04.05.2024 08:52
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

28.09.2010
12:00

Версiя для друку

Під головуванням Президента відбулося розширене засідання Комітету з економічних реформ

Під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося розширене засідання Комітету з економічних реформ.

Відкриваючи нараду, Глава держави наголосив: сьогодні потенціал підприємництва не може реалізуватися повною мірою через незадовільний стан регуляторного середовища в Україні.

«Той потенціал, який є в Україні, підкреслюється практично при кожній міжнародній зустрічі – з бізнес-колами, інвесторами. І цей потенціал не реалізується повною мірою, тому що регуляторна політика не відповідає міжнародним стандартам. І на це дуже погано реагує суспільство. Боротьба з бюрократією – це процес вічний, але в будь-якій боротьбі завжди переможцем має бути Держава і Український народ», – наголосив Президент.

«Обтяжливість регуляторної сфери призвела до деформованої структури бізнесу, і насамперед – малого та середнього. Понад третини малих підприємств працюють у сфері торгівлі. Така політика ліквідувала економічні стимули для розвитку виробництва та фактично заблокувала технологічний розвиток країни», – сказав Віктор Янукович. Він висловив переконання, що складні процедури отримання дозволів і постійна увага контролюючих органів, більше зацікавлених у виявленні порушень та накладанні штрафів, не сприяють започаткуванню та розвитку виробничих підприємств. Як приклад Глава держави назвав ситуацію в сфері будівництва, яка регулюється понад 40 нормативно-правовими актами.

На переконання Президента, «абсолютним нонсенсом» залишається свідоме обмеження доступу підприємців до контрольних актів, за ознайомлення з якими вимагають плату. Передусім, йдеться про такі обов’язкові документи, як стандарти для різних сфер діяльності, санітарні вимоги, вимоги у сфері будівництва та проектування. «Тобто бізнес потерпає двічі – спочатку вимагають гроші за доступ до вимог, а після того – під час їх контролю», – зауважив Президент.

«Бездіяльність у сфері дерегуляції обходиться дуже дорого, перш за все – країні. Тому першочерговим завданням є вироблення чітких правил гри, прозорих і зрозумілих для бізнесу. Основний принцип реформування регуляторної політики – зменшення втручання держави в економічну діяльність», – переконаний Глава держави.

Регулювання та контроль з боку держави мають зосередитися на тих видах діяльності, здійснення яких несе суттєву загрозу для суспільства (національна безпека, життя та здоров’я громадян), або провадження яких пов’язано з доступом до обмежених ресурсів, наголосив Глава держави.

«Втручання у діяльність інших суб’єктів господарювання має бути мінімальним», – додав Віктор Янукович.

Говорячи про перші позитивні результати у реформуванні дозвільної системи, Президент, зокрема, звернув увагу на той факт, що вдалося досягти певних змін у процедурі отримання відповідних документів.

Створена система дозвільних центрів дозволяє значно нівелювати корупційну складову при отриманні дозвільних документів, зауважив Віктор Янукович. «На законодавчому рівні створено передумови для скорочення кількості контролюючих органів, забезпечено практичну реалізацію декларативного принципу започаткування господарської діяльності», – зазначив Глава держави.

Найближчим часом, нагадав Президент, буде прийнято низку законопроектів, які сприятимуть суттєвому покращенню бізнес-клімату. Йдеться про скорочення кількості ліцензій, запровадження системи електронної державної реєстрації суб’єктів господарювання, реформування системи технічного регулювання тощо.

Водночас Глава держави констатував, що попри перші позитивні зміни темпи реформи надто повільні, а система державного регулювання і сьогодні перешкоджає веденню бізнесу та залученню інвестицій. Віктор Янукович, зокрема, відзначив надзвичайно гостру необхідність у спрощенні дозвільних процедур у сфері будівництва.

«Незважаючи на численні декларації керівництва Мінрегіонбуду, конкретних і помітних результатів дерегуляції у цій сфері на сьогодні не досягнуто. Переважна більшість проголошених ініціатив не реалізована, проекти урядових рішень, необхідних для їх впровадження, не розроблені», – підкреслив Віктор Янукович.

У цьому контексті Президент також відзначив і досі не реалізовані на практиці положення Закону «Про державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності», з моменту прийняття якого минуло вже майже три роки.

«До цього часу 13 органів державного нагляду (контролю) не затвердили у встановленому порядку відповідні критерії розподілу суб’єктів господарювання за ступенями ризику. Жодним із контролюючих органів не затверджено переліки питань для здійснення планових заходів державного нагляду. В результаті бізнес стикається з надмірними, невиправдано частими перевірками і витрачає час не на нарощування робочих місць, а на спілкування з контролерами», – сказав Віктор Янукович.

На переконання Президента, причини незадовільних темпів реформ є цілком очевидними. Йдеться насамперед про опір чиновників будь-яким реформам та вкрай незадовільну виконавську дисципліну.

«Кожен із прийнятих законів у сфері підприємництва стикається з трьома стадіями протидії: опором при підготовці, спробами нівелювати суть на етапі прийняття і саботажем окремих чиновників на етапі виконання... Уся чиновницька машина протистоїть лібералізації та ринковим реформам», – заявив Віктор Янукович, додавши, що така ситуація склалася з законами про державну регуляторну політику, про дозвільну систему, про державний нагляд (контроль), положення яких досі не реалізовані повною мірою.

