23.11.2024 19:55
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

07.07.2010
12:00

Версiя для друку

Михайло Вишиванюк: Наші нові-старі плани співпадають із завданнями Президента України Віктора Януковича

На черговий схід селян Підмихайля Калуського району активісти місцевої громади запросили голову обласної державної адміністрації, аби поділитися великими і малими проблемами села і «по можливості» отримати допомогу для їх вирішення.

На черговий схід селян Підмихайля Калуського району активісти місцевої громади запросили голову обласної державної адміністрації, аби поділитися великими і малими проблемами села і «по можливості» отримати допомогу для їх вирішення.

Разом з Михайлом Вишиванюком у Підмихайля прибула майже уся команда заступників -перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, заступник-керівник апарату Роман Струтинський, заступники Василь Брус, Руслан Гусак, Роман Іваницький, а також начальники галузевих управлінь, служб.

«Ми приїхали до вас, у ваше ініціативне село, аби розпочати серію зустрічей з громадами сіл області, виходячи із завдань, які ставить перед головами обласних та районних державних адміністрацій наш Президент Віктор Янукович, - зазначив голова ОДА Михайло Вишиванюк. - Глава держави поставив завдання - протягом 10 років вивести Україну у число 20-ти найрозвиненіших країн світу, і це завдання стане реальним, якщо ми разом з вами працюватимемо на розвиток кожного села, району, області і України в цілому, кожен на своєму місці».

Михайло Вишиванюк повідомив підмихайлівців: в області розробляється програма реконструкції сільських населених пунктів, реалізація якої розпочнеться у 2011 році, оскільки «бюджет поточного року - бюджет виживання».

«Ми приїхали до вас, аби вивчити, що маємо зробити разом з вами для розвитку села Підмихайля, - наголосив голова ОДА. - Розробимо графік виконання першочергових робіт і приступимо до його реалізації».

Для прикладу, що це «не пропаганда» Михайло Вишиванюк навів попередній досвід успішної реконструкції райцентрів Івано-Франківщини, сказав про те, що у 2004 році на сесії обласної ради було затверджено план реконструкції 24-х прикарпатських сіл, однак «з відомих причин» він не став реальністю.

«Так що це наші старі-нові плани і вони співпадають із завданнями Президента Віктора Януковича, - наголосив голова ОДА Михайло Вишиванюк. - Ми хочемо почути від вас, яким ви бачите своє село, де треба і де можна задіяти вільні робочі руки підмихайлівців з найбільшою ефективністю. Аби люди не шукали заробітків на боці, а мали працю і достойні заробітки у своєму селі».

За словами Михайла Вишиванюка, кожне прикарпатське село має мати свої очисні споруди, якісну питну воду, належне медичне обслуговування, дитячий садок, добротні дороги, «аби умови проживання у селі нічим не відрізнялися від міських, окрім чистого повітря».

«Село Підмихайля буде одним із перших включене у програму реконструкції населених пунктів, що буде винесена на сесію обласної ради у листопаді», - запевнив голова ОДА.

Михайлові Вишиванюку сподобалися наміри підмихайлівців відновити Святомихайлівський монастир на Лисій горі, нині Свято-Михайлівській горі, зруйнований наприкінці 13-го століття татарами. Монастир у Підмихайлі проіснував три століття і був відомий на усю Україну.

«Ви збудуєте фундамент, за мною цегла, - запевнив Михайло Вишиванюк. - На святу справу я знайду меценатів. У 2011 році розпочнемо капітальний ремонт, реконструкцію вашого дитячого садочка, який селу конче необхідний».

Принагідно люди нарікали: на Лімниці вода забрала кладку. Голова ОДА тут же дав доручення начальнику служби автомобільних доріг в області Сергію Сендерському вирішити питання переходу через річку.

Немає у селі аптеки, скаржилися підмихайлівці. Михайло Вишиванюк запропонував сільраді створити свою комунальну аптеку.

Крадуть гравій з річки, а «село нічого з того немає», кидали репліки місцеві чоловіки. Перший заступник голови ОДА Василь Плавюк повідомив сільську громаду: 16 липня на сесії обласної ради буде представлено на затвердження програму впорядкування піщано-гравійних кар’єрів в області під назвою «Про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області».

«Ви будете мати щебінь для потреб села, якщо зареєструєте своє комунальне підприємство, візьмете ліцензію», - запропонував Михайло Вишиванюк.

На території села є газосховище, а «толку для села ніякого», казали селяни. Голова ОДА дав доручення першому заступнику Василю Плав’юку підготувати листа з пропозицією Гринявському газосховищу підготувати та укласти угоду з Підмихайлівською сільрадою «на співпрацю».

Сільський пенсіонер Сергій Лагойда раз по раз невдоволено коментував: «Усі обіцяють; ще до вас приїжджали в наше село ваші попередники, обіцяли добудувати Народний дім. І що? Я хочу, аби хоч ваші слова відбулися».

У відповідь односельчанину заступник сільського голови на громадських засадах Степан Якимович заявив: «Нині і справді історичний день для Підмихайля - ми побачили стільки керівних людей на території села, і ми віримо: як сказав Михало Вишиванюк, так і буде - наступного року, на Івана, наш Народний дім буде відкритий».

У довготривалій і різноплановій розмові з головою ОДА мешканці села також нарікали на зволікання з видачею державних актів на землю. З цього приводу начальник управління земельних ресурсів ОДА Юрій Добровольський повідомив: «По селу Підмихаля виготовлено 80% державних актів в частині безоплатної приватизації». За словами сільського голови Петра Кінаша, наступного тижня державні акти на землю «будуть видані».

«Перепало» і районній владі за «нераз невиконані обіцянки». Взявши слово, багаторічний голова районної ради Василь Прокопів відповів: «Навіть при бюджеті виживання цього року з районного бюджету виділено 180 тис. грн. для потреб села Підмихайля, які можна буде використати чи на капремонт приміщення дитсадка,чи на добудову Будинку культури. Тож використайте їх ефективно».

«Нині політика держави є такою, аби 60% коштів залишалися на місці, а решту йшли до центру, - уточнив Михайло Вишиванюк. – Тому треба навчитися наповнювати місцеві бюджети, які мають працювати на розвиток громади».

«Нинішній день я записую в актив історії села, - сказав, підсумовуючи розмову громади з керівниками області і району настоятель місцевого храму Архистратига Божого Михаїла митр. протоієрей Богдан Челядин. – Це знакова подія для нашого села, ось така відкрита і доступна розмова з Михайлом Вишиванюком і його командою, і, вірю, вона буде мати позитивний результат. Михайло Вишиванюк і тоді, під час першого правління в області, і тепер закликає до відродження духовності і усіляко допомагає у цій справі, а якщо буде духовність, буде культура, то оживе і економіка. Через рік наша парафія матиме велику радість - молодь піде до Будинку культури! Вишиванюка сам Бог навернув до нас».

Наприкінці зустрічі Михайло Вишиванюк сказав: «У четвер приймате 20 тонн цементу. Для початку».

Довідка.

У селі Підмихайля на Калущині майже 3 тисячі мешканців. Будинок культури тут розпочали будувати у 1988 році, поруч із сільрадою, на місці колись спаленого костелу. Як зазначив сільський голова Петро Кінаш, на добудову БК потрібно понад 4 млн. грн.

Родом з села Підмихайля 8 депутатів Калуської районної ради.




Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1387 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>