03.05.2024 18:02
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

12.12.2008
12:00

Версiя для друку

Коли мамине молоко – отрута

Через рідкісну хворобу 8-місячний Максимчик не може нічого їсти. Лікарі не зуміли вчасно діагностувати фенілкетонурію, і малюка кілька місяців лікували від дисбактеріозу, завдаючи шкоди й без того слабенькому здоров’ю.

До редакції «ГК» цього тижня надійшло прохання допомогти маленькому хлопчику Максиму. У малюка рідкісна невиліковна хвороба – фенілкетонурія, яка загрожує розумовою відсталістю, якщо її не почати лікувати вчасно. Через недбалість лікарів хворобу діагностували не відразу, тому тепер здоров’я Максимчика залежить виключно від оперативності лікування. Звичайне дитяче харчування для дитини – це повільна смерть. Максимчик може їсти лише спеціальну дороговартісну безбілкову їжу, на придбання якої у родини вже практично не залишилось коштів…


Фенілкетонурія – спадкова хвороба, яка зменшує здатність організму засвоювати їжу. Діти, народжені з фенілкетонурією, не здатні засвоювати білок фенілаланін, який міститься практично в усіх харчових продуктах, особливо багато його у молоці та м’ясі. Фенілаланін у надмірно великих кількостях накопичується в крові й перешкоджає розвитку мозку.
Малюки з фенілкетонурією в перші кілька місяців життя здаються цілком нормальними. Але якщо не розпочати лікування, через 3-5 місяців вони починають втрачати інтерес до оточення, коли їм виповнюється рік, вони вже є розумово відсталі. Ця хвороба — досить рідкісна (одна дитина з кожних 8000 новонароджених), можливо, тому лікарі Івано-Франківського пологового будинку не змогли вчасно встановити цей страшний діагноз новонародженому Максимчику.


Мама хлопчика, Наталя Семкович, про цю хворобу ніколи раніше й не чула. Жінку дуже швидко виписали з обласного роддому із запевненнями, що дитина цілком здорова. Не підозрюючи нічого лихого, мати повернулася з дитиною додому, в село Пухівка Богородчанського району. Втім, маля вже з перших днів життя принесло в дім тривогу. «Максимчик не захотів брати грудь, був дуже метушливим і хворобливим», – розповідає Наталчина тітка Надія Цимбаленко. Лікарі сказали, що в дитини дисбактеріоз, і кілька місяців малюку давали ліки, які не лише виявились неефективними, а й завдали великої шкоди здоров’ю хлопчика.


Одного дня, коли Максимчику вже було 5 місяців, він раптово перестав реагувати на оточуючих і сильно зблід. Коли маля досить довго не просилося в туалет, мама зрозуміла, що дитину треба терміново рятувати. Результати аналізу жінку просто шокували: виявилося, що рівень фенілаланіну в крові Максима сягнув 25 при допустимій нормі 3-4. Тільки тоді Наталя Семкович згадала, що ще в роддомі синові робили аналіз на спадкові хвороби, і рівень фенілаланіну в крові дитини був 11! Чому медики не звернули на це уваги і виписали маму з дитиною без жодних застережень – невідомо.


Халатність лікарів у цій історії неминуче позначиться на здоров’ї маленького Максимчика. Поки робили аналізи і чекали результатів, поки знайшли дефіцитні й надзвичайно дорогі ліки, шансів на здоровий розвиток у малюка залишалося все менше. Він почав приймати необхідні ліки аж у 7 місяців, хоча мав би лікуватися вже з першого тижня життя, якби лікарі були уважнішими. Наразі надія на те, що Максимчика вдасться врятувати, є. Потрібні тільки гроші і терпіння.


Джерелом білка і життя для такого хворого є білкові гідролізати — порошок із низьким вмістом фенілаланіну, що, як дитяче харчування, розводиться водою. І так — на сніданок, обід і вечерю. В іншому випадку — ушкодження головного мозку. Баночка спеціальних ліків «ПКУ» коштує 1200 гривень. Її стає на неповний місяць. Найбільша проблема із безбілковим харчуванням – його доводиться привозити з Польщі через «десяті руки», бо в Україні його не виробляють. Не зважаючи на те, що в Івано-Франківській області є 25 дітей, хворих на фенілкетонурію, батьки цих дітей змушені діставати велику частину ліків і харчування самотужки, хто як може. Частину ліків дітям до 14 років таки забезпечує держава, але витрати на решту медикаментів і життєво необхідне харчування повністю лягають на родину.
«От кілька днів тому нам привезли з Полтави дві пачечки безбілкових дитячих макаронів та пляшечку молока. За це треба заплатити 180 гривень», – каже Наталя Семкович. Але ж дитині потрібно давати це харчування щодня! Більшу частину грошей, які держава виплачує породіллям, Наталя вже витратила на непотрібні, як виявилося, ліки від дисбактеріозу. До того ж, Максимчик через слабкий імунітет постійно хворіє застудами, і зекономити гроші ніяк не вдається. Ситуацію в родині Семковичів ускладнює й те, що батько Максима Іван не має постійної роботи. Чоловік, дізнавшись про страшний діагноз дитини, спочатку збирався залишити дружину й сина, але потім повернувся. Зараз Наталя з хворим сином живе у старенькій сільській хаті разом з шістьма жінками – мамою, бабцями, тіткою, племінницею і прабабцею, жодна з яких не працює.


Молода мама й досі не оговталась від страшної звістки і не відходить від дитини ні на крок, тому всю турботу за долю дитини взяла на себе тітка Надія, яка мешкає в Івано-Франківську. Надія Цимбаленко звернулася до «Галицького кореспондента» вже після того, як надіслала листи із проханням про допомогу в усі найбільші благодійні фонди України. «Ми мали надію, що нам допоможе Фонд Віктора Пінчука чи Катерини Ющенко. Написали їм листи вже два місяці тому, але поки що не надійшло ніякої відповіді», — каже жінка. Родина Максимчика зверталася по допомогу і до голови ОДА Миколи Палійчука: «Нам відповіли, що спробують допомогти, але зараз коштів у бюджеті практично немає».


Родина 8-місячного Максимчика отримала ще одну надію, коли сюжет про хворобу малюка з’явився на телеканалі «3-студія». Журналісти подали усі необхідні реквізити, куди можна було переказати кошти, щоб допомогти малюкові, але, на жаль, на благодійний рахунок не надійшло ні копійки.
Надзвичайно зворушує те, що родина Максима не тримає зла на лікарів: «Зараз вже нічого не зміниш і час назад не повернеш. Єдине, що для нас тепер важливо, – допомогти Максимчику, поки ще є час!» Фенілкетонурія – хвороба невиліковна. Якщо упустити момент і вчасно не дати дитині потрібне лікування і харчування, потім врятувати її від розумової відсталості вже не вдасться. Ось чому батькам Максимчика дорогий кожен день. Дотримуватися дієти і правильного лікування необхідно до 18 років – лише за таких умов дитина зможе вирости здоровою.


Наталка ГОЛОМІДОВА, Галицький Кореспондент

Благодійний рахунок

Облуправління ВАТ Ощадбанк
Вул.Мазепи, 14, тел. (0342) 55-83-47
Код: 09336500; МФО 336503
р/р: 29092009
о/о №10053
ПІБ Семкович Наталія Іванівна




Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1396 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>