05.05.2024 16:11
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

30.04.2010
12:00

Версiя для друку

Україна має стати привабливою для іноземних інвестицій

Інвестиції – це двигун економічного розвитку. Тому факт зменшення обсягів іноземних капіталовкладень в Україну є тривожним сигналом для економіки. Протягом 2009 року в нашу країну було вкладено 192,878 млрд гривень, що на 79,196 млрд гривень менше, ніж у 2008 році. Таке суттєве зменшення обсягів інвестицій викликане не лише світовою економічною кризою, а й цілою низкою внутрішніх проблем України.

Головна з них – відсутність в нашій країні сприятливого інвестиційного клімату. Причинами інвестиційної непривабливості України є політична нестабільність, яка спостерігалася протягом останніх років, високий рівень корупції, недосконала податкова система. За рівнем корумпованості наша країна посідає 134 місце зі 180 країн у світовому рейтингу.

Протягом останніх років середній рівень хабара зріс з 15 до 40 тисяч гривень. За витратами часу і ресурсів українська податкова система посідає 181 місце зі 183 країн: в Україні існує 147 видів податків і зборів, які сплачують різні суб’єкти підприємницької діяльності, витрачаючи на це більше 736 годин. Перераховані фактори дуже обтяжують ведення бізнесу як для вітчизняних, так і для іноземних підприємців. Потенційні інвестори не відчувають, що їхні капітали будуть захищені, а вкладені кошти будуть збережені та принесуть дохід. У результаті виникає бар’єр для збільшення обсягів інвестицій в Україну.

Водночас вітчизняна економіка дедалі більше потребує іноземних капіталовкладень. Основні виробничі фонди українських підприємств зношені в середньому на 80%. Гальмується впровадження нових технологій. Не збільшуються потужності виробництва. Як наслідок, українська продукція стає все менш конкурентоспроможною.

Україна має стати інвестиційно привабливою для іноземців. Для цього потрібно сформулювати чіткі та прозорі правила гри на вітчизняному ринку. Слід ухвалити Податковий та Інвестиційний кодекси. Адже необхідно регулювати не тільки систему сплати податків, а й умови вкладення коштів у економіку.

Зокрема, варто передбачити скасування податку на додану вартість на інвестиції у вигляді основних виробничих фондів. Це дасть змогу легше і швидше модернізувати українські підприємства та стимулюватиме іноземців до довгострокових капіталовкладень. Також має бути сформована якісна інвестиційна інфраструктура, тобто система банків, товарних і валютних бірж, які виступали б ефективним інструментом для обслуговування інвесторів.

Необхідно чітко усвідомлювати, що лише комплексні та послідовні кроки у цій сфері дадуть змогу збільшити обсяги іноземних інвестицій і створити умови для подолання кризи, розвитку економіки та підвищення добробуту людей.

Політвиконком Народної Партії



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1107 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>