05.05.2024 15:24
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

02.03.2011
12:00

Версiя для друку

Хто заплатить за повірку лічильника газу?

Зважаючи на чисельні запити громадян все актуальнішим для споживачів стає питання періодичної повірки побутових лічильників газу, що знаходяться в експлуатації. Найчастіше у споживачів виникають запитання : «Хто повинен повіряти побутовий лічильник газу? Як організувати проведення робіт з повірки? Хто повинен платити за ці роботи?»

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» всі засоби вимірювальної техніки (зокрема, і побутові лічильники газу) підлягають періодичній повірці через визначений проміжок часу, який називається міжповірочий інтервал.

Повірку побутових лічильників газу здійснюють представники територіальних органів Держспоживстандарту України, а порядок її проведення встановлено національним стандартом України ДСТУ 2708 "Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення". Зокрема, вищезгаданим стандартом визначено, що міжповірочний інтервал – це встановлений максимальний проміжок часу між первинною (під час випуску з виробництва) та першою періодичною повіркою, а також між двома послідовними періодичними повірками засобів вимірювальної техніки. Міжповірочний термін визначається при внесенні засобів вимірювальної техніки до Державного реєстру України. А питання встановлення міжповірочного інтервалу є компетенцією Держспоживстандарту.

Здебільшого, для побутових лічильників газу міжповірочний інтервал становить 5 років. Однак, у таких виробників газових лічильників як ТОВ «Самгаз» ( Україна), APATOR METRIX ( Польща), Elster (Словаччина) міжповірочний інтервал становить 8 років. У будь якому випадку,  раз на  5 чи 8 років (в залежності від типу та року випуску лічильника) Ваш лічильник має пройти чергову повірку.

Якщо лічильник не пройшов повірку, або закінчився термін його повірки – покази лічильника є недійсними і облік спожитого природного газу має проводитись згідно  затверджених норм і тарифів.

У цьому випадку споживачі стають заручниками ситуації коли газове господарство не виконує вимоги законодавчих актів щодо повірки лічильників, а громадянам доводиться сплачувати не за фактично спожитий газ, а згідно  норм і тарифів.

Постає питання  як споживачу захистити свої права та  аргументувати обов’язковість виконання  своїх зобов’язань газопостачальною організацією, зокрема  у частині вчасного здійсненні робіт з повірки  побутових газових лічильників?

Перш за все, споживачам варто знати, що у відповідності до  Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 1999 року №2246  «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання» (зі змінами і доповненнями) періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.

На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної (чи позачергової) повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство повинно встановити  лічильник газу з обмінного фонду. У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника газу неможливо встановити інший лічильник, газові прилади і пристрої споживача тимчасово підключаються до системи газопостачання без лічильника, про що представниками газорозподільного підприємства складається відповідний акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.

Також, не поодинокими є випадки, коли працівники газового господарства безпідставно вимагають заміни  за рахунок споживача лічильника газу роторного типу на лічильник газу мембранного типу, аргументуючи це більшою ефективністю і точністю роботи останнього. Однак, навіть якщо лічильник роторного типу потребував ремонту і після його здійснення  пройшов повірку  та визнаний придатним до застосування (що підтверджується  свідоцтвом про повірку або відбитком повірочного тавра в паспорті на лічильник), то він може бути  знову введений в експлуатацію.

У випадку коли за результатами повірки лічильник визнаний непридатним до застосування, він підлягає ремонту або заміні і, згідно положень  частини  третьої  статті  28  Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", періодична повірка, обслуговування та ремонт побутових лічильників (у тому числі демонтаж, транспортування  та  монтаж) здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які здійснюють газопостачання. Також, зауважимо, що вищезазначені зобов’язання  щодо здійснення за  рахунок газопостачальних підприємств періодичної повірки, обслуговування та  ремонту,  пов'язаного з цією повіркою (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), побутових лічильників газу підтверджуються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів  України  від  09.12.99  N  2246 (абзац перший п.161;  п.33) та  Типовим договором про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів   України  від  05.07.2006  N  938 ( пункт 6;  підпункт 2 пункту 14; підпункт 13  пункту  30).

Однак, для об’єктивного розгляду проблеми періодичної повірки побутових лічильників газу варто споживачам нагадати не тільки про їх права, а й  необхідності дотримання ними своїх обов’язків. Зокрема, згідно тієї ж  Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 1999 року №2246  «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання» споживач зобов’язаний  забезпечувати збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них. Про порушення в роботі лічильника газу, його несправність, виявлення зовнішнього пошкодження або виникнення сумнівів щодо достовірності його показників, споживач зобов’язаний невідкладно повідомити газопостачальне підприємство. А у разі коли підтверджено факт пошкодження (спеціалізованою організацією, яка має право проводити експертизу) лічильника газу з вини споживача саме він  відшкодовує вартість перевірки, ремонту  таабо встановлення нового лічильника.

ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1580 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>