02.05.2024 17:42
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

23.07.2009
12:00

Версiя для друку

Смерть у банці

Молодий косівчанин помер від ботулізму

 

Двоє чоловіків з Косівського та Коломийського районів майже одночасно доставили до обласної клінічної інфекційної лікарні з діагнозом ботулізм. На Прикарпатті з початку року зафіксовано вже п’ятий випадок цього захворювання. Медики закликають городян не вживати продукти із стихійних ринків та підозрілі консервації. 

«Один чоловік госпіталізований у середньо-важкому, інший у край важкому стані, - повідомляє головний лікар Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк. – На жаль, 16 липня вночі другий хворий помер. У нього був ряд супутніх захворювань».

Пацієнт знаходився п’ять днів на апаратному диханні. Коли сталась друга зупинка серця, медикам не вдалось врятувати 55-річного хворого. У чоловіка протягом доби, від часу споживання ймовірного зараженого продукту з’явились перші ознаки інфікування. За словами лікарів, це свідчить про важкий перебіг захворювання. «Ситуація складна, бо все залежить від того яку дозу токсину вони прийняли, - розповідає далі Остяк. – Чим коротший інкубаційний період від прийому ймовірно зараженого продукту до появи перших клінічних ознак, тим складніших процес перебігу хвороби».

Ботулізм - одне з найтяжчих харчових отруєнь. Хвороба без своєчасного лікування може викликати важкі ускладнення, не рідко трапляються летальні випадки. Останнім часом смертність від ботулізму в Україні сягнула 20%. Захворіти можна, покуштувавши в’ялену або солону рибу, м’ясні вироби і, найчастіше, консервовані продукти. Ріст захворювання медики пояснюють, тим що люди стали частіше купувати їжу на стихійних ринках. Та вкотре переконують, харчі з землі – розсадник інфекцій захворювань.

Гостра інфекційна хвороба спричинена кишковою інфекцією, вражає найперше нервову систему. Підступність недуги у тому, що вона схожа на звичайне харчове отруєння, тому чимало людей не поспішають звертатись по допомогу. Хворий не одразу розпізнає, що з ним коїться.

З першими ознаками кишкових інфекції лікарі радять звертатись по медичну допомогу, ні в якому разі не займатись домашнім лікуванням. «Болі у животі, блювота, пронос можуть швидко минути, а вже більш типові ознаки - запаморочення, людина починає погано бачити, сухість у роті, порушується ковтання. Бажано до появи цих ознак, щоб хворого було вже госпіталізовано, - наголошує Роман Остяк.

З початку року на Івано-Франківщині зафіксований уже п’ятий випадок ботулізму. Летальний - вперше. Географія інфікування Долинський, Коломийський та Косівський райони. За невтішною статистикою МОЗ України зі 100 хворих на ботулізм, 20 вмирають.

Стан першого хворого, за словами лікарів покращується. За кілька днів він зможе повернутись додому. Але як зазначає, Роман Остяк про повне одужання чоловіка говорити рано. Десь протягом двох місяців триватиме реабілітаційний період. «Залишаться такі ознаки як втома, в’ялість, пацієнту не можна переносити фізичні навантаження, перевантажувати очі, - каже. - Він відчуватиме дискомфорт, адже не зможе читати».

Джерело інфікування наразі встановлюють в обласній санітарно-епідеміологічній службі.   

До теми

Коли псуються продукти

МАЙОНЕЗ. Саме цей безневинний, на перший погляд, продукт може стати причиною серйозного харчового отруєння. Герметично запакованим може зберігатись не один день, але якщо заправити ним салат, то вже протягом шість годин він стане отрутою.

ЙОГУРТИ. Не зберігається без холодильника більше 4-6 годин. Якщо продукт зіпсований, запідозрити це можна по упаковці, що роздулася. Висновок, якщо немає можливості зберігати йогурт у холоді, на краще обійтися без нього.

КОТЛЕТИ, ШИНКА, РИБА. Зберігаються від 8 до 12 годин. Можуть стати джерелом отруєння. Якщо ви виїхали на природу вдень, то на завтра ці продукти не залишайте — з'їдайте все увечері.

КОВБАСА. Сирокопчена може зберігатися декілька діб, варена — до доби. Може стати джерелом розладу шлунку. У спеку краще брати сирокопчену ковбасу.

ВАРЕНІ ЯЙЦЯ. Зберігаються близько 6 днів. Але якщо в них є тріщина, то не довше за добу — в цьому випадку вони можуть стати джерелом як простого харчового розладу, так і токсикоінфекції. Висновок - тріснуті яйця викидайте.

СОКИ І КОМПОТИ. Зберігаються до 24 годин. Можуть стати джерелом як простого харчового розладу, так і харчової токсикоінфекції.

ТІСТЕЧКА З КРЕМОМ. Зберігаються від 6 до 8 годин. Можуть стати джерелом як простого харчового розладу, так і харчової токсикоінфекції, причому з важким перебігом. Висновок оскільки солодке їдять на десерт, після інших страв, то тістечка до цього часу можуть не дотягнути — візьміть інші солодощі. 

КОНСЕРВИ. Закриті можуть зберігатися від декількох місяців до декількох років. Але якщо банка роздута, вживати продукт у жодному випадку не можна. Це може викликати серйозне інфекційне захворювання.

 

«Івано-Франківський оглядач» №28



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1039 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>