23.11.2024 21:07
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

09.04.2009
12:00

Версiя для друку

Українські студенти стурбовані демографічною ситуацією в Україні

В Україні завершився студентський конкурс інформаційних технологій Microsoft Imagine Cup 2009, національний етап якого проходив у Києві 8 квітня 2009 року. Студенти ІТ-спеціальностей з 7 міст – Києва, Дніпропетровська, Донецька, Львова, Одеси, Рівного та Харкова – змагалися за право представляти Україну у світовому фіналі, що пройде влітку в Каїрі (Єгипет).

Головна тема конкурсу цього року – «Уявіть світ, у якому технології дозволяють вирішити найбільш важкі проблеми сучасності». Ці проблеми відображені в Цілях розвитку тисячоліття (The Millennium Development Goals), прийнятих 189 країнами в рамках діяльності ООН більше 8 років тому, серед яких загальнодоступна початкова освіта, поліпшення охорони здоров’я матерів, забезпечення екологічної стабільності та інші.

Цього року національна першість зібрала вдвічі більше студентів, ніж у 2008 році. Усього 8 команд представили свої розробки на суд компетентного журі, до складу якого ввійшли фахівець із технологій розробки ПЗ, старший науковий співробітник Інституту кібернетики НАН України, представники ведучих ІТ-компаній та профільної преси. Конкурс проходив у форматі інтерактивної презентації: кожній команді приділялося півгодини, щоб представити свій проект, зацікавити суддів, переконати їх у відповідності темі конкурсу, високій ефективності пропонованого рішення, а також відповісти на питання, що цікавлять як журі, так і учасників з інших команд.

Судді оцінювали проекти за різними критеріями, у тому числі наскільки грамотно задача вирішена з технічної точки зору, її відповідність темі конкурсу, наскільки інноваційним є пропоноване рішення, який буде його суспільний вплив, чи зручно користуватися запропонованою програмою, чи можливо надалі розвивати цей проект. «Дуже важливо, що студенти не лише вдосконалюють свої технічні навички, але й здобувають навички презентації, уміння гарне представити й обґрунтовано відстояти свій проект. Таким чином, конкурс дає їм знання й досвід, які знадобляться в їхньому подальшому житті й кар’єрі», – говорить член журі Наталя Мацнєва, директор по розвитку бізнесу компанії ISS.

Переможцем національного етапу стала команда Baby Guards Харківського національного університету радіоелектроніки. Хлопці вже вдруге стають фіналістами національного етапу – в 2008 році команда представляла Україну на світовому фіналі із проектом мобільного помічника. Цього року команда представила iMommy – систему контролю самопочуття вагітних жінок, що включає оперативну діагностику, зв’язок з доктором на відстані, можливість стежити за своїм способом життя й одержувати консультації по його оздоровленню.

Обрана студентами тема дуже актуальна для нашої країни, адже Україна має найвищий рівень природного скорочення населення серед всіх країн світу (за даними Держкомстату України та сайту ООН), а за даними Харківського центру медичної статистики МОЗ України – 70% вагітних мають різні патології.

«Вагітним жінкам не вистачає інформації, моральної підтримки й консультацій фахівців. Численні обговорення з докторами допомогли нам зрозуміти, що в Україні є гарні фахівці, але не вистачає обладнання. Ми розраховуємо створити прилади, здатні відслідковувати важливі параметри стану вагітних жінок, з вартістю устаткування, що у десятки разів нижче існуючих іноземних аналогів», – говорить Андрій Гордієнко, учасник команди-переможниці Baby Guards.

Друге місце зайняли студенти з команди 2KriSe із програмою інтерактивного навчання дітей, а третє місце – команда DevDem із проектом, спрямованим на впровадження засад Глобальної демократії. Обидві команди представляють комп’ютерну академію «ШАГ», Одеську та Львівську філії відповідно.

«Ми вдячні командам, які змогли побороти страхи й сумніви, і представили сьогодні свої проекти. Студенти завжди найбільш відкриті різним можливостям, тому такі конкурси дають їм шанс пробувати свої сили, виступати й перемагати», – говорить Сергій Байдачний, спеціаліст із технологій розробки ПЗ компанії «Майкрософт Україна».

