04.05.2024 15:17
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

13.08.2009
12:00

Версiя для друку

Невирішені проблеми розвитку підприємництва

"На державному рівні, в економічних обґрунтуваннях впродовж всіх років нашої незалежності йде мова, що економіку України зможуть вивести на європейський рівень не тільки серйозні інвестиції у великий промисловий потенціал, а й активний розвиток малого і середнього бізнесу" - голова Рожнятівської селищної організації Єдиного Центру М. Вагилевич.

За роки незалежності України на законодавчому рівні, урядовими рішеннями в принципі закладено основи створення вітчизняного підприємництва, в результаті чого малий і середній бізнес займає чим раз вагомішу нішу в економіці районів і областей.

В Рожнятівському районі на даний час зареєстровано 263 малі підприємства і 2800 фізичних осіб – підприємців , на долю яких припадає біля 20 відсотків економічного потенціалу району. Проте, якщо глянути на динаміку останніх років, то зміни, що пройшли в порядку надання статусу підприємництва викликають серйозну тривогу. За  одержання  висновків відповідних дозвільних служб ( до речі державних структур ) щодо вибору земельної ділянки чи виготовлення проектно - кошторисної документації ще декілька років тому плата не справлялася або була мізерною. А на даний час за такий висновок  держу правління охорони навколишнього середовища вимагає оплату від 170 до 850 гривень , райсанепідслужба – 200 грн. , пожежна служба МНС у вигляді спонсорської допомоги – до 1000 грн. і т. д. 

Обласними інстанціями все зроблено для того, щоб на районному рівні ніхто не мав ліцензії не тільки на виготовлення проектної документації на будівництво, а навіть на  видачу містобудівного обґрунтування. Як наслідок підприємці з цих питань вимушені звертатися щонайближче в м. Калуш чи обласний центр. До крайності ускладнено процедуру виготовлення документації щодо відведення земельних ділянок, яку виконують приватні структури, діяльність яких ніхто не контролює. Одержання експертизи по проектах землевідводу в обласній службі чи тим більше в Держкомземі затягується на довгі місяці.

А якщо до цього ще добавити введений недавно Урядом України порядок , згідно якого з підприємців стягується додаткова оплата до Пенсійного Фонду, то маємо вкрай негативний наслідок, що в районі вперше за останні 15 років замість збільшення , підприємці масово знімаються з обліку і припиняють свою діяльність. Тому тільки за останні два місяці число підприємців  в районі зменшилось на сотню.

Не виконуються, на жаль урядові обіцянки щодо надання малому бізнесу певних фінансових інвестицій, впорядкування системи їх численних перевірок, викорінення негласних поборів. Тому такої зневіри і розпачу в цьому дуже важливому секторі економіки важко було навіть передбачити.

Це ще раз підтверджує істину, що задекларовані обіцянки наших урядовців, на жаль не збігаються із практичними діями. Вважаю, що вплив на подолання цієї негативної практики має бути  більш дієвим з боку організацій Єдиного Центру , як і інших політичних партій демократичного толку.

М. Вагилевич - адміністратор дозвільного центру району, голова Рожнятівської селищної організації Єдиного Центру



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1051 раз




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>