безпекою харчових продуктів як для задоволення потреб користувачів, так і для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних продуктів харчування і сільськогосподарської продукції на глобальному ринку.

“При цьому, - наголосив міністр, - буде використано стандарт ISO 22000:2005 “Системи управління безпекою харчових продуктів. Вимоги до будь-якої організації ланцюга харчової продукції”, а також інші стандарти цієї серії, які уніфікують вимоги до системного управління безпекою в ланцюгах харчової продукції”.

Богдан Данилишин, як член Уряду, на якого покладено спрямування і координацію діяльності Держспоживстандарту, подякував секретарю Міжнародної організації з стандартизації за допомогу і підтримку в проведенні міжнародного семінару стосовно значення оцінки відповідності для забезпечення сталого розвитку і торгівлі.

В свою чергу, Алан Бріден висловив переконання, що конструктивна співпраця Міжнародної організації із стандартизації з нашою країною розвиватиметься і надалі. Він зазначив, що з представниками Держспоживстандарту України якраз обговорено питання активізації такої співпраці
- повідомляє Прес-служба Мінекономіки.
  

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1220 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>