06.05.2024 00:47
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

15.06.2010
12:00

Версiя для друку

Оксана Говера: Інтернет - це бібліотека, тільки електронна

У відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулось відкриття тренінгового центру та засідання круглого столу ,,Інтернет в публічній бібліотеці. Доступ місцевої громади до електронних ресурсів”, в рамках програми ,,Бібліоміст”, за фінансової підтримки Фундації Білла і Мелінди Гейтс.

«Ми повинні розуміти, що Інтернет – це, власне, і є бібліотека, тільки електронна, - йдеться у виступі керівника КА БРІЗ, регіонального представника ВБФ «Україна – Свята Родина» Оксани Говери, - В людині від народження присутнє бажання поділитися інформацією: спочатку це були усні перекази і наскальна творчість, потім – рукописі, перші друковані книги; вдосконалювався зовнішній вигляд книг і технології їх друку.

У наш час книга знову стає атрибутом розкоші, але саме лінощі просто «не пускають» людину в бібліотеку. І що в такому випадку робити? Людство придумало Інтернет, було це ще в 1969 році. І, як багато прогресивних винаходів сучасності, винайшли Інтернет для військових цілей. Це вже згодом Інтернет став загальнодоступним».

У своєму виступі Оксана Іванівна підкреслила важливість публічної бібліотеки насамперед у селах: «Візьмемо сільську бібліотеку – це осередок краєзнавства в кожному селі, їхня задача, як на мене – споживача бібліотечних послуг, - збір, систематизація і збереження усієї інформації про історію та сьогодення населених пунктів, адже не в кожному селі є музей. А краєзнавчі матеріали користуються попитом в Інтернеті. Розглянемо такий випадок. Сільська бібліотека придбала комп’ютер (подарували спонсори, купив «район», виграли грант тощо), наступний крок – курси з інформаційних технологій, абсолютно небагато часу знадобиться середньостатистичному українцю, щоб не просто навчитися користуватися Інтернетом, але й ще зробити веб-сторінку.

Повірте, навчитися бухгалтерській справі при українській фіскальній системі набагато важче, аніж навчитись веб-дизайну. Оскільки йдеться про сільську бібліотеку, то Ви елементарно робите у себе на сайті, окрім власне бібліотечних сторінок, сторінки «Історія нашого села», «Видатні односільчани», «Новини нашого села» і всяке таке інше. Вам навіть не доведеться особливо рекламувати цей сайт, оскільки дослідження показують, що кожен користувач Інтернету із певною періодичністю шукає рідне село і знайомі прізвища у Всесвітній мережі.

А якщо Вам вдасться зробити живе спілкування в Інтернеті на Вашій сторінці, то вважайте, що успіх Вашій сторінці забезпечено. Головне – не забувайте вчасно подавати новини на Вашу сторінку».

На переконання Оксани Говери, наявність веб-сторінки населеного пункту це так само на часі, як власна сільська газета.

«Окрім того, новітні інформаційні технології дають справді нові можливості для збереження бібліотечних Фондів – це по-перше, а по-друге, вони дозволяють впроваджувати нові форми культурно-просвітницької діяльності бібліотек, як осередків доступу читача до світового інформаційного простору. Що ми цим досягаємо? Ми зберігаємо існуючу мережу бібліотек, без залучення додаткових коштів ми збільшуємо бібліотечні Фонди за рахунок електронних книг, ми покращуємо якість нашого обслуговування читачів, надаючи їм доступ до Інтернету, а для цього потрібна відповідна освіта, а отже ми ще й вирішуємо питання зміцнення кадрового потенціалу наших сільських бібліотек, - сказала Оксана Іванівна і завершила свій виступ прикладом із життя, - 20 травня івано-франківське представництво фонду «Україна – Свята Родина» спільно з головним управлінням юстиції та обласною наукової бібліотекою проводило круглий стіл до 300-річчя проголошення Конституції Пилипа Орлика.

Під час виступів і обговорень у професора Володимира Грабовецького народилась ідея (проста і очевидна, як все геніальне) – в рамках відзначення 300-ліття Конституції П.Орлика встановити на однойменній вулиці меморіальну дошку видатному гетьману України – ця ідея викликала оплески в залі. Про це ми написали на сайті www.briz.if.ua, ініціативу громадськості, вже озвучену на нашій веб-сторінці, підтримав депутат обласної ради Володимир Ковальчук, котрий направив відповідний запит міському голові місту Івано-Франківська і ось тепер читаємо на офіційному сайті м. Івано-Франківська в переліку заходів з перейменування вулиць: «Управлінню архітектури і містобудування та відділу внутрішньої політики доручено […] визначити будинок на вул. Пилипа Орлика, на якому буде встановлена його пам’ятна дошка.» 

Довідка КА БРІЗ:

Інтернет (пишеться з великої літери, від англ. Internet, дослівно — «міжмережа») — Міжмережжя, всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж, побудована на використанні певних протоколів і пакетів даних.

Історія вітчизняного Інтернету починається восени 1990 року, коли сектор Юрія Янківського з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» (керівник Ігор Вельбицький) підключився до світової мережі Інтернет, ставши першим українським абонентом Демос/КІАЕ (мережа RELCOM). Підкорені ідеєю Інтернет, інженери Технософт розгорнули перший український вузол RELCOM, і навесні 1991-го року почали підключення абонентів України.

Першим абонентом вже українського сегменту Інтернет стала організація Миколи Роєнка (Інститут кібернетики), а вже до кінця 1991-го року вузол Технософт обслуговував абонентів не тільки Києва, а і багатьох інших міст України.

Адреса тренінгового центру: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1442 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>