«Україна вже двічі підтверджувала свій статус країни з великим ІТ-потенціалом – наші студенти посідали призові місця на світовому фіналі конкурсу Imagine Cup у 2007 та 2008 роках. З кожним роком конкурс стає в Україні все більш популярним, і географія учасників зростає – цього року змагалися команди вже з 7 міст України. Рівень представлених проектів дуже високий, що дає нам можливість розраховувати, що й цього року наші студенти гідно виступлять у світовому фіналі конкурсу», – говорить Олександр Орєхов, директор департаменту стратегічних технологій компанії «Майкрософт Україна».

Учасники з України втретє будуть брати участь у конкурсі Microsoft Imagine Cup. Змагаючись зі студентами з різних країн із усього світу, вони не тільки випробовують свої творчі здібності й перевіряють нові ідеї, але й створюють програмні продукти, здатні змінити наш світ на краще.

У 2007 році українські учасники здобули срібло в одній з номінацій, також дві команди ввійшли в 6 найкращих. У 2008 році аспірант Київського національного університету ім. Тараса Шевченко Роман Кошляк посів перше місце в номінації «Алгоритми», покращивши своє торішнє досягнення – в 2007 році Роман став срібним призером конкурсу. У фіналі змагання в цій категорії учасникам пропонувалися складні алгоритмічні завдання (наприклад, розшифровка людського геному), на рішення яких виділялося 24 години. За перемогу в конкурсі Роман одержав грошовий приз у розмірі 8000 доларів США. А студенти Харківського національного університету радіоелектроніки з команди Dream Team успішно виступили в битві програмістів «Проект Хошимі», основною тематикою якої було програмування віртуальних роботів. Хлопці завоювали бронзову медаль, що принесло їм 3000 доларів США.

Про конкурс Imagine Cup
Imagine Cup – це міжнародний студентський конкурс проектів у сфері інформаційних технологій, який корпорація Microsoft проводить для студентів і старшокласників уже сьомий рік поспіль. В 2008 р. у конкурсі взяло участь понад 210 000 студентів з 100 країн світу. Переможці національних етапів – 370 студентів, які представляють 124 команди з 60 країн світу, і які створили найцікавіші проекти в рамках загальної теми, заданої Microsoft, – змагалися у всесвітньому фіналі, що проходив у Парижі.

Стати учасником міжнародного конкурсу Microsoft може будь-який студент або школяр, що досяг 16 років, що зібрав команду й пройшов реєстрацію на офіційному сайті конкурсу (http://imaginecup.com/Registration/Default.aspx).

Головна умова участі в змаганні – цікава ідея, перспективний проект, що команда-претендент подає до розгляду журі. Щорічно задається загальна тема змагань, у рамках якої учасники конкурсу повинні продемонструвати свої таланти й навички.

У 2009 році кубок Imagine Cup вручається в 9 категоріях: «Програмні проекти», «Розробка систем, що вбудовуються», «Розробка ігор», «Робототехніка й алгоритми», «ІТ-виклик», «MashUp-проекти», «Цифрова фотографія», «Короткометражні фільми», «Дизайн інтерфейсу».

Програми в рамках конкурсу створюються з використанням новітніх досягнень Microsoft в області програмування, дизайну й розробки користувальницьких інтерфейсів. В 2009 році, поряд з використанням традиційних для конкурсу Imagine Cup програмних технологій .NET Framework, Visual Studio, ASP .NET та SQL Server, учасникам будуть доступні такі програмні продукти як Microsoft MultiPoint, Mesh Services, Live Framework, SMS Server Toolkit, Windows Mobile, Windows Embedded CE 6.0, PopFly Block, Photosynth, а також додатку для паралельних обчислень.

В Україні п’ятий рік поспіль проводиться конкурс програмних проектів – основна категорія Imagine Cup, з якої колись і починалися ці змагання. Щоб домогтися успіху в даній категорії, студентам усього світу традиційно пропонується випробувати свої творчі сили у вирішенні цікавих завдань за допомогою сучасних технологій. Змагаючись один з одним, студенти перевіряють і вигострюють власні ідеї, створюючи програмні продукти, здатні змінити наш світ.

Про корпорацію Microsoft
Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.
З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.
Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.
Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.
Контактна інформація для преси

Ярина Ключковська, директор з корпоративних комунікацій компанії «Майкрософт Україна»
Тел.: +380 (44) 496 0310
E-mail: yarynak@microsoft.com

Федір Логвиненко, менеджер технологічної практики, PRP Ukraine
Тел.: +380 (44) 495 2960
Моб.: +380 (63) 280 1517
E-mail: flogvynenko@prp.com.ua




Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1120 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>