23.11.2024 20:54
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

30.03.2007
12:00

Версiя для друку

УРЯД НЕ ЛИШЕ ЗАКЛИКАЄ СПІВВІТЧИЗНИКІВ ДОЛАТИ КОРУПЦІЮ УСІМ МИРОМ, АЛЕ Й ВИДІЛЯЄ НА ЦЕ БЮДЖЕТНІ КОШТИ

Актуальний коментар. УРЯД НЕ ЛИШЕ ЗАКЛИКАЄ СПІВВІТЧИЗНИКІВ ДОЛАТИ КОРУПЦІЮ УСІМ МИРОМ, АЛЕ Й ВИДІЛЯЄ НА ЦЕ БЮДЖЕТНІ КОШТИ


  
КИЇВ, 30 березня. (Наталія Андрусенко - УКРІНФОРМ). Корупція не є суто українським явищем. Воно притаманне багатьом країнам. Однак, нам від того не легше, адже останніми роками Україна здобула сумний імідж доволі корумпованої держави світу. Не тішать такі реалії й українську владу. Інакше ми не мали б низку виданих указів, законів, постанов та інших документів, покликаних боротися з корупцією. І що ж? На превеликий жаль, нині важко назвати сферу, де б це явище не прижилося.

Серед найважливіших причин фахівці називають слабку підтримку антикорупційної діяльності влади нашими громадянами. До того ж, одна справа закликати співвітчизників боротися з корупцією на словах, а інша - допомогти громадським організаціям фінансово, аби їхні зусилля були дієвими та успішними. Задля цього нинішній уряд вирішив ініціювати створення в Україні багаторівневої системи виявлення, профілактики і викорінення корупції за участю громадських організацій. Прокоментувати такий крок найвищої виконавчої гілки влади в Україні кореспондент УКРІНФОРМу попросила заступника міністра фінансів Сергія Рибака.

- Справді, лише поєднавши в боротьбі з корупцією два чинники політичного та суспільного характеру, - розповідає Сергій Рибак, - можна досягти реальних результатів. Усвідомлює таку потребу дня й коаліційний уряд.

За словами заступника міністра, щорічно в законі про держбюджет держава виділяє кошти на боротьбу з корупцією. Згідно із ст. 4 Закону України "Про боротьбу з корупцією", така робота проводиться відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, органів прокуратури, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та іншими структурами, що створюються для боротьби з корупцією згідно з чинним законодавством.

У Законі "Про Державний бюджет України на 2007 рік" на проведення заходів по боротьбі з корупцією передбачені кошти для Міністерства внутрішніх справ за окремими бюджетними програмами: "Забезпечення заходів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю МВС України" в сумі 1,4 млн грн та "Наукове та інформаційне забезпечення заходів по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією" в сумі 1,7 млн грн. Закладені також кошти для Служби безпеки України за програмою "Забезпечення заходів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією СБУ" у сумі 13 млн гривень.

Окрім цього, видатки на утримання підрозділів по боротьбі з корупцією (оплата праці, відрядження, послуги зв'язку тощо) враховані у складі інших бюджетних програм:

Міністерства внутрішніх справ: "Забезпечення захисту прав і свобод громадян, суспільства і держави від протиправних посягань, охорона громадського порядку", загальний обсяг якої становить 3641,2 млн грн;

Служби безпеки: "Забезпечення заходів у сфері безпеки держави та функціонування органів системи Служби безпеки України" обсягом в 1328,6 млн грн;

Генеральної прокуратури: "Нагляд органів прокуратури за додержанням законів та представницькі функції в суді", загальний обсяг якої становить 766,6 млн грн;

Міністерства оборони: "Утримання особового складу Збройних Сил України" на суму в 4461,9 млн грн.

