05.05.2024 04:52
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

27.08.2008
12:00

Версiя для друку

РНБО нікому не указ? У Карпатах продовжують вивозити ліс



У Західній Україні продовжують вирубувати дерева, незважаючи на рішення Ради нацбезпеки про заборону промислової вирубки Карпатських лісів.

Про це пише газета «Сегодня», кореспондент якої спеціально провів день біля в'їзду у Вигодський держлісгосп Свичівського лісництва (Івано-Франківська область).

За його словами, «вранці близько 9 години у лісництво в'їжджає перша група вантажівок зі спеціальним пристосуванням для вантаження лісу в супроводі «УАЗіка», і вже за години дві перші навантажені машини залишають територію лісництва».

Журналісту вдалося зняти на камеру, як територію лісництва залишала машина з логотипом підприємства «Кроно-Україна», але більшість вантажівок, за його словами, узагалі не мають будь-яких упізнавальних знаків.

В Івано-Франківській міліції факт масової незаконної вирубки лісу категорично заперечують.

«Після рішення РНБО (про заборону промислової вирубки лісів у Карпатах) ми поставили пости міліції в чотирьох гірських районах (Долинському, Косівському, Надвірнянському і Рожнятівському), на тих дорогах, звідки зазвичай вивозять деревину - усього 11 постів», — стверджує начальник ЦГЗ УМВС Івано-Франківської області Василь Гультійчук.

«Спорядили їх фотоапаратами - усі підозрілі машини фотографують і фіксують номери. За останній тиждень було два випадки самовільної вирубки лісу. Можливо, у Долинському районі вивозили ліс, зрубаний ще до рішення РНБО», — припустив він.

У «Кроно» виданню підтвердили, що ліс більше не рубають, тільки вивозять. «Адже в рішенні РНБО не зазначено, з якого числа заборонено вивозити ліс. І якби у Верховинському районі дороги до лісів не були б повністю змиті повінню, ми б вивозили ліс, за який уже сплачено», — розповів директор «Кроно» Іван Доманський.

«Ми уже взяли участь у тендерах на закупівлю деревини і заплатили державі чималі гроші за ліс за третій квартал (куб коштує 400-450 грн., ми беремо 300-400 кубів). Тільки через бездоріжжя ми призупинили вивезення лісу», — додав він.

У той же час місцеві жителі таким поясненням не вірять. «Ліс вивозять з гір вночі у величезних кількостях, перевантажують на інші машини», — розповіла жителька села Брошнів Рожнятівського району Івано-Франківської області.

«Там система чітко налагоджена — частина іде міліції, частина «криші» у місцевій владі. Це дуже прибутковий бізнес з високими заступниками, зламати схему дуже складно», — пояснила вона.

Екологи кажуть, що з браконьєрством і незаконною вирубкою при нинішнім законодавстві боротися неможливо. За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, зараз близько 30-40% вирубки лісу виробляється браконьєрами. Але навіть якщо браконьєра затримано, йому усе зійде з рук дуже легко.

Після того, як у 2007 році була ліквідована Державна лісова інспекція, оцінити нанесений зловмисниками збиток нікому, а, відповідно, і покарати їх дуже складно.

«Без оцінки збитку людину не можна притягти до карної відповідальності», — пояснює президент ГО «Аквакультура» Володимир Волков.

До того ж, не можна заборонити санітарну вирубку лісів. А під її виглядом, за словами Борейка, незаконно вирубується ще до 30-40% лісу.

Джерело: Українська правда



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1236 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>