«Подібна ситуація склалася на сьогодні з виконанням Закону про скорочення кількості контролюючих органів. Відбувається лобіювання проти прийняття нових прогресивних законів», – зауважив Президент, нагадавши, що 21 вересня парламент відхилив законопроект щодо посилення відповідальності за порушення порядку видачі документів дозвільного характеру.

Ще однією причиною повільних темпів реформування Президент назвав корупцію, коли органи виконавчої влади для надання послуг, покладених на них державою, створюють госпрозрахункові державні підприємства. «Ці схеми ми добре знаємо і весь час з ними боремося. Надання платних послуг стало одним із джерел фінансування державних органів і збагачення корумпованих чиновників. Така практика, безумовно, не повинна продовжуватися. Вона  має бути припинена», – наголосив Віктор Янукович.

Глава держави звернув окрему увагу на активну протидію реформам з боку органів місцевого самоврядування. Цим органам надані значні повноваження, які вони здебільшого використовують не на поліпшення умов для ведення бізнесу в регіонах, а для створення переваг для наближених комерційних структур, констатував Глава держави.

Звертаючись до представників органів місцевого самоврядування та міністерств, Президент наголосив, що найближчим часом чекає від них пропозицій щодо скорочення заступників. «Не може бути по 7–9 заступників голів ОДА і заступників міністрів. Чекаю найближчим часом. Як кажуть, по-хорошому прошу. Зовсім мало часу залишилося. Ми скоро це питання, якщо ви добровільно цього не зробите, будемо «по живому» різати», – попередив Президент. 

«Я очікую за результатом сьогоднішньої зустрічі конкретні рішення, спрямовані на подолання названих негативних явищ і прискорення реформ», – наголосив Віктор Янукович.

Президент окреслив подальші кроки за основними напрямами реформ.

Щодо дозвільної системи, зазначив Віктор Янукович, йдеться про необхідність на законодавчому рівні створити передумови для переходу від принципу «організаційної єдності» при видачі дозвільної документації на принцип «єдиного вікна». Тобто виключно через державного адміністратора, без звернення суб’єкта господарювання до представника місцевого дозвільного органу.

Безпосереднього контакту підприємця з особою, що приймає рішення про надання дозволу, не повинно бути», – зазначив Президент, додавши, що  необхідно також забезпечити повноцінне функціонування дозвільних центрів і дієвий контроль за участю в них представників місцевих дозвільних органів.

Глава держави підкреслив, що потрібно грунтовно переглянути всі дозвільні процедури у сфері будівництва з тим, щоб максимально скоротити кількість документів і погоджень, необхідних для початку будівництва та введення об’єктів в експлуатацію. «Для більшості об’єктів термін отримання усієї дозвільної документації не може перевищувати 60 днів», - переконаний Віктор Янукович. 

Президент окремо відзначив, що вніс до парламенту законопроект, яким пропонується скасувати ліцензування 23 видів господарської діяльності з 66, що ліцензуються на сьогодні. «Цей проект вже прийнято у першому читанні, і я сподіваюся на його швидке прийняття як Закону», – сказав Глава держави. На переконання Президента, також мають бути скорочені на 90% види робіт, які нині підпадають під ліцензування.

Говорячи про держнагляд і контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, Президент сказав: «Вимагаю негайного завершення впровадження системи планування перевірок залежно від ступеня ризику господарської діяльності для громадян та суспільства, а також забезпечення затвердження контролюючими органами переліків питань для перевірок і уніфікованих форм актів».

На переконання Віктора Януковича, контролюючі органи повинні переглянути власні нормативні акти з метою скорочення їх кількості та скасування тих вимог і правил, що є застарілими.

Президент окремо наголосив, що вимагає провести докорінне реформування сфери нагляду за відповідністю продукції встановленим вимогам, нагадавши, що вніс як першочергові на розгляд Верховної Ради проекти законів України «Про ринковий нагляд і контроль продукції» та «Про недопущення обігу в Україні небезпечної продукції».

«Прийняття цих законопроектів дозволить запровадити європейський принцип, за яким ринковому нагляду підлягає продукція, яка введена в обіг та розповсюджується на ринку. Виробників будуть перевіряти лише у разі факту виявлення небезпечної продукції», – підкреслив Президент. 

Наступним кроком, на переконання Глави держави, має бути реформування системи Держспоживстандарту шляхом розмежування функцій технічного регулювання та функцій ринкового нагляду і захисту прав споживачів.

«Одна і та ж структура не може встановлювати вимоги і контролювати їх виконання. Надто велика спокуса встановлювати обтяжливі для виконання вимоги. Наголошую, що питання реформування сфери технічного регулювання принципове, а тому перебуватиме під моїм особистим контролем», – наголосив Віктор Янукович.

Президент також відзначив важливість реформування сфери адміністративних послуг, а у цьому контексті – необхідність невідкладного прийняття Закону «Про адміністративні послуги» одночасно з Адміністративно-процедурним кодексом.

«Цими законодавчими актами мають бути встановлені жорсткі вимоги до порядку делегування органами влади права з надання адміністративних послуг, визначення виключного переліку адміністративних послуг, встановлення справедливої ціни за їх надання, безоплатність окремих категорій адміністративних послуг, створення належних умов для їх отримання на всій території України», – відзначив Глава держави.

Наступний крок, наголосив Президент – проведення ревізії всіх послуг, що надаються державними органами та створеними ними підприємствами відповідно до закріплених законодавчих вимог.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1181 раз




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>