23.11.2024 20:53
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

09.02.2011
12:00

Версiя для друку

ПНУ: нас не скоротять?!

Про зменшення на 42 відсотки кількості вступників, які навчатимуться у вишах за державний кошт нині говорять тисячі людей. Хвилюються батьки, у розпачі випускники шкіл. Не кожен матиме можливість здобути омріяну освіту. Дехто пакує валізи закордон, дехто вже вирішив, що вступатиме у професійне училище, здобуде професію, а згодом може щось у державі зміниться. а що зміниться у прикарпатських вишах. Про це говоримо із Володимиром Чобанюком, проректором з навчальної роботи одного з найбільших вищих навчальних закладів області – Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 – Володимире Михайловичу, наскільки зменшиться прийом до Прикарпатського університету у зв’язку із загальноукраїнською тенденцією?

 – Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України й справді рекомендувало вишам зменшити кількість студентів, які навчатимуться за державні кошти у зв’язку зі зменшенням кількості випускників шкіл на понад сто тисяч осіб. Підхід Міністерства зрозумілий, бо треба створити конкурс. Питання про скорочення ми розглядали на ректораті та вченій раді. Наразі ми надіслали в Міністерство пропозиції, аби кількість держзамовлення була сформована за демографічними показниками Прикарпаття.

Адже 85 відсотків першокурсників у нас із Івано-Франківської області. Цього року в порівнянні з минулим, в області буде на 22 відсотки менше випускників. Отже у нас в університеті ми просимо, аби було не на 42 відсотки менше студентів-державників, а на 29. При цьому ми значно скорочуємо набір на заочну форму навчання.

 – Чи зникнуть якісь спеціальності, чи, ймовірно, буде відкрито нові?

 – Наш заклад є класичним університетом та багатопрофільним. Жодних заперечень з приводу 43 напрямків підготовки фахівців, які вже оприлюднені у правилах вступу до вузу, з боку Міністерства не виникало. Отож всі спеціальності збережуться. Щоправда є у нас більш та менш популярні напрямки. Мало вступників у нас на агрохімію, фізика, комп’ютерну інженерію, хімію. Традиційно великий конкурс на юридичні спеціальності, іноземні мови, історію, політологію, дизайн. Найменша група в нас може бути – 15 осіб.

 – Яка частина серед першокурсників буде відведена пільговикам?

 – Тут ми підтримуємо лінію нашого Міністерства щодо прийому пільговиків: вони повинні вступати за рейтингом. Проте цього року частина пільговиків серед усіх студентів становитиме до 20 відсотків. Наш університет, звернувши увагу, на результати попередніх вступних кампаній, цьогоріч вирішив приймати 10 відсотків пільговиків. Це означає, що ці десять відсотків будуть на кожній спеціальності

 – У зв’язку зі зменшенням кількості студентів, як працюватимуть викладачі, на них також, напевно, відобразиться скорочення?

 – У нас працює багато сумісників. Тому на штатних працівниках скорочення кількості вступників не відобразиться. Зрештою кількість студентів старших курсів – не зміниться.

 – Відомо, що прикарпатський вуз має багато структурних підрозділів у різних містах Івано-Франківщини, Закарпаття та Тернопільщини. А Міністерство вимагає профільності вишів. Чи збережуться ці підрозділи?

–У відокремлених навчальних підрозділах в Калуші, Рахові та Чорткові все збережеться, бо ми там приймаємо не лише випускників шкіл на перший курс. Але приймаємо випускників коледжів та училищ на старші курси. Скорочення відбудуться у Долині. А в Коломиї, Мукачево просто наберемо меншу кількість студентів. Десь на 20 відсотків. І це не вплине на саме існування підрозділів.

 – Кількість вступників ще й залежить від рейтинговості університету, яке місце серед інших вузів України займає Прикарпатський університет?

 – Різноманітних рейтингів у нас не бракує, в тому числі, якщо йдеться про вузи. Ми орієнтуємося на рейтинг кафедри ЮНЕСКО при Київській політехніці. Вони визначають популярність вузу за міжнародними критеріями, враховуючи досягнення університету на міжнародному рівні, кількість професорсько-викладацького складу, якість підготовки фахівців, участь студентів в олімпіадах, наукових конференціях, конкурсах наукових робіт і т д. Отож за цим рейтингом минулого року Прикарпатський університет серед близько 30 класичних вишів України зайняв дев’яте місце. Вважаю, що це непоганий результат. Про нашу популярність свідчить й те, що ми не маємо проблем із набором студентів на всі спеціальності. Наразі в нас навчається близько 18 з половиною тисяч (!!!) студентів.

Галина ПЛУГАТОР



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1232 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>