20.07.2024 03:29
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваютьсяКарпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

05.10.2011
12:00

Версiя для друку

Відтепер Чумацьким Шляхом можна подорожувати в реальному часі

На Івано-Франківщині, у селі Княждвір Коломийського району відкрили новий  туристичний маршрут під назвою «Чумацький шлях». Відтепер гості краю матимуть можливість побути кілька годин ... у ролі солеварів – повідомляє www.briz.if.ua.

«Новинка розрахована на однин день подорожі та включає в себе вивчення історії та мистецтва нашого краю і поєднана з атракцією солеваріння, – розповідає провідний спеціаліст коломийського районного відділу культури і туризму Микола Кавацюк. – Починається шлях до соляного джерела у столиці Покуття Коломиї. Тут гості матимуть змогу оглянути місцеві відомі в Україні та поза її межами музеї Писанка та збірню мистецтва Гуцульщини і Покуття. Згодом туристів перевозять до древнього села Княждвір (перша писемна згадка про нього  датована 1427 роком – авт.),  що за 12 кілометрів від Коломиї».

Свого часу село  було резиденцією й місцем відпочинку галицьких князів – звідси й назва походить. До речі, у Львівському обласному архіві ми знайшли план-опис княжого двору,  що був колись на території села. А в 1648–1654 роках неподалік Княждвора, у лісі, з місцевих джерел масово добували сировицю й варили сіль. Адже вода тут настільки насичена природною кам’яною речовиною, що й дотепер люди беруть звіти солену воду.

Але варити сіль туристи, які прибудуть до Княждвора, не поспішатимуть. Їм пропонують оглянути тисовий біосферний 206-гектарний заказник державного значення «Княждвірський» який є одним із найбільших у Європі резерватів тису ягідного. На території заказника є ще й краєзнавчий музей флори й фауни Карпат. Лише звідти гості краю вирушають до недавно відновленого соляного джерела, де вони, зачерпнувши води із соляного джерела, можуть  прокип’ятити її на відкритому вогні, до тих пір, допоки на дні казанка не залишиться дрібка білого золота, яку можна взяти з собою на пам’ять про «Чумацький шлях» на Коломийщині.

Сабіна РУЖИЦЬКА

 Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1478 разів
конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>