|
24.05.2010 12:00
|
Версiя для друку |
На Прикарпатті смачно, як у Європі |
Івано-Франківщина заявила про свою готовність приєднатися до Європейської мережі кулінарної спадщини.
З нагоди цього в Європейському залі готелю «Надія» за участі головного координатора мережі Яна Хансона зі Швеції та польського експерта, представника мережі, директора Бюро якості і регіональних марок маршалковського уряду Вармінсько-Мазурського воєводства в Ольштині Ігоря-Марека Гутнікевича, відбувся установчий семінар «Івано-Франківська область у фокусі Європейської мережі кулінарної спадщини».
На засідання запросили представників місцевих органів влади та спеціалізованих установ в галузях туризму, сільського господарства, переробки, управління якістю, стандартизації та сертифікації, зацікавлених осіб зі сфери готельно-ресторанного бізнесу, місцевих виробників та переробників продуктів харчування, представників агропромислового комплексу.
«Ця мережа кулінарної спадщини існує по всій Європі протягом 15 років та об’єднує понад 300 підприємств та організацій із 24 регіонів, – розповідає «Кур’єру Галіційському» організатор семінару Оксана Федорович, голова туристичної асоціації Івано-Франківщини. – У ній пропагується традиційна кулінарна спадщина кожного народу. Особливістю Мережі є членство регіону, а не країни. Мережа ставить перед собою такі цілі, як збільшення можливостей окремих підприємств; інтенсивний обмін знаннями між учасниками та підприємствами; рекламування регіональних продуктів харчування та регіонів-учасників».
Оскільки українські традиції древні та різноманітні, ми вирішили представити наші пропозиції на туристичних ринках, долучившись до євромережі». Отож, основною темою семінару стала презентація та обговорення діяльності Європейської мережі кулінарної спадщини в контексті промоції гастрономії регіонів-партнерів, а також нових можливостей у просуванні місцевих продуктів харчування та кулінарних традицій Прикарпаття.
«Вармінсько-Мазурське воєводство стало першим польським регіоном, яке стало учасником мережі, – каже пан Гутнікевич. – Зараз до нас долучилося ще сім регіонів. Гадаю, що кількість щороку збільшуватиметься. У рамках співпраці воєводства та Рівненської області України виникла пропозиція вступу цього регіону в мережу. Наразі область отримала ліцензію та логотип, адже мережа рекламує всіх своїх учасників і надає єдиний бренд. Часто туристи з різних країн, подорожуючи Європою та бачачи його на готелях чи ресторанах, обов’язково там побувають». З нагоди вступу Рівненщини в мережу була організована конференція, на якій побували й представники Прикарпаття, які вирішили зробити щось подібне й у себе.
Участь в мережі, за словами польського гостя, дає можливість використовувати давні рецепти при готуванні тих чи інших національних страв, використовуючи при цьому місцеву продукцію. Її переробка також відбувається традиційним для того чи іншого регіону способом. У Вармінсько-Мазурському воєводстві таким національним брендом і продуктом є гусяче м'ясо і різні страви з нього. Не слід забувати також рибу та дичину, адже, у регіоні є багато озер і лісів. Особливе місце займають традиційні сири з коров’ячого та козячого молока. Тут слід відзначити ольштинський сир «Салямі», який має давню історію. Його виробництво базується на національних традиціях переробки молока
Велику роль у залученні польських регіонів у мережу відіграє конкурс «Наша кулінарна спадщина», який сім років поспіль проводить польська палата регіонального та місцевого продукту. Він слугує ідентифікації та накопиченню знань про регіональні харчові продукти. Ті товари та страви, які перемогли на конкурсі, вирізняються з поміж інших якістю.
Галина ПЛУГАТОР
|
Інші статті
Архів статей
|
Цю статтю переглянули 1067 разів |
|
|
©
БРIЗ, 2005-2011 Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
|
|