05.05.2024 03:01
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

08.08.2008
12:00

Версiя для друку

Жителі Івано-Франківщині кажуть про рятувальників МНС із Донеччини, що вони „файні хлопці”!

  Ще 30-го липня для надання допомоги населенню постраждалих від повені західних регіонів України відбули рятувальники МНС із Донеччини. Загін був забезпечений усім необхідним для ведення рятувальних робіт.

Які роботи виконують наші земляки, що вони побачили, прибувши на місце? Ці питання ми задали учасникам подій.

Лейтенант служби цивільного захисту Євген Сверділ, начальник варти: „1-го серпня ми розпочали працювати в селі Петрів. Місце тимчасової дислокації нам відвели у клубі. Роботи настільки багато, що не витримують мотопомпи. Техніці потрібен перепочинок, а ми тримаємося. Ще допомагаємо місцевим жителям виносити речі, що уціліли у воді. Все дуже мокре. Важко дивитися на обличчя людей, які втратили в один день майже все, що накопичували десятиліттями. Намагаємося ще щось зробити для них, комусь паркан полагодили, комусь рівчак прокопали...”.

Лейтенант служби цивільного захисту Іван Пляченко, начальник варти: „З перших хвилин перебування в зоні стихійного лиха нас вразили масштаби руйнувань від водної стихії. Сіло Петрів буквально лежить у руїнах. Навіть як вода відступила, було видно, що її рівень у будинках сягав півтора метри. Принесена плином глина й річковий мул настільки щільно „лягли” у житлових приміщеннях, що потрібно докласти максимум зусиль, аби збити їх зі стін і зібрати з підлоги. Саму ж підлогу жителям доводиться зривати, щоб потім замінити на нову. Спочатку місцеві придивлялися до нас. Воно й зрозуміло, адже приїхали ми здалеку -- з іншого кінця країни. Гадали, як упораються із завданнями, які перед ними поставили місцеві структури МНС, молоді хлопці? Однак працьовитістю переконали петрівчан, що ми, як вони зараз кажуть, – „файні хлопці”. Як результат, нам не тільки щиро дякували за роботу, але й намагалися почастувати домашнім молочком, фруктами, пиріжками...”.  

Полковник служби цивільного захисту Андрій Матрьонін, заступник начальника управління – начальник відділу організації реагування на надзвичайні ситуації та координації дій: „Роботи в нас дуже багато. Городи занесені товстим шаром сміття, мулом, якимись уламками. Все це треба зібрати. Після того, як рятувальники упорядковують город, місцеві жителі всією родиною виходять викопувати картоплю, поки не пропала. Так, люди постраждали дуже сильно, але не сумують. Дякують за допомогу й продовжують жити, навіть весілля грали. Запросили й нас, але ми не маємо зовсім вільного часу. Також 4-го серпня дві групи рятувальників нашого загону перекинуті до Чернівецької області”.

ГУМНС у Донецькій області готує до відправлення в Прикарпаття гуманітарну допомогу: продукти харчування та одяг. Для наших рятувальників додатково підвозяться засоби зв’язку й малої механізації, сухий пайок, предмети особистої гігієни, обмундирування для заміни того, що стало непридатним.

Роботи тривають із високою інтенсивністю. За власною ініціативою наш колектив ГУМНС зібрав особисті кошти для адресного перерахування постраждалим об’єктам освіти Могилів-Подільського району Вінничини. Офіцери ГУМНС, відряджені туди, зустрілися з адміністрацією району та визначили об’єктом допомоги музичну школу.

Ця школа була відкрита в 1954 році. Будинок, в якому вона перебуває, є пам’ятником архітектури. Учениця цієї школи піаністка Ольга Козлан була визнана „Людиною року -- 2007” у номінації „Юний талант”, випускниця школи Оксана Яремчук (клас фортепіано) -- лауреат Міжнародного конкурсу піаністів ім. Крайнева.

Під час паводка рівень води в будинку школи піднімався майже на метр. Прийшли в повну непридатність кілька десятків дорогих струнних і клавішних інструментів, у тому числі 14 фортепіано та концертний рояль. На покупку нових інструментів і ремонт будинку, за попередніми підрахунками, необхідні кілька десятків тисяч гривень.

А рятувальники зібрали більше 85 тисяч гривень...  



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1165 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>