04.05.2024 21:26
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

01.10.2008
12:00

Версiя для друку

Схема експропріації по-івано-франківськи

Газета «Прикарпатська правда» в одному із своїх номерів «відкриває завісу» над тим, як приміщення у Івано-Франківську фактично за згодою влади намагаються передати у приватні руки.

Керівнику єдиного в світі професійного Гуцульського ансамблю, Петру Князевичу, суттєво зменшили зарплату. Князевич входить в трійку найсильніших диригентів-народників, які зараз є в державі. Цей скромний чоловік вже увійшов до історії України. Так сталося, що Князевич залишився без квартири і ночуватиме в комірчині філармонії. Від держави він ніколи не отримував житло. Скільки бездарних клерків мають шикарні квартири за державний кошт, а високий митець залишився обділеним…

Нині в Івано-Франківській області відпрацьована поетапна схема експропріації приміщення закладу культури. Серед її складових - звільнення досвідченого керівника закладу культури, призначення натомість "молодого і перспективного".  "Різкими рухами" він дезорганізує роботу складного, але налагодженого механізму мистецької організації.

Свіжу дирекцію підштовхують до створення нових музичних колективів, ущемлюючи старі перерозподілом коштів, дисбалансом в репетиційному часі тощо. Це призводить до конфліктів, сварок, створює постійне напруження. Музиканти не витримують гнітючої атмосфери і починають звільнятися.

Митцям створюють нестерпні умови праці, "зрізають" зарплату, а найвпертіших втягують у судові процеси, на котрих доводять, що вони отримували гроші незаконно і заставляють їх повернути. Ображений керівник сам пише заяву на звільнення. Так з організму мистецького колективу видаляють мозок.

"Тимчасове" виселення художніх колективів на час глобального ремонту чи реставрації приміщення закладу культури – один із засобів прибрати згодом його до рук. Сюди входить і поетапне скорочення колективів кількісно з одночасним підвищенням зарплат. А коли хор доведений до 16 чоловік, по чотири на партію, то його можна розформувати без журналістського галасу.

Результат: мистецька організація залишається на папері. Її переводять в інше приміщення, а будівля тихо, юридично чисто переходить у руки бізнесової структури. Ще й перед зміною власника проведений капітальний ремонт за державний кошт.

Газета «Прикарпатська правда» 

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1187 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>