29.04.2024 00:33
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

03.01.2011
12:00

Версiя для друку

Британці оплатять івано-франківське сміття

Івано-Франківськ став першим містом в Україні, що отримало премію на конкурсі «Міжнародні нагороди для життєдайних громад-2010». Конкурс організований однойменною громадською організацією та схвалений Програмою захисту навколишнього середовища ООН. Фінансування отримав проект міськради «Безпечне та дружнє навколишнє природне середовище для майбутніх поколінь». Детальніше про новацію «Експресу» розповідає начальник міського управління економічного розвитку та інтеграції Богдан Білик.

 – Скільки грошей отримає Івано-Франківськ?

 – Наш проект є частиною екологічної новації, що вже реалізована в Івано-Франківську та стосується роздільного сортування сміття. за допомогою Євросоюзу. Ми отримаємо вісім тисяч фунтів стерлінгів. Матимемо ми ще й співфінансування із транскордонного проекту Євросоюзу.

 – Що буде зроблено в рамках новації?

 – За кошти, що надійдуть з Британії, буде знято 10-хвилинний короткометражний фільм про необхідність сортування сміття. Стрічка показуватиме реальний стан міського полігону твердих побутових відходів, що в селі Рибне поблизу обласного центру Прикарпаття. Фільм розповідатиме яку загрозу може становити потрапляння фільтрату, що накопичується на полігоні, в довкілля. Новинку показуватимуть у школах і дитячих садках, а також перед сеансами у місцевих кінотеатрах з метою виховання у підростаючого покоління бережливого ставлення до природи.

 – Місто має отримати кошти і для того, аби посадити 1200 дерев на сміттєвому полігоні. Що це за дерева, й коли вони будуть висаджені?

 – Ці дерева вбиратимуть дощову воду та фільтрат, таким чином поволі «оздоровлюватиметься» полігон. Які породи дерев нам треба вибрати для посадки, підкажуть екологи. Однозначно вони мають бути дуже стійкі до впливу не зовсім сприятливого екологічного середовища, адже їхнє коріння живитиметься фільтратом.

 – Коли посадять ці дерева?

 – Восени цього року. Влітку ми проводитимемо масштабну інформаційну роботу, залучатимемо молодь: школярів та студентів. Вони також і садитимуть ці дерева на полігоні. Багато хто може подумати, що такий захід – небезпечний, адже полігон не найприємніше місце. Проте це не хімічне виробництво. Та й висаджуватимуть дерева у тих місцях, де є закриті чеки зі сміттям. Там усе засипано землею. Зрештою, такий похід на сміттєзвалище матиме й просвітницьку мету: якщо молодь побачить, що таке полігон, то, напевно, й самі будуть сортувати сміття, й говоритимуть про це своїм батькам, родичам, друзям.

Також ми плануємо також уже й майбутні проекти. Участь у них допоможе нам закупити техніку для обслуговування полігону, ваги для зважування сміття та укріплення сміттєзвалища. Хочемо побудувати у Рибному і сміттєсортувальну лінію. А ще планується встановлення у місті 200 додаткових площадок для роздільного сортування сміття. За нашими підрахунками, це на 30 відсотків зменшить навантаження на полігон. Та й у землю не потраплятиме пластик і скло, які, як відомо, мають найбільший період розпаду — кількасот років, й саме через них накопичується фільтрат.

Галина ПЛУГАТОР



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 989 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>