23.11.2024 21:05
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

13.08.2007
12:00

Версiя для друку

Здорові амбіції – на розвиток туризму

 

 

 

Сьогодні виповнилось 6 років, як Раду з туризму Карпатського регіону очолила Гасюк Наталка.

З нею зустрівся наш кореспондент.

 – З чого починалась робота?

Раду створили у 2001 році і її головним завданням було тоді і залишається до цих пір – популяризація Карпатського регіону як туристичного регіону.

А досвід? Ви ж тоді були ще зовсім юні…

Я і тепер ще юна (сміється), принаймні, душею. А якщо серйозно, то я отримала хорошу базову освіту (факультет міжнародних відносин Львівського державного університету), потім навчалась в інституті туризму Університету Анже (Франція) та вивчала у Варшавському Економічному університеті основи ділового туризму. І коли оголосили конкурс на посаду виконавчого директора Ради з туризму Карпатського регіону, то я, не маючи достатнього практичного досвіду, теоретично вже була готова взяти участь у конкурсі…

– … і виграти.

Так. Члени конкурсної комісії тоді, благословляючи мене на роботу, підкреслили, що вірять у мої здорові амбіції. Думаю, що я їх не розчарувала. На сьогодні членами та партнерами Ради є майже двісті організацій з усіх областей Карпатського регіону. Таку високу довіру неможливо нав’язати, її треба заслужити. Наша робота спрямована на те, щоб ефективно рекламувати усі види відпочинку та дозвілля. За роки своєї діяльності Рада з туризму налагодила активну співпрацю з органами державної влади, громадськими організаціями, підприємствами туристичної галузі, засобами масової інформації як України, так і за кордону.

– А які найбільш вагомі ваші проекти?

Вони всі важливі. Це як пазлі – кожен клаптик папірчику сам по собі, можливо, нічого і не вартує, але усі разом вони складають цілісну картину. Наприклад, в перший ж рік діяльності ми спільно з Івано-Франківською облдержадміністрацією розробили, а в 2002 році провели чи не перший в Україні прес-тур для засобів масової інформації. І такі тури з того часу ми проводимо регулярно – спільно із обласними адміністраціями, туристичними фірмами чи приватними садибами. Так, в 2004-2005 рр. в рамках проекту «Музеї Карпатського регіону» ми провели шість прес-турів по Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській областях. До речі, саме в цих турах народилась ідея проведення в Івано-Франківську фестивалю «Карпатський вернісаж», який тепер вже став традиційним і проводиться щороку у вересні. Водночас саме завдяки таким поїздкам ми самі ближче знайомимось із регіоном і знаємо, в якому напрямку далі розвиватися.

– Ви про приватні садиби?

І про них теж. Ми для власників найбільш успішних приватних садиб організовуємо навчальні поїздки за кордон з тим, щоб вони вчилися. В результаті з’явилась спочатку ідея, а потім і втілилась в життя програма категоризації сільських садиб.

Так, по нашій області є вже на деяких садибах лайт-бокси із ялиночками.

Це поки що тільки на Прикарпатті, маємо надію, що такий досвід підтримають і інші області. Адже це і гарно, і корисно, і вже є власникам садиб до чого прагнути. А для інформаційної підтримки їх діяльності Рада спільно з обласною владою, Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини та ІФ ОО Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму відкрила Регіональний туристично-інформаційний центр.

– А що на сьогодні у Ваших планах?

Цей рік став для нас роком серйозних випробовувань: ми працюємо над розвитком мережі центрів турінформації в області, продовжуємо роботу з категоризації приватних садиб і загалом зміцнюємо свої позиції на ринку туристичних послуг.

– Успіхів Вам, Наталіє Петрівно, а наших читачів запрошуємо 8-9 вересня на майдан Шептицького у Івано-Франківську на родинне свято української культури «Карпатський вернісаж». 

Довідка БРІЗ:

Окрім згаданих в інтерв’ю проектів, Рада з туризму стояла у витоків створення журналу «Карпати. Туризм. Відпочинок»; була учасником розробки Стратегії розвитку та маркетингу туризму Івано-Франківської області.

Рада постійно бере участь в організації виставкових стендів регіону на міжнародних туристичних салонах як в Україні, так і за кордоном; ініціює і виступає співорганізатором численних семінарів, темою яких є питання розвитку туристичної галузі регіону. У 2007 році у співпраці із Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини, Івано-Франківською обласною організацією Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму та  Регіональним туристично-інформаційним центром здійснюється реалізація проекту «Еко-Туризм в Карпатах: відпочинок з повагою до природи» (Посольство Королівства Нідерландів в Україні).

В рамках проектів Європейського Союзу налагоджена співпраця із партнерами з Греції, Польщі, Італії, Німеччини, Сербії, Болгарії, Словаччини, Угорщини, Чехії.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1467 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>