23.11.2024 20:54
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

18.12.2009
12:00

Версiя для друку

Україна відлякує іноземних інвесторів

Основні негативні чинники, які заважають іноземним інвестиціям, за останньою думкою експертів, - безсистемність, фрагментарність та суперечливість державної антикризової політики, а також свавілля, що панує у вітчизняній юридичній системі. 

Економіка, як кожна наука, має свої чіткі правила. Одне з них: країна, яка прагне переходу до ефективної ринкової економіки, потребує активного залучення зовнішніх фінансових ресурсів. Отже нескладно зробити висновок, що одним з пріоритетів нашої держави давно мало стати створення сприятливого інвестиційного клімату. Але ситуацію бачимо кардинально протилежну. Так за словами старшого банкіра ЄБРР Олександра Павлова, висловленими під час нещодавнього Фінансовому прес-клубу, нинішній стан речей істотно знижує інвестиційну привабливість українського ринку:

- Коли приймається закон, а вже через тиждень пропонується його змінити, і при цьому робляться непослідовні заяви різними учасниками ринку та владою, це сильно дезорієнтує зарубіжних бізнесменів, інвесторів. При збільшенні кількості такого роду непослідовних повідомлень з країни, нерозуміння того, що в ній відбувається зростає ще більше.

Водночас, згідно офіційним даним – Держкомстату, Нацбанку – тенденції по відтоку інвестицій відсутні. Але не помітити суттєве уповільнення процесу не можуть навіть провладні джерела.

- Під нові проекти іноземні інвестиції зараз практично не виділяються, йде лише підтримка вже існуючих: так закордонні фінансові установи виділяють дочірнім банкам кошти, щоб останні були здатні підтримувати діяльність у наступному році, - коментує ситуацію економічний експерт Олександр Жолудь та підкреслює, що причина такої тенденції не тільки у загальносвітовій економічній ситуації (навчені кризою інвестори стали більш обережними, і перш за все відносно грошових вливань у економіки країн, що розвиваються). В Україні до цієї причини додалася ще й політична невизначеність, відсутність єдиного правового поля, відсутність верховенства права та реформування дискредитованої на сьогоднішній день української судової системи. 

Україні іноземні інвестиції необхідні перш за все для розвитку агропромислового та паливно-енергетичного комплексів. Поки що приток є лише у традиційно привабливих для інвесторів сферах: фінансових послуг, торгівлі, операцій з нерухомістю та землею. На сферу промисловості ці більш-менш оптимістичні тенденції не поширюються. Але не тільки це є головуючою проблемою:

- Структура та характер нинішніх іноземних інвестицій в Україну свідчить про те, що замість створення нових виробничих потужностей, додаткових робочих місць, застосування новітніх технологій іноземні інвестиції призводять лише до зміни власників вже існуючих підприємств. Навіть якщо кошти вдається залучити, їх не вміють ефективно використати на користь української держави, - наголосив бізнесмен, президент Всеукраїнського благодійного фонду «Україна - Свята Родина» Іван Матіешин. – Отже, крім організації робіт по залучення іноземних інвестицій , необхідно акцентувати увагу і на їх структуризації. Адже сьогодні українська економіка як ніколи потребує прагматичного та дієвого підходу.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1006 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>