02.05.2024 20:31
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

19.09.2008
12:00

Версiя для друку

ГЛАВРЕД: браву соціологію від різних агенцій важко не помітити

Сіамські близнюки

Юлія Лимар, журнал «Главред»<

Якби всенародні вибори Президента відбулися наступної неділі, на них могла б перемогти Юлія Тимошенко. Бо ж має найвищий серед політиків рейтинг довіри – від 22 до 25%.


Таку браву соціологію від різних агенцій важко не помітити. Та соціологічні дослідження – прекрасна штука. Особливо для маніпуляцій. Бо ж реальні заміри суспільних настроїв часто дещо відрізняються від тих, що ми чуємо у випусках вечірніх новин. Ось, наприклад, такий факт: позитивне сприйняття Юлії Тимо¬шенко дійсно мають понад 20% виборців. Але їх стає удвічі менше, якщо прем’єрка остаточно свариться з Президентом. Вони ж – як сіамські близнюки – можуть хоч що одне на одного казати, але не здатні рухатися в різних напрямках. І кожен з наших демократичних героїв, зрощених на одному Майдані, це знає.    

Дострокові парламентські вибори, тобто масове «самогубство» 450 народних депутатів, котрим знову доведеться вкладати гроші та битися за місця у списках, – історія з елементами мазохізму

Тому цілком логічно, що сенс затіяного на минулому тижні БЮТом (не плутати з Бутом!) «перевороту» полягає не у тому, щоб змінити політичну кон’юнктуру в країні, а задля переміни декорацій всередині демократичної коаліції. Ну, захотілося у свіжовідремонтованому Арсенієм Яценюком до нового політичного сезону парламенті якось розвіяти затхлий дух, позбутися примар та запустити вітер перемін.

Здається, втім, начебто БЮТ не був готовий до того, що саме пропрезидентська «Наша Україна» вийде з коаліції. І як не крути, а спровокували демарш не епістолярні вправи Віктора Балоги, а спільні голосування БЮТ та Партії регіонів. І ніякі телезвернення Юлії Володимирівни не втримають виборців у переконанні, що вона біла і пухнаста, а не хитра та підступна.  

Далі ж нас чекає війна нервів. З елементами шантажу та тривалих переговорів-консультацій. Головний приз у цій грі –  нова коаліція. Для Юлії Володимирівни – оновлена демократична. Для Віктора Ющенка – широка всеукраїнська, за участі всіх парламентських сил без комуністів. І саме формування нової коаліції неофіційно розпочне президентську кампанію.

Звісно, можна «повестися» на провокації і цілком серйозно розглядати можливість імпічменту, дострокових парламентських виборів чи зміни Конституції. