04.05.2024 14:11
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

15.09.2010
12:00

Версiя для друку

Європейські лідери вірять в успіх України

Результати ряду зустрічей, котрі впродовж тижня провів Президент України, свідчать про високий рівень довіри світової спільноти до В.Януковича, як до ефективного лідера, котрий здатний привести Україну до спільноти розвинутих держав. І Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, і Президент ЄС г. ван Ромпей заявили, що вірять в стабільну відкриту Україну. Це реальна оцінка роботи нової української влади зі сторони керівництва Євросоюзу, це думка Європи.

На фоні європейського визнання цілком логічними є істеричні випади опозиції про те, що в Україні зовсім відсутня демократія (цікаво, чи в недемократичній країні їм би вдавалось так гучно кричати?), адже будучи п’ять років при владі (а я б сказала – шість, бо місцеве самоврядування ще досі в їх руках), «помаранчеві» декларували проєвропейськість. Але дальше порожніх розмов справа не йшла – декларації залишалися деклараціями і декораціями, за якими Ющенко і Тимошенко вміли вчасно сховатися, між іншим «годуючи» Євросоюз пустопорожніми обіцянками. Ось чому Європа зітхнула спокійно, коли Президентом України став Янукович: партія Регіонів в 2005-2009 рр. показала себе як грамотна опозиційна сила, а отже європейці з першого дня налаштувалися на те, що ця команда і при владі вестиме чесну політику: загальну думку Європарламенту висловив під час першої зустрічі з Януковичем віце-президент Андріан Северин, запевнивши Віктора Федоровича, що група прогресивного альянсу соціалістів і демократів в Європарламенті є справжніми друзями України: «Дуже добре, що нам не довелося переоцінювати свою позицію до політичних процесів, які відбуваються в Україні <…>, Ваші обіцянки виважені, і тому є більші сподівання на те, що вони будуть виконані».

За ці півроку президентства Януковича європейці побачили реальні позитивні зміни в Україні. Нова влада усім продемонструвала, що не збирається «водити за ніс» Євросоюз, як це робили «помаранчеві» вожді України. В стислі терміни було затверджено ряд норм українського законодавства, які тепер гармонізують з європейською правовою системою. Причому раніше відповідні законопроекти роками залежувалися в комітетах Верховної Ради через дилетантизму і небажання попередньої влади працювати в цивілізованому правовому полі.

Після зустрічі у Брюсселі Президент України Віктор Янукович та Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу оголосили спільну заяву, в якій підтверджують готовність тісно співпрацювати з метою наближення України до Європейського Союзу. Зокрема, Президенти наголосили на своїй чіткій підтримці подальшого зміцнення відносин між Україною та ЄС та підтвердили готовність тісно співпрацювати для сприяння впровадженню порядку денного реформ в Україні з метою її наближення до Європейського Союзу.

У документі зазначається, що керівники України та Єврокомісії обмінялися думками щодо переговорів про угоду про асоціацію і, зокрема, про створення зони вільної торгівлі. Сторони привітали досягнутий прогрес та висловили сподівання щодо прискорення та якнайшвидшого завершення переговорів.

Крім того, лідери обговорили майбутній План дій щодо запровадження безвізового режиму та привітали співпрацю, що триває «у цілій низці галузей».

В.Янукович та Ж.Баррозу підкреслили важливість домовленості України з МВФ, яка дає можливість Євросоюзу надати Україні макрофінансову допомогу на суму 610 мільйонів євро.

У заяві також зазначається, що Президент Єврокомісії привітав схвалення Україною закону про функціонування ринку газу, а також кроки для завершення процесу вступу до Енергетичного співтовариства.

Крім того, у заяві відзначається, що відносини між ЄС та Україною базуються на спільній історії та спільних цінностях, таких, як демократія, ринкова економіка, повага до прав людини та верховенство права.

Президенти відзначили у цьому контексті життєво важливу роль вільних ЗМІ та незалежного судочинства для продовження зміцнення демократичного розвитку України. Вони також наголосили на важливості майбутніх місцевих виборів в Україні, проведених у відповідності до міжнародних стандартів.

Віктор Янукович та Жозе Мануель Баррозу також привітали спільну ініціативу ЄС щодо розвитку Криму, в рамках якої виділено 12 мільйонів євро у 2010 році для розвитку регіону. Лідери також обговорили відносини з Російською Федерацією, ситуацію в Молдові та процес врегулювання Придністровського конфлікту.

Світлана Турчак



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1045 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>