07.05.2024 00:37
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

29.11.2009
12:00

Версiя для друку

Європа - за прагматизм і духовність

В Європейському союзі  відбулася значна подія – з’явився інститут президента. На посаду президента був обраний прем’єр-міністр  Бельгії Херман Ван  Ромпей. За своєю  суттю прем’єр-міністр  вважається дуже прагматичною та духовною людиною. Саме така людина зараз потрібна Європі в умовах економічної кризи.  

День 19 листопада 2009 року став «червоним  днем календаря» для Європейського Союзу. В цей день був обраний перший Президент, прем’єр-міністр Бельгії Хермана Ван Ромпея. Рішення про те, що саме він очолюватиме цю регіональну організацію впродовж 2,5 років, прийняли лідери ЄС на зустрічі у Брюсселі. Спочатку його кандидатуру підтримали Франція і Німеччина, пізніше до них приєдналася Великобританія.  
 
Після призначення Херман Ван Ромпей написав у власному щоденнику Facebook наступні слова: «Хоча мені дуже непросто залишати свою країну, я приймаю ваше рішення і хочу подякувати за цю честь. Я сприймаю це, як знак визнання Бельгії, яка, будучи країною – засновником ЄС, постійно працювала на будівництво Європи. Я не прагнув до цієї високої посади. Я ніяк не втручався в процес. Але з сьогоднішнього дня я приймаю її з упевненістю».  
 
Обрання Ван Ромпея на посаду президента Євросоюзу – яскравий приклад того, як за надзвичайно короткий термін, до цього маловідома фігура на політичній арені Європи, підкорила європейських лідерів своїм прагматизмом. Політичні погляди першого президента ЄС спрямовані на те, щоб допомогти об’єднаній Європі якнайшвидше подолати наслідки економічної кризи і вийти на новий якісний рівень розвитку. Адже саме завдяки Херману Ван Ромпею за останні роки в Бельгії відбулися якісні зміни у політичному, економічному та духовному плані. Тому одна з головних функцій, яку Лісабонська угода відводить президенту ЄС, полягає в «сприянні згуртованості та компромісу», що якнайближче підходить до постаті Ван Ромпея.  
 
До  всього цього вже колишній бельгійський прем’єр – дуже релігійна людина. Він закінчив один з єзуїтських коледжів Брюсселя і вступив до Католицького університету міста Левен, де вивчав філософію і економіку. На сьогоднішній день Ван Ромпей приблизно раз на місяць відвідує абатство Аффлігема для духовного очищення і молитов. А релігія, як відомо, головний чинник формування високих людських цінностей і їх дотримання.  
 
В своїй роботі Херман Ван Ромпей завжди дотримувався моделі політики економічного прагматизму. Завдяки цьому, обравши економіку своїм профільним фахом, він у 1993 році очолив міністерство бюджету, пропрацювавши на цій посаді шість років. На той час бельгійський державний борг досягав жахливих 135% від ВВП, а те, що до 2003 року він знизився до 100%, за думкою фахівців, є персональною заслугою саме Ван Ромпея.  
 
Але найбільш значущий внесок в розвиток Бельгії Херман Ван Ромпей зробив вже будучи прем’єром. В середині 2008 року, очоливши уряд, він об’єднав вибухонебезпечний коаліційний коктейль з п’яти партій і приніс країні довгоочікувану стабільність, хоча буквально за рік до цього радикальні партії збиралися розділити Бельгію. Ван Ромпей знизив градус конфлікту між фламандськими і валлонськими громадами самої молодої країни Західної Європи, що знаходилась на межі розпаду. Тому в одному з інтерв’ю експерт брюссельського центру європейської політики Петр Качинський сказав: «Якщо ви знаєте, як управляти Бельгією, то впораєтесь зі всім Євросоюзом».

- Обрання Хермана Ван Ромпея президентом Євросоюзу показує, що об’єднана Європа готова до якісних змін в своїх країнах і також підтримує політику економічного прагматизму. Про те, що посаду президента очолила саме та людина, яка необхідна в період світової економічної і політичної нестабільності, говорить хоча б той факт, що лідери Росії, Америки та інших країн світу сподіваються на те, що їхня співпраця з Євросоюзом вийде на новий якісний рівень. Тому важливо, щоб Україна не залишилась обабіч змін, які відбуваються сьогодні в Європі, та почала впроваджувати політику економічного прагматизму на своїх теренах. Тому давайте разом шукати, де ми можемо використати свої переваги, - прокоментував подію Президент ВБФ "Україна - Свята Родина" Іван Матієшин.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1043 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>