04.05.2024 21:51
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

06.09.2010
12:00

Версiя для друку

Лицарі «Чортополоху»

Великим фестивалем історичної реконструкції заявить про себе перший в Івано-Франківську клуб військово-історичної реконструкції «Чортополох». Під час яскравого дійства відбудуться показові бої рицарів, пригощатимуть стравами давньої кухні, навчатимуть танцям епохи Середньовіччя.

Напередодні фестивалю із керівником клубу Андрієм Федоровим зустрілася кореспондент «Експресу».

- Пане Андрію, нічого подібного у обласному центрі Прикарпаття ще не було. Звідкіля у вас така зацікавленість минувшиною?

- З дитинства. Мене приваблювали картини боїв, лицарських поєдинків, із захопленням розглядав у підручниках з історії та книгах костюми давніх епох та мріяв, як би повернути час назад і опинитися поруч із, скажімо, лицарями. Із роками цікавість лише зросла. Потім дізнався, що в нашому місті збираються люди на «лицарські» бої. Хоча ще кілька років тому все зводилося до махання палицями. Я й пристав до них. Почав думати про справжні обладунки, адже я - коваль і можу сам все зробити.

- А не важко було кувати лати, шолом, чи не бракувало досвіду?

- Все спочатку нелегко, а досвід приходить під час роботи. Зрештою обладунки - справа недешева, і краще та й дешевше зробити все самому. Перше я викував нарукавники і шолом. Це можна сказати було необхідністю, адже отримувати удари по тілу - боляче. Потім зробив лати із 16 з половиною тисяч металевих кілечок (!!!), кожне з яких потрібно по чотири рази взяти в руки. Працював протягом шести місяців.

Тішуся, що доля подарувала мені зустріч із юнаком з Тернополя, який серйозно займався історичною реконструкцією. Він привіз із собою чотири комплекти обладунків та зброї. Так почалися серйозні тренування. Унаслідок цього ми виступаємо на різноманітних поєдинках, беремо участь у фестивалях та рольових іграх. Тепер ось настала потреба офіційної реєстрації клубу. Відразу ми заявимо про себе й фестивалем.

- Чому в клубу така назва?

- Коли постало питання, як ми називатимемося, всі хотіли, аби це було пов’язано з квітами. Зійшлися на чортополосі. Ця рослина є на наших теренах. Окрім того, чортополох - символом шотландських рицарів. Та й у назві - магічна суть, ми «полохаємо» нечисть та несемо добро.

- Хто члени «Чортополоху»?

- В основному це понад двадцять молодих людей. Більшість - студенти, є кілька таких, що вже працюють. Це розумні, інтелігентні хлопці та дівчата, які хочуть знати історію та обирають реконструкцію, як вид здорового способу життя. Наші учасники виступають в ролях європейських рицарів ХІІ-ХІІІ століття

- Яку роль у клубі відведено дівчатам?

- Як справжні рицарі, ми їх шануємо та бережемо, проте всі наші красуні рвуться до бою. Більшість із них - вправні карпатські амазонки, чудово стріляють із лука. Конфліктів між нами не буває, адже при такій кількості зброї на квадратний метр, це практично виключено.

Галина ПЛУГАТОР, газета «Експрес»



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1392 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>