|
01.08.2006 12:00
|
Версiя для друку |
Лікарські амбулаторії переходять на засади загальної практики – сімейної медицини |
Організаційна діяльність облдержадміністрації спрямована на продовження реформ в сфері охорони здоров’я, зорієнтованих на пріоритет економічних методів господарювання, децентралізацію управління галуззю, посилення економічної самостійності закладів охорони здоров’я, багатоваріантність прийняття управлінських рішень.
Із 120 сільських лікарських амбулаторій 104 - переведені на засади загальної практики-сімейної медицини. У І півріччі 2006 році 3 сільських лікарських амбулаторій здобули статус сімейних.
В 1 півріччі цього року за кошти державного бюджету для сільських лікарських амбулаторій придбано 13 комплектів лікувально-діагностичної апаратури на загальну суму 572,6 тис. гривень.
Проведено тендери на закупівлю витратних матеріалів для гемодіалізу на суму 802,9 тис. грн., лікарських препаратів імунодепресантів для хворих з пересадженими нирками на суму 79,7 тис. грн. За кошти обласного бюджету закуплено медикаменти для дітей, хворих на апластичну анемію, на суму 27 тис.грн та ліки для антигемофільної терапії дітей на суму 28 тис.грн. Проведено оплату за лікування хворих за межами області на суму 42 тис. грн. Крім того, профінансовано вартість лікування 13 дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, в Міжнародному центрі відновного лікування “Еліта” (м.Трускавець) на загальну суму 25 тис.грн.
В рамках програми подолання йододефіцитних станів виділено 16 тис.грн. для проведення обстеження населення віддалених сіл Верховинського району з метою виявлення захворювань щитоподібної залози.
Вживались заходи щодо подальшого розвитку служб первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини. За сімейним принципом обслуговується майже 444,7 тис. осіб, що складає 30,8 відс. всього населення області, в т.ч. дітей віком до 17 років включно понад 101,1 тис.осіб, або 24,3 відс. даної вікової категорії. На засадах сімейної медицини обслуговується понад 401,0 тис. осіб (49,4 відс.) сільських жителів та майже 29,0 тис. осіб (4,9 відс.) міських жителів.
В Україні з 1 березня по 15 квітня 2006 року була започаткована акція – День здоров’я сільського населення, в рамках якої в усіх районах області відбулися поглиблені комплексні огляди сільського населення бригадами обласних та районних спеціалістів, графік виїздів яких затверджений наказом управління. Під час оглядів проводилися лабораторні і діагностичні обстеження, а також відбір хворих для амбулаторного чи стаціонарного лікування, в тому числі в обласних лікувальних закладах. До виїздів для надання консультативної допомоги у закладах охорони здоров’я вторинного та первинного рівнів залучені 86 працівників Івано-Франківського державного медичного університету, які виїжджали у складі восьми бригад в усі райони області.
Впродовж 2006 року придбано 7 одиниць санітарного транспорту для Косівської, Коломийської, Городенківської, Снятинської, Рожнятівської ЦРЛ, Яремчанської МЛ та ДОДКЛ.
В області продовжується співпраця з Дитячим Фондом ЮНІСЕФ-ООН, в рамках якої будуть утворені Центри раннього розвитку дітей з метою проведення навчання батьків з питань догляду та виховання дітей.
Прес-служба ОДА
|
Інші статті
Архів статей
|
Цю статтю переглянули 1453 рази |
|
|
©
БРIЗ, 2005-2011 Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
|
|