03.05.2024 13:36
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

10.02.2010
12:00

Версiя для друку

Івано-франківський перевізник 15 58 відзначив свою третю річницю

«Ці три роки стали для нас знаковими, - говорить директор фірми «Еталон таксі 15 58» Руслан Кузьмін, - адже в 2007 році ми придбали фірму, в таксопарку якої було чотири старенькі «Волги» і пара постійних клієнтів. За цей час фірма динамічно розвивалась, і тепер наші послуги вже не обмежуються пасажирськими перевезеннями, ми обслуговуємо урочистості, здійснюємо кур’єрську доставку, проводимо екскурсійні подорожі (у партнерстві із туристичною фірмою «Галичанка ІФ») Прикарпаттям комфортабельним мінівеном.»

У переліку послуг від «Еталон таксі 15 58» також VIP- послуги (VIP-авто, що керуються водіями із знанням англійської мови), корпоративне обслуговування та послуги драйвера.

«Ми працюємо цілодобово, - говорить Руслан, - наші диспетчери є хорошими модераторами, а водії чудово знають Івано-Франківську область, тому, окрім якихось кумедних випадків, не виникає непорозумінь із пасажирами».

З моменту створення керівництво фірми запровадило цілу систему заохочень для клієнтів служби «Еталон таксі 15 58».

«Я стала постійний пасажиром цієї служби випадково, - розповідає Олена Моршицька, - була на одному дійстві, а там усім учасникам роздавали карточки на одну безкоштовну поїздку з «Еталон таксі 15 58». Карточкою я, звичайно ж, скористалась у той же день, а вже через деякий час мені було присвоєно мій персональний номер, тепер я кожну восьму поїздку їжджу безкоштовно».

Кузьмін подбав і про гостей Івано-Франківська, ставши партнером всеукраїнської sms-мережі таксі 567: «Це дуже зручно, - ділиться своїми враженнями львів’янин Іван Гордей, - я часто буваю в Івано-Франківську у відрядженні та й відпочивати сюди приїздимо із друзями. Запам’ятовувати номери телефонів таксі чужого міста нема ніякої потреби, я один раз собі ввів в мобільник чарівні цифри – 567 – і тепер щоразу, коли буваю у Франківську, телефоную тільки на цей номер».

«Всеукраїнська служба GSM-таксі 567, – роз’яснює Руслан Кузьмін, - це послуга виклику таксі через короткий номер «567» з мобільного телефону. Номер «567» обслуговується всіма українськими операторами мобільного зв'язку і діє на території всієї України в будь-якому населеному пункті. Перевезення пасажирів здійснюють служби таксі в різних містах України, які є партнерами програми «Всеукраїнське GSM-таксі 567». Номер «567» працює тільки для виклику з мобільних телефонів».

Екскурс в  минуле.

Людині, яка любить і знає Івано-Франківськ, важко собі уявити наше місто без «Волг» на вокзалі чи  біля готелю «Дністер». Ще в далекі радянські часи стояли вони рядочком із написом «0-58» на дверцятах. До їх присутності на вулицях Привокзальній і Чапаєва (тепер – Січових Стрільців) звикли швидко – вони стали таким ж незмінним атрибутом міста, як Ратуша, Адам Міцкевич, Катедра, облмуздрамтеатр, готель «Надія». Кажуть, що таксі як вид зручного та швидкого пересування з’явилось  ще у середині XVII століття в Англії.

А в Станіславі (назва Івано-Франківська до 1962 року) перше таксі з’явилось у XІХ столітті. Спочатку це були візки з чотирма колесами (перегляньте фото такого візка на плацу цісаря Франца Йосифа (pl. ces. Franciszka Józefa), пізніше -  парк «Краттерівка», тепер — початок вул. Незалежності та Вічевого майдану).

З середини 19 сторіччя на вулицях Станіславова з’явилися  – кеби, а трохи згодом коней замінили таксомотори (тут Ви можете переглянути фото кеба і автівки того часу біля будівля дирекції залізниць (Gmach dyrekcji c. k. kolei państwowych, K. k. Staatsbahn-Direktion), теперішнього приміщення міського суду (м. Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська, 11).

Таксі, як бізнес із своєю сукупністю послуг, розцінок і традицій, у нашому місті зародилось у двадцятих роках минулого століття.

Саме тоді були прийняті стандарти обслуговування, правила для водіїв тощо. У той час діяла дуже складна система тарифікації.

Якщо водій віз одного пасажира, то оплата здійснювалась за першим тарифом, якщо двох – за другим, і за третім тарифом оплачували поїздку троє пасажирів. Виїзд за місто передбачав двійну оплату, також значно підвищувався тариф вночі. Недосвідченому водію видавали шпаргалку – довідкову табличку із цінами. За роботою водіїв на лінії уважно стежили контролери.

«За других совітів» (після Другої Світової війни)  на вулицях нашого міста з’явилось і радянське таксі. У той же час (за різними джерелами у 1947 чи 1949 роках) на машинах появились звичні нам «шашечки»  (на фото – жовте таксі, на борту якого напис – 0 58, приблизно 1979 рік). 

Note bene: на початку робочого дня таксиста перший пасажир завжди повинен бути платний. Не має значення, дружина це, напарник, або навіть директор таксопарку вирішив проїхатись. Символічна гривня - обов'язкова, інакше удачі не бачити, як власних вух.  

Говера Оксана, комунікативне агентство БРІЗ



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1212 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>