23.11.2024 19:56
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

21.08.2008
12:00

Версiя для друку

Грузини Калуша — проти війни

 




Українське суспільство однозначно виступило на боці маленької Грузії у конфлікті з російськими збройними формуваннями. Жодні аргументи не варті єдиної людської смерті. За офіційним переписом населення, яке проводилося у 2001 році, грузинами себе назвали тільки 100 прикарпатців. Проте тільки у Калуші їх мешкає не менше десятка. Що думають вони про війну на батьківщині?

Тетяна Беруашвілі народилася і все життя жила у місті Руставі, яке розташоване за 25 км від Тбілісі. У 2006 році вона переїхала у Калуш. Каже, що так склалися обставини: неможливість знайти роботу у Грузії, а відповідно — вижити, змусила її покинути рідний дім. Приїхала вона до доньки, яка живе у Калуші, оскільки тут вийшла заміж. Роботу знайшла доволі швидко, і задоволена, що може займатися улюбленою справою. А спеціалізується вона на лікувальному масажі.


— У Грузії у мене залишилося багато рідних, — каже Тетяна Беруашвілі. — З братами, сестрами та друзями підтримую тісний зв’язок. Ми спілкуємося по телефону та інтернету. Про те, що російські війська почали бомбардувати Тбілісі, дізналася від подруги по телефону. Вона повідомила, що о 5-ій годині ранку військові почали стріляти по радару, який знаходиться у самому центрі міста. Трохи пізніше від родичів я довідалася, що деякі невеликі поселення повністю зруйнували, від них практично і сліду не залишилося. У мене дуже багато рідних у районному центрі Карелі. (За повідомленнями ЗМІ, МЗС Грузії звинуватило Росію у бомбардуванні приміщення поліції у Карелі минулої п’ятниці. У повітряний простір Грузії з боку Росії увійшли три бойові літаки. — Авт.). Але я не можу знати, що там відбувається, бо у понеділок ввечері уже не могла ні з ким сконтактувати. Слідкую за новинами, які показують по усіх телеканалах, і дуже переживаю, бо майже в усіх містах, які обстрілюють військові, є близькі мені люди.


На думку Тетяни Беруашвілі, причиною цих воєнних дій є не люди і їхні бажання, а брудна політика з боку Росії, яка просто хоче силою захопити Осетію:


— Конфлікт цей дуже давній. Почався він ще близько 200 років тому і ніколи не припинявся. Але етнічних протистоянь ніколи не було. Люди давно асимілювалися і живуть дружньо, створюють спільні сім’ї. Останні 20 років почалася велика економічна блокада. Поперекривали дороги, закрили заводи. Тому люди залишилися без роботи; багатьом з них доводилося голодувати. Якби не це, то, можливо, я б досі була на батьківщині. Тут добре, але додому все одно хочеться. Мої рідні там у дуже важкому становищі. Але покидати домівки поки що ніхто не хоче. Племінники пішли у грузинську миротворчу армію. Грузини не хочуть війни, так само, як і пересічні росіяни. Усі ці дії є політичними, а страждають невинні люди. Ми дуже сподіваємося, що миротворцям вдасться владнати конфлікт і цей жах припиниться.

Грузин за національністю Резо Цецхладзе мешкає у Калуші з 1965 року. Родом він з невеличкого селища поблизу столиці Аджарії — Батумі. Усе своє трудове життя Резо Мурадович — за кермом вантажівок та пасажирських автобусів. У 1986 році після вибуху на Чорнобильській АЕС брав участь у ліквідації наслідків катастрофи. Сьогодні він проживає на вул. Січових Стрільців. Виростив трьох дітей і тепер виховує п’ятеро онуків.


— Російсько-грузинський конфлікт на кордоні з Південною Осетією розпочався 8 серпня, у день відкриття Олімпійських ігор, — каже Резо Цецхладзе. — Я вважаю, що відкривати вогонь саме у цей день було великою помилкою президента Саакашвілі. Щодо причин війни у Грузії, то хочу сказати, що взагалі будь-які збройні конфлікти між державами — це велика гра великих політиків. У даному випадку відчутні руки Америки і Росії, які розв’язали цей конфлікт. До того ж, обидва імперіалісти ведуть подвійну гру. Поки політики „граються” між собою, доказуючи, хто сильніший, гинуть звичайні, ні у чому не винні мирні люди, а молоді хлопці вимушені виконувати накази своїх начальників і стріляти у таких, як самі. Мені дуже шкода усіх тих, хто постраждав під час бомбардувань і обстрілів.


Зараз я дуже переживаю за свого брата Джумбера, також калушанина, який якраз 8 серпня поїхав у Тбілісі, де йому мають зробити операцію на серці. Переживаю і за своїх братів та сестер. І хоча вони живуть на півдні Грузії — в Аджарії, все одно душа болить за них, бо невідомо, як далі розвиватимуться події. Телефонного зв’язку з ними в останні дні немає. А по телевізору дізнатися, що там насправді відбувається, — неможливо. Російські канали кажуть одне, українські — зовсім інше, а по „Євроньюз” відчутні „нотки”, диктовані Америкою. Щоб знати усі правдиві події у Грузії, треба там зараз бути і все бачити на власні очі.

Тетяна ЧОЛІЙ, Ігор МУДРИК, журналісти газети "ВІКНА" 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1230 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>