29.04.2024 17:48
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

12.03.2009
12:00

Версiя для друку

Основні напрямки роботи землевпорядної служби Прикарпаття

1.Видача державних актів на право власності на земельну ділянку взамін сертифікатів на земельну частку (пай)

Право на земельну частку (пай) на території області отримали 203,2 тис. громадян. З них державні акти на право власності на земельні ділянки взамін сертифікатів на право на земельну частку (пай) виготовили 188,5 тис. громадянам, що становить 92,8 %.

 

На руки видано державні акти 162.9 тис. власникам права на земельну частку (пай). Протягом 2008 та двох місяців 2009 року виготовлено державні акти 50134 громадянам, що становить 24,7 % від усіх громадян, що отримали право на земельну частку (пай).

 

Таких показників було досягнуто в результаті проведення численних нарад за активною участю керівників управлінь Держкомзему у районах, проектних організацій, а також наполегливій їх роботі в питанні виготовлення державних актів власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай).

 

З метою завершення видачі державних актів, що посвідчують право власності на земельні ділянки, органами земельних ресурсів спільно із регіональними відділеннями ДЗК були запроваджені нові підходи щодо форми видачі документів із виїздом представників управлінь Держкомзему у районах та працівників ДЗК у сільські ради, в тому числі і безпосередньо до їх власників.

 

Було проведено широку інформаційну кампанію серед сільського населення щодо необхідності одержання громадянами державних актів на земельну частку (пай).

 

На сьогодні активно проводиться робота щодо виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» від 19.08.08, де передбачено мінімальний розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Зокрема, Головним управлінням надруковано в тижневику «Галичина» статтю щодо змін в земельному законодавстві та порядку здійснення орендних відносин. Управліннями Держкомзему у районах було направлено листи – роз’яснення керівникам сільськогосподарських підприємств – орендарів та головам місцевих рад з метою інформування населення щодо необхідності переукладення договорів оренди із зазначенням мінімально визначеного розміру орендної плати у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки. Проведено ряд нарад з даного приводу за участю управлінь агропромислового комплексу, керівників агроформувань. 

На території області продовжується приватизація громадянами земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації земель відповідно до статті 121 Земельного кодексу України. Зокрема, громадяни  приватизували 385,4 тис. земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, 767,3 тис. земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, 33,5 тис. земельних ділянок для ведення садівництва, 123 земельні ділянки для дачного будівництва, 4,2 тис. земельних ділянок для гаражного будівництва.

 

За ініціативи Головного управління проводиться  активна робота щодо врегулювання питання для завершення робіт по встановленню меж адміністративно-територіальних утворень, врегулювання спорів між окремими міськими та сільськими радами області, проводиться аналіз відповідної документації з метою надання максимально точної оцінки при врегулюванні межових спорів.

 

2. Грошова оцінка земель населених пунктів

 

Грошова оцінка земель здійснюється з метою регулювання відносин при передачі землі у власність, спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу, ціноутворенні, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визначенні розміру внесків до статутних фондів господарюючих суб’єктів.

На сьогоднішній день на території області з 804 населених пунктів, проведено грошову оцінку земель 693 населених пунктів, що складає 86,2 % від загальної кількості, а саме:

655 сільських  населених  пунктів (85,6% від загальної кількості сільських населених пунктів);

23 селищних населених пунктів (95,8% від загальної кількості селищних населених пунктів);

10 міст районного значення (100% від загальної кількості міст районного значення);

5 міст обласного значення (100% від загальної кількості міст обласного значення).

 

Протягом 2008 року на території області нормативну грошову оцінку земель проведено у 76 населених пунктах, з яких: нормативну грошову оцінку земель 40 населених пунктів проведено за кошти місцевих бюджетів, вартість робіт складає 279,1 тис. грн. та 36 населених пунктів за кошти державного бюджету, вартість яких складає 185 тис. грн. 

Законом України від 05.02.2009 р. № 959-VI внесено зміни до Закону України «Про оцінку земель», відповідно до яких проводиться нормативна грошова оцінка земельних ділянок:

 

розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення та за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення — не рідше ніж один раз на 5 — 7 років;

розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок несільськогосподарського призначення — не рідше ніж один раз на 7 — 10 років.

 

На сьогодні розпочаті роботи з проведення коректури (поновлення) нормативної грошової оцінки земель.

 

3. Поновлення картографічного матеріалу зйомок минулих років, виготовлення індексно-кадастрових карт

 

Організаціями, що мають ліцензії на виконання робіт із землеустрою на замовлення Головного управління Держкомзему у Івано-Франківській області виконані роботи з оновлення планово-картографічних матеріалів у 11 з 14 районів області на площу 916,4 тис. га земель, що становить 65,8 % від загальної площі області.

 

Виконані роботи по інвентаризації знищених, змитих та замулених внаслідок стихійного паводку земель на території  сільських, селищних та міських рад чотирьох районів області.

 

Сьогодні ведеться робота по оновленню індексно-кадастрових карт  на територію адміністративно-територіальних одиниць, яких  наразі виготовлено на 9 районів, що становить 47,3 % від загальної кількості адміністративних одиниць.

 

Результати виконаних робіт дозволять у автоматичному режимі аналізувати стан землекористування, виявляти недоліки та помилки, а також формувати відомості про земельні ділянки та права на них  землекористувачів.