Важливо й інше, в державному бюджеті на 2007 рік передбачено 3,5 млн грн за окремою програмою "Заходи по боротьбі з корупцією". У рамках виконання цієї програми Кабінет Міністрів постановою від 14 березня N 453 затвердив Порядок використання в 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для проведення заходів щодо боротьби з корупцією.

За словами Сергія Рибака, ухвалений урядом документ визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Заходи по боротьбі з корупцією". До речі, вона була розроблена на виконання Указів Президента України від 31 липня 2004 р. N 854 "Про забезпечення умов для більш широкої участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" за участю громадських організацій та від 11 вересня 2006 р. N 742 "Про Концепцію подолання корупції в Україні "На шляху до доброчесності".

Одержувачем бюджетних коштів за цією програмою може стати громадська організація. Серед критеріїв визначення переможця - досвід співпраці з органами державної влади, бюджетними установами та організаціями з питань боротьби з корупцією. Не менш важливими є зв'язки з міжнародними організаціями у сфері боротьби з корупцією. Громадська організація повинна мати свої представництва в регіонах.

Урядовець наголосив, що зазначені бюджетні кошти мають бути спрямовані на здійснення переліку заходів, пов'язаних з протидією корупції в усіх регіонах. Наприклад, на організацію інформаційно-аналітичної діяльності. Це може бути підготовка та випуск радіо- і телепередач, газет, бюлетенів, брошур антикорупційної тематики; проведення науково-практичних конференцій, семінарів, зустрічей за круглим столом з питань виявлення та викорінення корупції, зокрема, в органах виконавчої влади.

Крім того, громадські організації можуть здійснювати аналіз актів законодавства у сфері боротьби з корупцією, готувати на розгляд Кабміну відповідні пропозиції, а також займатись виробленням методичних рекомендацій щодо шляхів подолання корупції в Україні, в тому числі і на основі вивчення зарубіжного досвіду в цій сфері.

Сторони договору мають визначити заходи з виконання бюджетної програми, його результативні показники з поквартальною розбивкою, порядок фінансування, обліку, звітування та контролю, а також відповідальність за взяті одержувачем бюджетних коштів зобов'язання та їх цільове використання. Крім того, Мінфін щокварталу аналізуватиме стан фінансування та використання одержувачем бюджетних коштів. "Якщо ж під час виконання бюджетної програми матимуть місце суттєві порушення, порядок її фінансування буде переглянутий", - сказав на завершення заступник міністра фінансів Сергій Рибак.

Довідка УКРІНФОРМу. Окрім бюджетного фінансування заходів по боротьбі з корупцією, Україна отримує допомогу на ці цілі і від міжнародних фінансових організацій. Так, з метою надання фінансової допомоги країнам для стимулювання їх економічного розвитку в 2002 р. Адміністрація США ухвалила рішення про створення в 2004 році спеціальної федеральної Корпорації "Виклики тисячоліття" (далі - Корпорація), яка управлятиме програмою "Рахунок виклику тисячоліття". Визначення реципієнтів, згідно із цією програмою, здійснюється з використанням низки індикаторів, які є важливими для Адміністрації США та узгоджені з багатьма міжнародними організаціями (ООН, МВФ, Світовий банк та інші).

На жаль, поки що Україну не було включено до переліку країн для отримання допомоги в рамках повномасштабної програми Корпорації "Рахунок виклику тисячоліття". Однак, 4 грудня 2006 року міністром економіки України та виконувачем обов'язків заступника Адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку у справах країн Європи та Євразії була підписана Угода між урядом України та урядом США про стратегічне завдання з виконання програми зниження рівня корупції в державному секторі.

Рада директорів Корпорації ухвалила рішення щодо виділення фінансування для виконання заходів, пов'язаних з боротьбою із корупцією в Україні в рамках реалізації Порогової програми для України. Порогова програма для України виконуватиметься протягом 2 років з бюджетом 48 млн доларів США, з яких близько 3 млн буде надано Агентству США з міжнародного розвитку для адміністрування програми.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1507 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>