23.11.2024 20:54
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

13.12.2010
12:00

Версiя для друку

А мисливці – діти...

У прикарпатському селі Міжгір’я  діє одна з не багатьох в Україні  школа мисливствознавства. Сільські учні уже з шкільної парти знають усі тонкощі полювання.

«Біля нашої хати живе велика сіра карпатська білка, у неї хвіст, ніби парасолька», – із великим захопленням розповідає чорнява юна міжгірянка.

«Та що там  білка, ось я з хлопцями, як носив сіно до годівнички, двох косуль бачив, – вперто суперечить дівчинці однокласник. – Швидше би нас на полювання взяли».

В півусміху слухають ці розмови засновник єдиної в області школи мисливствознавства та сільський голова Петро Зіняк та учителька біології місцевої школи Галина Брик. Вони горді та спокійні за своїх вихованців, бо добре знають, що в майбутньому ці діти ніколи не завдадуть шкоди навколишній природі та лісовим мешканцям.

«Здавна на цій території люди жили з природою як єдине ціле, – каже пан Зіняк. – Вони полювали на тварин, але не бездумно та жорстоко, а настільки, наскільки їм було потрібно для прожиття».

Отож у школі мисливствознавства, що існує вже 15 років, не вчать стріляти та здирати  шкури, а бережно ставитися до тварин та лісового багатства.

«Ми ніколи не акцентуємо увагу дітей на моменті смерті тварин, – продовжує міжгірянський війт, відповідаючи на моє запитання, чи варто дітей  вчити полювати. – Це не лише непедагогічно, а взагалі не по-людськи. Проте все в природі створено мудро. І є, скажімо, домашні тварини, яких вбивають та їдять. Так само є дикі тварини, на яких полюють. І в цьому немає нічого дивного, це просто життя».

Наразі у школі мисливствознавства розповідають дітям про види полювання, як вберегтися від хижаків у лісі, що робити, коли ви знайшли у лісі маленьке звірятко, як допомогти пораненій тварині, що потрапила в браконьєрські сіті і т ін. Діти займаються охороною природи. Зокрема, визначено кілька природних об’єктів, якими опікуються юні міжгірянці. Так, хлопчаки допомагають місцевим єгерям підгодовувати взимку косуль, кабанів, зайців, лисиць і заодно вивчають їх поведінку, які в кого сліди, де вони ховаються, що їдять, чим хворіють.

За селом є велике городище борсуків. Цих тварин, на жаль, масово винищують заради жиру та й окремі «любителі природи» часто запихають у нори палиці аби побачити як тікає нещасна тварина. Діти обгородили городище, поставили таблички і охороняють його. Є в мисливствознавчій школі й дівчата, які, наче справжні господині-лісовички, усюди наводять лад. Це з їх ініціативи розпочалося очищення річки Лукви та укріплення її берегів за допомогою висадки дерев, впорядкування могили воїнів УПА, яка знаходиться біля підніжжя гори Космечари.

А як старанно оберігають діти невеличке джерело в урочищі «Під Брусами». Досліди, які провели юні міжгірянці, свідчать, що в його воді є сірководень. Та й місцеві жителі, люди, які мають хвороби печінки, попивши цієї водиці, видужують.

Галина ПЛУГАТОР, Міжгір’я



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1046 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>