04.05.2024 22:08
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

14.08.2009
12:00

Версiя для друку

Візит Патріарха Кирила до України — визначний крок у розвитку сучасного православія

Нещодавній архіпастирський візит до України Патріарха Московського і всієї Русі Кирила вже визнаний історичним і безпрецедентним за його тривалістю і географією.Знаходячись в Україні з 27 липня по 5 серпня, Патріарх Кирило відвідав більше десяти храмів, провів дюжину богослужінь, благословив багатотисячні зібрання віруючих у різних містах України.

Не можна не відзначити надзвичайну атмосферу, яка панувала в країні під час візиту Патріарха. Вже перші дні перебування предстоятеля РПЦ в Україні показали високу зацікавленість до нього з боку українців.Патріарх молився разом з десятками тисяч паломників за єдність всередині України, а також єдність всіх народів історичної "Святої Русі", що зародилася саме тут, у Києві, і що увібрала в себе культурні традиції багатьох народів.

Багато українців побачили у Патріархові образ місіонера XXI століття, який продемонстрував прогресивний наднаціональний погляд на інститут Церкви, що декларує пошану до держави і культурних особливостей різних земель.Окрім пастирського слова і чисельних молебнів, які здійснював предстоятель Руської православної церкви, особливим сенсом також були наповнені нецерковні зустрічі Патріарха з керівниками різних відділів МПЦ.

Одним з ключових моментів візиту Кирила до України стало те, що Руська православна церква досить чітко визначила нові духовні основи формування посткризового суспільства.Зокрема, виступаючи в Україні, патріарх говорив про аморальність економіки, яка привела суспільство до глибокої і затяжної кризи, недвозначно заявляючи, що Руська православна церква вважає неминучим крах світової фінансово-економічної системи.

«Криза показала, що віртуальна економіка, коли гроші зароблялися не наполегливою працею, а робилися з повітря, далі існувати не може, - заявив Патріарх у прямому ефірі телеканалу «Інтер».

Патріарх також назвав гріхом подальшу підтримку суспільства вжитку, сказавши, що криза може навчити нас бути бережливими, навчитися християнській аскеті.

Патріарх Кирило також говорив про небезпеку політизації духу і про те, що політика і релігія часто перемішуються у сприйнятті суспільства, і що винні в цьому не лише миряни і політики, але і ієрархи.Ще одним важливим позитивним моментом у розумінні цілей візиту Патріарха до України з'явилося те, що багато українських засобів масової інформації щиро прагнули об'єктивно представити позицію Руської православної церкви і показати те, що є головним у візиті Патріарха.

Залишається бажати, що за результатами цієї визначної події Руська православна церква напрацює не лише нові підходи до визначення подальшого статусу Української православної церкви, але й сформує погляди, що дозволять об'єднати віруючих різних національностей, що відчувають свою духовну спільність; сказати щось важливе всьому сучасному розцерковленому світові.

ДОВІДКА:

Патріарх Кирил (в миру Володимир Гундяєв) - єпископ Російської православної церкви, з 1 лютого 2009 року - Патріарх Московський і всієї Русі, предстоятель Російської православної церкви.

Патріарх Кирил народився 20 листопада 1946 року в Ленінграді в родині священика та викладачки німецької мови. Дід майбутнього патріарха Василь Гундяєв, також священик, неодноразово піддавався арешту і посиланням, був в'язнем Соловків.

У 38 років Кирило став архієпископом Смоленський і Вяземский (потім титул змінили на "Смоленський і Калінінградський"), а в 43 роки - призначений головою відділу зовнішніх церковних зносин Московського патріархату. З 1994 по 1996 рік був членом ради з питань зовнішньої політики МЗС РФ.

У Патріарха Кирила велика кількість наукових звань, у тому числі і нетрадиційних для патріарха. Він є почесним професором військової академії, почесним доктором санкт-петербурзького політехнічного університету, членом академії російської словесності, почесним доктором політології держуніверситету Перуджа (Італія).

Глава РПЦ вільно розмовляє англійською, французькою та німецькою мовами. Добре знає європейську культуру, багато цитує Шевченка та Пушкіна.

Патріарх захоплювався гірськолижним спортом і автогонками. Любить собак, яких у нього кілька.
 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1099 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>