05.05.2024 03:21
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

22.05.2009
12:00

Версiя для друку

Архиєпископство УКГЦ видало екологічну книгу

Українська греко-католицька Церква дбає не тільки про чистоту людських душ, а й про чистоту безцінного творіння Божого – нашої матінки-природи. З цією метою при Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ  створене Бюро з питань екології, яке очолює доктор Володимир Шеремета, доцент Івано-Франківської теологічної академії.

 

Оскільки Україна є однією з найбільш релігійних країн Європи,  священнослужителі можуть надати значну допомогу у вихованні екологічно свідомого населення. Адже традиційно священики користуються значним авторитетом, їх поради та вказівки сприймаються християнами як обов’язкові до виконання. Священнослужителі допоможуть переконати людей, що спільна справа охорони та відновлення навколишнього природного середовища неможлива без внеску кожного громадянина. Такий внесок, як мінімум, може бути навіть пасивним, тобто виражатися у відмові від забруднення довкілля.

Люди повинні усвідомити, що вони не тільки страждають від погіршення екологічної ситуації як планетарного, так і місцевого масштабу, а що саме вони і є причиною погіршення якості довкілля. Якщо святий отець у церкві промовить, що потрібно дбати про природу, що шкода довкіллю є гріховним діянням, що не можна викидати сміття на околиці села чи на березі водойми, незаконно вирубувати ліс чи добувати гравій з русла річки, то більшість парафіян не посміють ослухатись.

 

21 травня 2009р. в Івано-Франківській теологічній академії відбулась презентація книги  Володимира Шеремети «Екологічний дороговказ», в якій автор доступно та легко описує основи шанобливого ставлення до природи, спонукає кожного задуматись над своїм посильним внеском у справу збереження природних ресурсів та покращення довкілля.  

У посібнику наводяться практичні поради, як кожна людина може значною мірою знизити рівень своєї повсякденної поведінки (професійної діяльності, домогосподарювання та проведення дозвілля) на навколишнє середовище. «Екологічний дороговказ» допомагає розширити екологічний світогляд, не допускати марнотратного способу життя та бездумного використання дарів природи. Книга є своєрідним дороговказом для кожного християнина, містить цінні поради та приклади, які не тільки навчать дбати про довкілля, а й допоможуть робити суттєві фінансові заощадження. Виконання наведених у виданні рекомендацій є запорукою більш екологічного, відповідального, та  здорового способу життя.

 

На презентації були присутні представники державної та церковної влади. Зокрема, вшанували своєю присутністю три Єпископи УГКЦ: Єпископ Івано-Франківський – Володимир (Війтишин), Єпископ Коломийсько-Чернівецький – Миколай (Сімкайло) і Єпископ-Емерит Івано-Франківський – Софрон, ЧСВВ.

           

Згідно преосвященного владики Володимира Війтишина, правлячого архиєрея Івано-Франківської єпархії УГКЦ, католицька Церква визначає сьогодні турботу про природне довкілля як невід’ємну складову своєї місії на початку ІІІ тисячоліття. Владика наголосив, що «всі ми живемо в спільному домі – природі. Цей дім в нас один, запасних немає. Це Божий дім, який довірений нам на відповідальне управління, критерії якого в простій та доступній формі пропонує презентований дороговказ».

 

Від Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області на презентації виступила головний спеціаліст з питань зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ольга Гундяк, яка наголосила, що співпраця державних та церковних органів влади може зробити вагомий внесок у підвищення екологічної культури громадян, у  виховання екологічно свідомої нації. А, відповідно, у покращення якості довкілля.

 

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1117 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>