28.04.2024 10:28
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

16.02.2009
12:00

Версiя для друку

Обласна дегустаційна комісія розпочала свою роботу у 2009 році

Сьогоднішнє різномаїття асортименту харчових продуктів швидше насторожує аніж радує споживачів. У сучасних ринкових умовах це різномаїття зовсім не тотожне з якістю. Маленьких та середніх виробників харчових продуктів більшає. А от завойовувати прихильність покупців приватним цехам, комбінатам, підсобним господарствам все важче. Для цього потрібно щоб продукт мав якісь переваги , смакові чи цінові. Саме таке прагнення виробників “виділитись” і насторожує споживачів. Хто ж знає що саме вирішить додати виробник, щоб зробити свій продукт привабливішим. Проте, варто заспокоїти покупця. Рецептури, згідно яких здійснюється виробництво, контролюються. Обираючи продукцію варто звертати увагу на етикетку (якщо маркування продукції відсутнє , то на таку продукцію взагалі не варто звертати уваги) та зазначені на ній нормативні документи згідно яких здійснюється виробництво.

Більше довіри викликає продукція, яка виробляється згідно ДСТУ. Проте, на деякі харчові продукти не існує державних стандартів. Та й часто виробник хоче розробити свою унікальну рецептуру. У таких випадках виробником розробляються власні технічні умови ( на етикетках позначається “ТУ.У...”) згідно яких і здійснюється виробництво. Звичайно, виробництво згідно ТУ дає підприємцям можливість додавати до своєї продукції щось нове, розробляти якусь особливу рецептуру, проте положення ТУ не повинні суперечити чи погіршувати вимоги стандартів щодо якості продукції.

Варто зазначити, що для реєстрації нової продукції ( або продукції зі зміненою рецептурою) та запуску у виробництво проводиться її детальне дослідження. Зокрема, окрім лабораторних досліджень та перевірки технічних умов на відповідність нормативній документації, здійснюється дегустація продукції дегустаційною комісією.

Відповідно до ДСТУ 3946-2000 “Система розробленні і поставлення продукції на виробництво” та з метою підтримки товаровиробників області і захисту прав споживачів від недоброякісної та небезпечної харчової продукції розпорядженням Івано-Франківської ОДА ще у 2002 році створено дегустаційну комісію при облдержадміністрації.

До складу комісії входять представники ОДА, її структурних підрозділів,
ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”, обласного управління у справах захисту прав споживачів, органів санітарно-епідеміологічного та ветеринарного нагляду, основних товаровиробників харчової продукції. А діє комісія на базі випробувального центру
ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”.

Дегустаційною комісією приймаються рішення щодо поставлення на виробництво на підприємствах області нових видів продукції, продукції, рецептура якої зазнала змін чи для виробництва якої застосовується нова технологія і сировина.

Визначення якості продукції проводиться на підставі органолептичної оцінки зразків та візуального огляду продукції. Експертами оцінюються такі показники якості продукції як зовнішній вигляд, консистенція, смак і запах, колір.

За результатами розгляду поданих матеріалів і дегустації зразків комісія приймає рішення щодо рекомендації продукції до виробництва, або висуває виробнику ряд зауважень щодо недоліків, які повинні бути обов'язково усунені. У разі незадовільної якості продукції, або її невідповідності нормативним вимогам, дегустаційна комісія має право не допустити таку продукцію до виробництва.

Протягом 2008 року на розгляд дегустаційної комісії було представлено 19 видів харчової продукції. Досліджувалась продукція виробників заморожених напівфабрикатів, твердих та м'яких сирів. За результатами випробувань продукції було рекомендовано до виробництва за умови виконанняподаних фахівцями зауважень.

12 лютого відбулося перше у 2009 році засідання Обласної дегустаційної комісії.
На розгляд експертів підприємці представили 4 види харчової продукції. З метою реєстрації технічних умов та поставлення на виробництво нових видів продукції дегустаційною комісією визначалась якість цієї продукції на підставі органолептичної оцінки зразків та візуального огляду. Зокрема, представлені зразки насіння соняшникового, копчених сирів, розчинної кави оцінювались за зовнішнім виглядом, консистенцією, смаком, запахом і кольором. Крім цього, дегустаційна комісія приділила особливу увагу споживчому маркуванню, правильності та повноті надання вичерпної інформації про продукцію

За результатами розгляду поданих матеріалів і дегустації зразків досліджувана продукція отримала позитивні оцінки, визнана якісною. Проте, експерти висунули і ряд зауважень щодо окремих показників. Тільки за умови усунення виробниками поданих зауважень розглядана продукція рекомендована експертами до виробництва.


ДП “Івано-Франківскстандартметрологія”
Контактна особа
Подошва Ольга Валеріївна
78-65-96





Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1097 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>