 

5. Продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення, в тому числі з земельних торгів (аукціонів)

 

В області сформувався і постійно розвивається ринок земель несільськогосподарського призначення. Продаж земельних ділянок проводиться з метою ефективного використання земельного фонду регіону та залучення додаткових коштів у місцеві бюджети.

 

Так, на первинному ринку загалом по області продано 2296 земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною  площею 1418,2 га. До бюджетів різних рівнів від продажу землі надійшло коштів на суму 239,5  млн.грн., зокрема: до Державного бюджету надійшло 24,0 млн.грн., до місцевих бюджетів області – 215,6 млн.грн.

 

Протягом 2008 року на території області продано 421 земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 493,6 га на суму  84,4 млн.грн. До бюджетів різних рівнів від продажу землі надійшло коштів на суму 81,1 млн.грн., зокрема: до Державного бюджету надійшло 8,1 млн.грн., до місцевих бюджетів області – 73,0 млн.грн., що становить 150,7 % від запланованої суми надходжень.

 

Земельний аукціон – це один із способів відчуження на засадах змагальності громадянам та юридичним особам у власність земельних ділянок для спорудження житлових будинків та об’єктів для здійснення підприємницької діяльності.

 

Так, з початку продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення на конкурентних засадах на території Івано-Франківської області проведено 49 земельних аукціонів, з яких: на 47 аукціонах продано у власність 125 (сто двадцять п’ять) земельних ділянок несільськогосподарського призначення, ціна продажу яких разом становить 79,3 млн.грн. та на двох аукціонах продано два права оренди земельних ділянок за ціною 38,6 тис.грн. Протягом 2008 року на території області проведено 16 земельних аукціонів, на яких: продано 47 земельних ділянок за ціною 22,1 млн.грн. та два права оренди земельних ділянок за ціною 38,6 тис.грн.

 

На сьогоднішній день на території області органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади визначено 218 вільних земельних ділянок загальною площею 2117,8 га для подальшого їх продажу на земельних аукціонах, з яких по 113 земельних ділянках загальною площею 81,9 га виготовлена проектна документація та визначена їх стартова ціна продажу, яка становить 77,1 млн.грн.

 

6. Розгляд звернень громадян

Робота із зверненнями громадян у Головному управлінні, управліннях (відділах) Держкомзему у районах і містах здійснюється відповідно до Указу Президента України від 07.02.08 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» і, керуючись ч. 2 ст. 102 Конституції України та ст. 28 Закону України «Про звернення громадян», з метою забезпечення реалізації та гарантування закріплених Конституцією України права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, права громадян на участь в управлінні державними справами, а також підвищення ефективності роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування зі зверненнями громадян.

 

Найбільшу кількість питань, порушених у зверненнях громадян становить порядок приватизації земельних ділянок, вирішення межових спорів, переоформлення державних актів на право власності на землю, оформлення спадщини на земельні ділянки, поділу земельної ділянки, відмови органів місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у власність та її оскарження.

 

Головним управлінням вживаються різноманітні заходи щодо сприяння в прийомі громадян та розгляді їх звернень, а саме відкрито пряму телефонну лінію, проводиться щоденний особистий прийом громадян керівництвом головного управління та спеціалістами, проводяться виступи по обласному радіо, публікації в обласних та районих друкованих засобах масової інформації, надається практична виїздна допомога органам місцевого самоврядування, тощо.

 

7.Державна землевпорядна експертиза

 

Важливою ланкою діяльності Головного управління Держкомзему у Івано-Франківській області є здійснення державної експертизи землевпорядної документації. Слід зазначити, що з кожним роком в Івано-Франківскій області зростає кількість суб’єктів земельних відносин: громадян, суб’єктів підприємницької діяльності, юридичних осіб, які виявляють бажання отримати у власність чи користування земельні ділянки.  Обсяги поступлення землевпорядної документації на  державну експертизу у 2008 році (6461 об’єктів), у порівнянні з попередніми 2006, 2007 роками,   збільшились більше ніж на 30 %.

 

Є потреба підвищити якість виконання землевпорядними підприємствами та організаціями  проектних робіт із землеустрою.  Основним недоліком землевпорядних організацій при виготовленні землевпорядної документації є те, що ними не проводиться обгрунтований аналіз зібраних матеріалів щодо їх відповідності о вимогам чинного земельного законодавства, достовірності інформації.

 

Слід  відмітити роботу Держземінспеції у Івано-Франківській області. Якщо за підсумками проведеної роботи у 2007 році облдержземінспеція загалом по Україні посідала 26 місце (передостаннє), то за результатами 2008 року – 8 місце. Вжиті організаційні заходи, поєднання досвіду, дисципліни і бажання колективу працювати на кінцевий результат як бачимо дозволило суттєво покращити показники роботи. В 2008 році здійснено 2788 перевірок (2007 р. – 2491, що на 12 % більше), складено – 941 протокол (691, на 59 % більше); винесено – 900 постанов (539, на 67 % більше).

 

Значно збільшився об’єм виконаних робіт ДП  „Івано-Франківський науково-дослідний і проектний  інститут землеустрою” та Івано-Франківською регіонально філєю ДП «Центр ДЗК при Держкомземі України».



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1408 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>