|
06.09.2010 12:00
|
Версiя для друку |
Лицарі «Чортополоху» |
Великим фестивалем історичної реконструкції заявить про себе перший в Івано-Франківську клуб військово-історичної реконструкції «Чортополох». Під час яскравого дійства відбудуться показові бої рицарів, пригощатимуть стравами давньої кухні, навчатимуть танцям епохи Середньовіччя.
Напередодні фестивалю із керівником клубу Андрієм Федоровим зустрілася кореспондент «Експресу».
- Пане Андрію, нічого подібного у обласному центрі Прикарпаття ще не було. Звідкіля у вас така зацікавленість минувшиною?
- З дитинства. Мене приваблювали картини боїв, лицарських поєдинків, із захопленням розглядав у підручниках з історії та книгах костюми давніх епох та мріяв, як би повернути час назад і опинитися поруч із, скажімо, лицарями. Із роками цікавість лише зросла. Потім дізнався, що в нашому місті збираються люди на «лицарські» бої. Хоча ще кілька років тому все зводилося до махання палицями. Я й пристав до них. Почав думати про справжні обладунки, адже я - коваль і можу сам все зробити.
- А не важко було кувати лати, шолом, чи не бракувало досвіду?
- Все спочатку нелегко, а досвід приходить під час роботи. Зрештою обладунки - справа недешева, і краще та й дешевше зробити все самому. Перше я викував нарукавники і шолом. Це можна сказати було необхідністю, адже отримувати удари по тілу - боляче. Потім зробив лати із 16 з половиною тисяч металевих кілечок (!!!), кожне з яких потрібно по чотири рази взяти в руки. Працював протягом шести місяців.
Тішуся, що доля подарувала мені зустріч із юнаком з Тернополя, який серйозно займався історичною реконструкцією. Він привіз із собою чотири комплекти обладунків та зброї. Так почалися серйозні тренування. Унаслідок цього ми виступаємо на різноманітних поєдинках, беремо участь у фестивалях та рольових іграх. Тепер ось настала потреба офіційної реєстрації клубу. Відразу ми заявимо про себе й фестивалем.
- Чому в клубу така назва?
- Коли постало питання, як ми називатимемося, всі хотіли, аби це було пов’язано з квітами. Зійшлися на чортополосі. Ця рослина є на наших теренах. Окрім того, чортополох - символом шотландських рицарів. Та й у назві - магічна суть, ми «полохаємо» нечисть та несемо добро.
- Хто члени «Чортополоху»?
- В основному це понад двадцять молодих людей. Більшість - студенти, є кілька таких, що вже працюють. Це розумні, інтелігентні хлопці та дівчата, які хочуть знати історію та обирають реконструкцію, як вид здорового способу життя. Наші учасники виступають в ролях європейських рицарів ХІІ-ХІІІ століття
- Яку роль у клубі відведено дівчатам?
- Як справжні рицарі, ми їх шануємо та бережемо, проте всі наші красуні рвуться до бою. Більшість із них - вправні карпатські амазонки, чудово стріляють із лука. Конфліктів між нами не буває, адже при такій кількості зброї на квадратний метр, це практично виключено.
Галина ПЛУГАТОР, газета «Експрес»
|
Інші статті
Архів статей
|
Цю статтю переглянули 1419 разів |
|
|
©
БРIЗ, 2005-2011 Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
|
|