05.05.2024 03:32
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

06.08.2008
12:00

Версiя для друку

“Дякую вам, дядечки, що ви нас врятували!”

Триває ліквідація наслідків стихійного лиха на території Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Вінницької, Тернопільської та Чернівецької областей.

За цей час бійці МНС, працюючи цілодобово, врятували тисячі постраждалих, евакуювали десятки тисяч людей, – говорить нам суха, позбавлена емоцій статистика, оминаючи жах стихійного лиха, людський біль, розпач, і звичайно ж, імена тих, хто робив усе можливе, а часом і неможливе, щоби ці цифри були якнайменшими.

Ці суворі чоловіки не вважають себе героями, говорять, що, допомагаючи людям, просто виконують свою роботу. Їхні родини завжди у тривозі, адже щоразу, рятуючи чиєсь життя, вони ризикують власним. Професія рятувальника не престижна у сучасному споживацькому світі, але її важливість не можна недооцінювати. У час, коли вся країна відстежувала останні новини із зони стихійного лиха прикипівши до екранів телевізорів, вони рятували людей від паводка. 

Група водолазів МНС – Степан Дрібко, Андрій Устинський, Дмитро Совтус, Микола Бродович та інші з Івано-Франківського річкового координаційного аварійно-рятувального центру МНС за чотири дні врятували 138 людей у селах Коломийського, Тисменицького та Снятинського районів Прикарпаття. Як розповів начальник Івано-Франківського РКАРЦ  Микола Галько, водолазів підняли по тривозі опівночі і відправили рятувати людей із затоплених сіл...  

„Була страшенна злива, дощ стояв суцільною стіною, світла в селі вже не було, тож починати рятувальні роботи довелося у цілковитій темряві, – згадує пан Микола. Ми не знали місцевості, крім того, не мали можливості зв’язатися з місцевою владою, яка б могла координувати наші дії. Підходили селяни, розповідали, де найбільше постраждалих, а ми поспішали їм на поміч. Найтяжче було в селі Запруття Снятинського району. Село повністю затопило, тож про місцезнаходження постраждалих нам сповіщали спостерігачі з гелікоптера.

Рятувальники зняли з дерева перелякану дванадцятирічну дівчинку, і ще шістьох людей із дахів затоплених будинків. Човен не витримував навантаження, бо пасажирів виявилося забагато.

Занурившись у брудну каламутну воду, водолази тягли човен проти течії на власних плечах. Там, де було занадто глибоко – кидали якір, і підтягувалися до стовпів чи дерев, і так понад три години. У час найбільшої негоди вода в Пруті та Дністрі піднялася на 10 метрів.

Під час руху затопленим селом катер напоровся на гострий металевий паркан, і отримав серйозне пошкодження, але навіть втративши плавзасіб, водні рятувальники не припинили працювати. Коли вода почала спадати,  перейшли до ліквідації наслідків стихійного лиха та доставки харчів постраждалим”. 5 діб працювали рятувальники, маючи лише дві-три години на сон. Їли раз на добу...

На особливо важких ділянках працювали також підрозділи Державної аварійно-рятувальної служби з пошуку та рятування туристів. Їхні  катамарани для форсування стрімких гірських потоків та спеціальне спорядження стали у пригоді в боротьбі з водною стихією. З 25-го до 28-го липня група гірських рятувальників МНС: начальник Івано-Франківського пошуково-рятувального пункту Олександр Костюк, рятувальники Андрій Харьо та Ігор Басюк врятували  близько 100 людей у затоплених селах Сливка, Ясинь, Негінці, Дубівці Рожнятівського та Галицького районів. Рятувальники Чернівецького пошуково рятувального пункту Вячеслав Лангіман та Володимир Дячук лише за один день 25-го липня евакуювали 82 дітей, які приїхали  відпочивати до  туристичного табору на Буковині...

“Коли ми прибули, налякані негодою діти сиділи у будиночках, – згадує учасник операції, командир Чернівецького гірського пошуково-рятувального пункту МНС  Вячеслав Лангіман. – Через неймовірно стрімку течію дістатися до них було неможливо навіть на катамарані. Ми перекинули мотузку і за допомогою систем на гірських карабінах налагодили гнучку навісну переправу. Для нас це була відповідальна рятувальна операція, для дітей -- цікава гра. Малеча весело галасувала, шикуючись у чергу до карабіна”.

Командир Івано-Франківського загону Служби пошуку та рятування туристів МНС  Олег Ковтун розповідає, що його команда йшла туди, куди ніхто не міг дістатися. "Робота рятувальника тяжка як фізично, так і психологічно. Ми бачили, як руйнуються затоплені хати, чули розпачливий людський плач. Селяни бідкалися, що цього року мав бути гарний урожай, а тут за кілька днів уся городина пішла за водою.

Дехто намагався врятувати своє добро і домашніх тварин. Одна родина вела бичка, він нам мало човна не перевернув, -- згадує пан Олег.  Було важко ще й тому, що весь бруд і нечистоти змішалися з водою, ходити без гідрокомбінезона було небезпечно, але ми продовжували працювати зранку до ночі.

В останній день до нас раптом підійшов маленький хлопчик, який сказав: "Дякую вам, дядечки, що ви нас врятували!..".

"Його слова – то найбільша нам нагорода. Саме задля них  варто жити і працювати!", – говорить Олег Ковтун.

 

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1259 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>