23.11.2024 13:29
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

11.10.2011
12:00

Версiя для друку

ЕКСПРЕС: Понад горами на аерошуті можна політати на Прикарпатті

У село Добротів Надвірнянського району приїздять сотні туристів. Усі хочуть тут оглянути Карпати з висоти пташиного польоту. Вони можуть зробити це на аерошуті. Наразі літальний апарат – такий собі парашут прикріплений до візка з мотором – є дивовижею для приїжджих туристів, хоча у своїх країнах та містах вони бачили це не раз. Політала на аерошуті й кореспондент «Експресу» – повідомляє www.briz.if.ua.

...Моїм провідником є Руслан Яковенчук з Коломиї. Чоловік уже кілька місяців возить відпочивальників на Надвірнянщину. Каже, що такого захоплення та радості він ще не бачив від жодного виду активного відпочинку в Карпатах.

«Сюди охоче їдуть люди зі США, Ізраїлю, Канади, Польщі, Словакії, Чехії, з усіх куточків України, Росії та Білорусі», – мовить молодик, чимчикуючи стежкою, де вже нас чекає Анатолій Дутчак. Чоловік є фахівцем з парапланерного спорту, тренером та досвідченим летуном. Аерошут для нього також не новинка. Зрештою, аби злетіти в небо на крилатому парашуті, навіть спеціальних місць не потрібно. Майданчиком для виконання польотів може бути будь-яке поле. Злетіти може і проїхавши кількасот метрів.

«Апарат є тримісним і може підняти в небо чимало «живого» вантажу, – усміхаючись, розповідає пан Анатолій. – Ось катаємо приїжджих, показуємо принади Карпат. Піднятися на моторизованому парашуті в небо можуть одразу двоє людей, якщо вага кожного не перевищує 75 кілограм».

Якщо ж ви важите трохи більше, краще підніматися самому з інструктором. Без нього політ не відбувається. Аерошут піднімається до 300 метрів, робить  п’ятикілометрове коло. Так можна розглянути чудову карпатську панораму. Та й у самого пілота при кермування аерошутом  руки вільні. Політ відбувається за допомогою ніг. Ними досвідчений летун Анатолій Дутчак  регулює стропи. Це навіть легше, аніж водити машину. Отже. Хто справді марить польотами, може легко цьому навчитися, і не лише оглядати краєвиди як пасажир, але й самому спробувати себе у ролі пілота.

 Загалом апарат розвиває швидкість від 40 до 60 кілометрів за годину. Тобто летить повільно, і в пасажирів складається враження, що вони просто «зависли» у повітрі, наче птахи, розкинувши крила. Підніматися в небо на аерошуті  можна й на дві години, пролетівши понад сто кілометрів. Саме на стільки часу вистачає палива, яке заливають у бак  апарату. Нічого особливого купувати не треба, підходить і звичайний А-95 бензин. Отже «заправили» літальний апарат – і гайда літати! Туристичний політ  триває від семи до десяти хвилин. Охочим побачити Карпати з висоти пташиного польоту це коштує  приблизно 350 гривень. Для порівняння, у Криму лише одна хвилина польоту на аерошуті вартує  60-70 гривень. Сам аерошут також не з дешевих. За апарат зібраний у Києві з німецьких деталей пану Анатолію довелося викласти кілька тисяч доларів.

«Це ніби хороший автомобіль, який ще в небо піднімається, – жартує пан Руслан Яковенчук. – Проте, аби почати літати на аерошуті ніякої спеціальної підготовки не потрібно, хіба що у когось є хронічні захворювання і підніматися увись категорично заборонено. Щоправда у холодну пору треба добре одягатися та не забувати про захисні шоломи. А так – літати можуть всі! Навіть ті, які бояться висоти. Останні якраз надякуватися не можуть. Кажуть, що тепер цей страх їх покинув. Натомість з’явилося бажання отримувати якомога більше гострих відчуттів від польоту». Перешкодою для польотів щоправда може стати дощова погода. Не варто приземлятися поблизу ліній електропередач або лісу.

Сабіна РУЖИЦЬКА, Добротів

Фото Сабіни РУЖИЦЬКОЇ



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1982 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>