04.05.2024 04:57
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

30.01.2009
12:00

Версiя для друку

Збережи природу, збережи життя!


Карпатські ліси як складні екосистеми є домівкою для великої кількості диких тварин, де всі види фауни взаємопов’язані та взаємозалежні. Кожен звір чи звірятко, птаха чи комаха займає свою нішу в екологічній системі, є невід’ємною частиною складної природної мозаїки, певною мірою забезпечує позитивну роль в загальній продуктивності екосистеми.
Всі дикі тварини у стані природної волі на територіях, які перебувають у державній власності, належать до природних ресурсів загальнодержавного значення, є національним багатством України, і перебувають під охороною держави. Охороні підлягають не тільки об'єкти тваринного світу, а також нори, хатки, лігва, мурашники, боброві загати та інше житло і споруди тварин, місця токування, линяння, гніздових колоній птахів, постійних чи тимчасових скупчень тварин, нерестовищ, інші території, що є середовищем їх існування та шляхами міграції. Навіть використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для життя диких тварин.
Серед багатого та різноманітного видового складу фауни України, мисливські види становлять невеликий відсоток, і полювання на них дозволене тільки в межах мисливських угідь, виключно в період сезону полювання за наявності відповідних дозволів, ліцензій на підставі матеріалів обліку фауни по кожному виду та користувачу мисливських угідь.
На жаль, серед громадськості, навіть серед мисливців, часто спостерігається низький рівень екологічної та зоологічної освіти. Не можна забувати, що природа не терпить споживацького ставлення до себе. Мисливство та охорона природи нероздільні. Нерозумне використання прирородних ресурсів, зокрема флори і фауни, може призвести до непоправних змін в екосистемах, до знищення рідкісних видів рослин і тварин. Важливо докладати всіх зусиль, щоб не зашкодити гармонії природних комплексів.
Мисливський сезон 2008/2009року завершено. Дика фауна в очікуванні потомства, яке з’явиться разом із пробудженям природи навесні. В стані репродуктивного процесу тварини, особливо самки, потребують спокою.
Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області нагадує мисливцям та всім краянам, що дикі тварини є не тільки об’єктом споживання, а й належать до природних ресурсів загальнодержавного значення, які перебувають під охороною уповноважених контролюючих органів.
З метою недопущення та припинення випадків браконьєрства, спеціалістами екологічної інспекції спільно з працівниками лісової охорони та УМВС в області проводяться рейди в мисливських угіддях. За порушення вимог Закону України “Про мисливське господарство та полювання” правопорушники притягуються до адміністративної відповідальності, нараховуються збитки за заподіяну шкоду. Рейди по боротьбі з браконьєрством проводяться постійно протягом року і особливо посилюються, коли закритий сезон полювання.
Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає: до полювання прирівнюються: перебування осіб у межах мисливських угідь, в тому числі на польових і лісових дорогах, з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими з наряддями добування диких тварин або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання. Виявлений будь-який із вищеперерахованих фактів буде розцінюватись як браконьєрство.
Держекоінспекція не тільки нагадує про відповідальність за порушення природоохоронного законодавства, а й апелює до екологічної свідомості громадян з проханням дотримуватись культури полювання та поведінки на природі. Крім того, природоохоронці та правоохоронці будуть вдячні краянам за будь-яку допомогу та інформацію про випадки порушення правил полювання, зокрема полювання після закриття мисливського сезону. Участь громадськості може стати важливою допомогою контролюючим органам у справі збереження природних ресурсів.


Яківчук Ігор Михайлович – начальник Державної
екологічної інспекції Івано-Франківській області

Гундяк Ольга Володимирівна – головний спеціаліст з питань
зв’язків з громадськістю та ЗМІ Державної екологічної
інспекції Івано-Франківській області




Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1386 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>