27.05.2024 00:25
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваютьсяКарпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

03.10.2011
12:00

Версiя для друку

Протестована система реєстрації землі, що запрацює в Україні вже з 2012 року

Керівники Держземагенства та представники Світового банку взяли участь у тестуванні автоматизованої системи кадастру, яка, як планується, має бути створена в Україні до липня 2012 року. Подія відбулася на Вінниччині, в рамках проведення місії Світового банку з питання впровадження проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру». Автоматизована система кадастру створюється в рамках цього Проекту Світового банку.

Представники Світового банку та Держкомзему дали коментарі щодо цієї події та темпів створення системи кадастру в Україні.

Мартін РАЙЗЕР: «Нинішній стан роботи на розробкою системи державного земельного кадастру дозволяє робити досить оптимістичні прогнози»

«Україна втратила багато часу. Великі території, які має Україна, потребують значно більше часу та зусиль для впровадження кадастру, ніж порівняно менші за площами, скажімо, Молдова чи Грузія. Але нинішній стан робіт над розробкою системи державного земельного кадастру в Україні дозволяє робити досить оптимістичні прогнози. Звісно, роботи ще багато – треба не тільки допрацювати технічні аспекти, а й завершити створення ортофотопланів. Якщо ми встигнемо зробити це до 1 липня 2012 року, тобто до завершення Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру» – кадастр зможе працювати. Ми вже майже завершили увесь підготовчий процес. Ще рік треба працювати, і буде все нормально».

Координатор програм Світового банку з інфраструктури по Україні та Молдові сектору сталого розвитку Тамара СУЛУХІЯ: «У Грузії система стала абсолютно прозорою. Прозорими стали навіть офіси»

«Грузія почала реформу своєї кадастрової системи у 90-х роках минулого століття. Вона тривала багато років: створювалася законодавча та технічна основи кадастру. Але у 2003 році було поставлене дуже цікаве завдання, яке потребувало швидкої мобілізації усіх адміністративних ресурсів – здолати корупцію в системі реєстрації прав на нерухомість. Треба було зробити цю систему найбільш ефективною в інтеграції з клієнтом – власником нерухомості, землі. Що було зроблено? По-перше, система стала абсолютно прозорою. Ви можете зараз зайти через інтернет, будучи, наприклад, в Україні, у грузинську систему кадастру і подивитися будь-яку ділянку землі, номер, місце розташування, ім’я її власника. Прозорими стали навіть офіси, які обслуговують клієнтів. Здаєте документи, платите, отримуєте інформацію, коли маєте прийти та забрати вже опрацьовані документи. Якщо ж вам треба пришвидшити їх отримання, то ви платите не комусь у кишеню, а в банк абсолютно офіційно встановлений тариф за швидкість. Була політична воля створити таку чітку та прозору систему. Все було зроблено швидко. Люди задоволені. Були і в Грузії технічні неполадки, але це все можна виправити».

Перший заступник голови Держземагентства України Артем КАДОМСЬКИЙ: «Все, що не заборонено законом з огляду на захист персональних даних, люди зможуть побачити в інтернеті»

«Ми вибирали не стільки систему кадастру, скільки партнерів. Неправильно прив’язуватися до якоїсь системи кадастру, оскільки реалії України є унікальними. Ми взяли краще з різних систем. Якщо вони починали з нуля, то ми вже починаємо з того рівня, на якому вони знаходяться. Ми спілкуємося з нашими партнерами з компанії ІLS, які будували кадастрові системи в багатьох країнах, тому числі у Швеції. Ми спілкуємося зі Світовим банком, який фінансує створення кадастрових систем. Думаю, що ми вибрали гарних партнерів і у нас буде хороша система кадастру.

Наскільки відкритою вона буде? Насамперед, відкритою буде інформація про межі ділянки, її кількісні і – частково – якісні, характеристики. Тобто все, що не заборонено законом з огляду на захист персональних даних, люди зможуть побачити в інтернеті – у відкритому безкоштовному доступі. Окрім того, ми забезпечимо доступ до баз даних кадастру для нотаріусів, банків – для забезпечення кредитних операцій, для іпотечних закладів та для ліцензіатів – організацій, які ведуть землевпорядні роботи. Для України це досвід просто унікальний, тому що на сьогодні всі ці дані закриті і часто отримуються дуже непрозорими методами.

Так, є проблема накладок, є проблема виданих правовстанолюючих документів без відповідної атрибутивної інформації, без координат. Кадастр допомагає виявляти ці проблеми і певною мірою надає механізм їх рішення».

Керівник Проекту від Світового банку Малколм ЧІЛДРЕСС: «Впроваджувана автоматизована система кадастру допоможе побороти корупцію»

«Я вважаю, що проект проходить добре – демонстрація, яку ми бачили в Гайсині, засвідчує, що базове функціонування системи уже впроваджується; зв’язок та комунікацію з центральним рівнем налагоджено. Гадаю, у майбутньому виклик полягає в тому, щоб екстраполювати цю систему на національний рівень, у всі райони. Також нам треба внести дані у додаткову базу даних на центральному рівні, забезпечивши резервну копію інформації.

Я вважаю, що все йде у позитивному напрямку. Я бачу конкретну роботу у цьому проекті, зокрема й Держкомзему. Також відбувається юридична та технічна робота, що веде до, скажімо, організації інформації та законодавчого забезпечення роботи, надає системі чіткості та гарантує захист інформації.

Завдяки цьому проекту стане простіше та дешевше отримувати інформацію, у тому числі й правову, про землю. Він убезпечує, а також полегшує процедуру проведення трансакцій із землею та власністю. Це призведе до більшої ефективності, інвестицій, іпотечного кредитування, а також зробить свій внесок у процвітання на індивідуальному та суспільному рівнях. Впроваджувана автоматизована система кадастру допоможе побороти корупцію. Справа у тому, що інформація, яка не відповідає реальній, не буде допущена в систему, а автоматично вилучена.

Існує ще один принцип – автоматизована система максимально виключає людський фактор. Таким чином, відсутні шляхи прямого впливу на клієнта та на якість роботи».

Прес-служба Головного управління Держкомзему у областіІнші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1498 разів
конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>