09.05.2024 01:04
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

12.10.2009
12:00

Версiя для друку

День туризму з виглядом на одне з чудес України

Кольорова й самобутня, знана й водночас загадкова і непізнана, близька і рідна наша земля – Україна. Мандруючи нею, щоразу відкриваєш для себе щось нове й цікаве. Нею захоплюються, її оспівують, змальовують, описують, щиро дивуються її неймовірним місцинам, яких годі злічити. Часом стоїш мовчки, приворожений живописним краєвидом, і не можеш з себе слова видавити, настільки захоплює його краса. В одному з таких місць, де від побаченого втрачаєш дар мови, - над Дністровським каньйоном, який, до речі, визнано одним із семи природніх чудес України, у Городенківському районі Івано-Франківської області, наприкінці вересня  було проведено Загальноукраїнський туристичний форум «Пізнаємо Україну».

Організували захід Наукове географічне товариство та Всеукраїнський благодійний фонд «Україна – Свята Родина» у символічні дні: 26-27 вересня, адже саме в останню неділю першого місяця осені мандрівники за професією і за вподобаннями способу відпочинку святкують Міжнародний День туризму. Тож протягом двох днів працівники галузі туризму, науковці та усі причетні до цієї теми люди, мали нагоду не лише разом обговорити Концепцію розвитку вітчизняного туризму на 2010-2013 роки, що й було основною метою форуму, а й весело відсвяткувати професійне свято туристів.

 

Власне ця Концепція визначає подальший напрям розвитку туризму в Україні, є основою плану його розвитку, який погоджується державою і саме згідно якого має діяти та фінансуватися галузь. Кожен з учасників форуму мав нагоду висловити свою точку зору щодо тексту документу та запропонувати ідеї, які зробили б його більш досконалим.

 

Туризм поєднує у собі різні аспекти. Це не просто галузь, а багатогранне явище, яке багато чого формує у державі, це складне поєднання культури, історії, економіки, міжнародних відносин та духовності. Як би прикро не було визнавати, але на сьогодні український туризм – це не окремі відомі спа-курорти, п’ятизіркові готелі, безпечні мандрівки, цікаві атракції, де все крутиться навколо туриста задля максимального задоволення його потреб.

 

Хоча, потенціал для цього є. Наші реалії - це розбиті дороги, які зчезають після рясних дощів, це не завжди безпроблемне сполучення з іншими містами, це відсутність елементарних вигод у відпочинкових комплексах з інфраструктурою відповідною стандартам 70-80-х років. На жаль, ми досі експлуатуємо бази відпочинку з «радянським комфортом» та інтер’єром ще з тих часів.

 

Природа щиро нагородила Україну місцями, які варто пізнавати і побачити. Як кажуть, сам Бог велів розвивати тут туризм. Тому й варто докласти максимум зусиль, аби зробити основний акцент саме на національний туризм (внутрішній та в’їзний), щоб представити Україну зрозумілою, цікавою, привабливою та комфортною як для українців, так і доступною для іноземців. Тому підхід до розвитку туризму має бути якомога ґрунтовнішим та науково осмисленим.

 

- Сучасний туризм не може ефективно розвиватися без залучення приватних інвестицій. Це зрозуміло кожному. Вочевидь, що у концепції необхідно глибше розписати модель державно-приватного партнерства. Як варіант – 2/3 туризму має бути у приватному бізнесі, правила гри для якого складає і контролює, все ж, держава, - висловив свою точку зору бізнесмен та голова благодійного фонду «Україна - Свята Родина» Іван Матiєшин. – Розвиток туризму неможливий і без проведення аналізу існуючих в Україні об’єктів туризму, складання їх загальноукраїнського кадастру. За відсутності такого реєстру багато об’єктів залишаються незнаними нi державою, нi підприємцями, нi туристами – і цим історичним, природнім чи культурним пам’яткам залишається хіба що руйнуватися…

 

Цю думку підтримали всі учасники форуму. Популярності набули й ідеї, висловлені Ольгою Любiцевою, доктором географічних наук Київського національного університету iм. Т.Шевченка: «Розвиток туризму потребує патріотичного виховання молоді. Виховання, завдяки якому людина ще з дитинства знала б та гордилася культурними, туристичними скарбами своєї держави. Давно назріла необхідність впровадження культурно-туристичної освіти у школах, впровадження програми регулярних екскурсій, туристичних поїздок для молоді».

 

Не слід забувати й про таку проблему, як брак кваліфікованих кадрів для розвитку галузі. Хоча поняття кваліфікації тут доволі абстрактне, адже зараз немає чітких вимог до фахівців туристичного супроводу. А ще, як недивно, не існує стандартів щодо забезпечення безпеки туриста на маршруті, там, де є доля ризику має бути і відповідальна особа. 

Володимир Петровський, голова Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів, наголосив на необхідності внесення до Концепції пункту не тільки про соціальний туризм, але й окремо – про туризм для інвалідів. Адже на сьогодні люди з обмеженими можливостями взагалі не мають змоги займатися туризмом – спеціалістів, які б могли проводити такі тури, один чи два на всю країну. Та при цьому розвивати цей напрямок необхідно – активний відпочинок є частиною програми реабілітації, туризм дає інвалідам можливість повірити в свої сили. Так Володимир та ще четверо незрячих людей 24 серпня цього року стрибнули з парашутом. Відеоролик про цю подію було показано учасникам форуму. Складно передати емоції, коли бачиш, як люди, яким набагато складніше в цьому житті, роблять речі, на котрі наважиться далеко не кожна здорова людина.

 

Підводячи підсумки роботи, відомий вчений, голова Українського географічного товариства В'ячеслав Олещенко, під головуванням якого проходив форум, повідомив присутнім, що усі найважливіші думки, які прозвучали на заході, найближчим часом буде внесено до Концепції, і саме в такому вигляді її передадуть на ухвалу до Кабміну.

 

Перший робочий день закінчився спільною вечерею при багатті і концертом під зоряним небом за участю прикарпатських та закарпатських колективів та співаків, а також харківських та житомирських бардів.

 

Наступного дня учасники форуму милувалися видами Дністровського каньйону на спеціальному оглядовому майданчику. А також, аби відчути потенціал українського туризму, всі охочі могли здійснити кількагодинний сплав Дністром.  

Натхненні мальовничою красою і бажанням все таки краще і більше пізнавати Україну, несподівано організатори заходу вирішили зробити туристичний форум «Пізнаємо Україну» не одноразовою, а регулярною подією, яку проводитимуть у найпривабливіших куточках нашої держави.

 

Текст і фото Надії КУГУК

(газета «TVЕксперт»)

 

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1123 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>