23.11.2024 19:49
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

04.11.2007
12:00

Версiя для друку

4 ЛИСТОПАДА 1861 РОКУ В УКРАЇНІ З’ЯВИВСЯ ПЕРШИЙ ПОТЯГ, ЦЕЙ ДЕНЬ СВЯТКУЄТЬСЯ ЯК ДЕНЬ ЗАЛІЗНИЧНИКА

Відкриття першої залізничної гілки на українських теренах відбулось 4 листопада 1861 року. Це було своєрідним привітанням архікнязя Карла Людвіга у переддень його іменин. Адже подія відбулась у Львові, що належав до Австро-Угорської імперії.

 У жовтні 1861 року у Львові було закінчено будівництво нового вокзалу. Довжина його сягала 70 сажнів, а ширина - 10 сажнів... (австрійський сажень дорівнював 1,8965м). Планувалось, що в майбутньому від нього продовжуватиметься рух у чотирьох напрямках: зі Львова до Кракова, до Чернівців, до Бродів і до Томашова. Столиця Австрії – Відень – теж готувалась до цієї важливої і урочистої події - відкриття залізничного сполучення з галицькою столицею.

Вранці 4 листопада урочистий ескорт прибув до Перемишля, де змінили локомотив. Першим 100-кілометрову лінію до Львова подолав новий паротяг, що називався "Ярослав". Уже в 1869 році досягла російського кордону 92-кілометрова лінія Львів-Броди, а через кілька років була побудована перша колія, що поєднала Галичину зі Східною Україною. А справді першою міжнародною лінією можна вважати залізницю Львів-Красне-Золочів-Тернопіль-Підволочиськ-Волочиськ.

Пряма ж артерія Одеса-Гамбург стала здійсненням мрії тих, хто прагнув з'єднати Чорне море з Балтійським. 26 березня 1904 року відбулося освячення та урочисте відкриття одного з найбільших вокзалів тогочасної Європи - монументальна споруда нового Головного вокзалу у Львові, який був удостоєний власної назви - "Двірець" А у той святковий день - відкриття залізниці - у Львові, де нетерпляче чекали на прибуття нового виду транспорту, "Gazeta Lwowska" захоплено писала: "Після довгого очікування наближається радісний день, від якого починається і в нас регулярний рух на залізниці ім. Карла Людвіга. Вона безпосередньо з'єднає Львів з цілою мережею європейських залізниць.

 

За допомогою залізничних шляхів Східна Галичина поєднається з цивілізованою Європою... утворить шлях, що проляже від східних кордонів Австрії аж до узбережжя Адріатичного моря.

Столиця краю, як і взагалі Галичина, відтепер матимуть допуск до збільшення активності промислу і полегшеної торгівлі". Перед I світовою війною у Східній Галичині було побудовано 2676 км залізничних шляхів. Першою залізницею в Донбасі стала Грушевсько-Донецька залізниця завдовжки 70 км., яка була побудована в 1861 році на гроші війська Донського. Вона з'єднала розробки Грушевських рудників зі станцією Аксай на Дону і дала вихід вугіллю на Дон і далі - до Азовського моря.

Через чотири роки група підприємців звернулась до уряду з клопотанням про дозвіл на спорудження Азовської залізниці від Курська до Таганрога через Харків і Донбас. Велика за тими вимірами дорога була побудована в рекордно короткі терміни - 20 місяців. Завдяки їй було поєднано сільськогосподарські райони Курської та Харківської областей з Донбасом і Таганрогом і сільськогосподарська продукція отримала вихід до Азовського та Чорного морів, а також на експорт. Управління залізниці містилося у Харкові. 

З фондів УКРІНФОРМу.

Фото до теми.

Дивитись всю рубрику "Карби".



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1619 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>