30.04.2024 21:31
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

25.05.2007
12:00

Версiя для друку

В горах впав літак?

Проведення авіаційних  пошуково-рятувальних робіт у гірській місцевості  на Прикарпатті були тренувальними. 

23 травня  на території Карпатського національного природного парку та Делятинського держлісгоспу  Івано-Франківської області відбулися комплексні тренування Західного регіонального координаційного центру пошуку і рятування з питань організації взаємодії при проведенні авіаційних пошуково-рятувальних робіт із залученням сил і засобів згідно з планами взаємодії Західного регіонального координаційного центру  з Головним управління  МНС в Івано-Франківській області та іншими органами управління.  Навчання проводилися з метою відпрацювання дій чергових аварійно-рятувальних сил і засобів при виконанні пошуково-рятувальних робіт в гірській місцевості, які пов'язані з авіаційною подією.

До тренування були залучені керівники  Головних управлінь МНС в АР Крим, Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій областях та управління МНС в місті Севастополі, а також оперативні групи Головного координаційного центру пошуку і рятування і Західного регіонального координаційного центру пошуку і рятування бюджетної установи “Регіональна служба координації авіаційних робіт з пошуку і рятування”; Львівського  регіонального структурного  підрозділу  Державного підприємства обслуговування повітряного руху “Украерорух”, Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС а також спеціалісти оперативних служб відповідних управлінь Івано-Франківщини. Навчання складалося з двох частин: теоретичної і практичної. Під час проведення теоретичної частини присутні були ознайомлені з доповідями, які окреслювали різноманітні аспекти пошуку та рятування в гірській місцевості, був визначений порядок проведення тренувань, проведено  розрахунки сил та засобів. 

Другий етап стосувався саме практичних дій, коли за задумом навчання відбулися такі події: приватний літак Л-410 виконує туристично-екскурсійні польоти над Карпатами з аеродрому Івано-Франківськ, має на борту літака  чотирьох  пасажирів  і  двох членів екіпажу.Водночас, група туристів, яка здійснювала туристичний похід на гору Синечка з базового табору, розташованого на околиці міста Яремче, спостерігала різке зниження невеликого літака у напрямку  місцевої річки Кам’янка та дим в напрямку зниження літака. Від керівника туристичної групи до диспетчера пункту зв’язку Яремчанського міського відділу МНС області надходить інформація про ймовірну авіаційну подію.

На надзвичайну ситуацію реагують відповідні служби. Черговий пошуково-рятувальний вертоліт Мі-2 ДАП «Карпати-Авіа» за командою розпочинає пошуково-рятувальні роботи у районі падіння. При виявленні місця падіння, командир чергового вертольоту «Мі-2» ДАП «Карпат-Авіа» доповідає, що надання допомоги потерпілим ускладнюється через неможливості посадки із-за складності гірського рельєфу. Тим часом наземна аварійно-рятувальна група, до складу якої ввійшли прикарпатські рятувальники, працівники Карпатського національного природного парку та лісники Делятинського держлісгоспу, виходить до місця надзвичайної ситуації і з’ясовується, що вижили двоє людей – в одного  зламана нога, в іншого травмовано хребет.

Завдання аварійно-рятувальної групи – евакуювати постраждалих до вибраної площадки та надати невідкладну допомогу –  ускладнюється через пожежу. Евакуація постраждалих відбувається вертольотом «Мі-2» та наземними засобами. Оскільки  шлях аварійно-рятувальної групи пролягав через ріку, то для транспортування потерпілих через водну перешкоду була створена навісна крутопохила переправа. Доправивши у такий спосіб вцілілих пасажирів на протилежний берег, їх передали у руки медиків, чия карета швидкої допомоги вже  чекала на гірській дорозі біля ріки...

По закінченні змагань заступник начальника Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби – начальник управління організації та проведення авіаційних пошуково-рятувальних робіт «Укравіапошуку» Вадим Давидович Ашкеназе, зазначив, що дана тема проведення авіаційних пошуково-рятувальних  робіт в гірській місцевості із залученням всіх відповідних сил і засобів в Україні досі ще не розроблялася.  Це перші навчання такого плану і їм передувала велика підготовча робота. Була відпрацьована методика  і визначені сили, які можуть залучатися до цього тренування.За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління  МНС в Івано-Франківській області підполковника внутрішньої служби Ігора Мусіловського,  навчання відбулися на досить високому рівні, рятувальні служби з поставленим завданням справились.                                                                                                  

 МАРІЯ МИКИЦЕЙ 

 Прес-служба Головного Управління МНС України

в Івано-Франківській області 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1663 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>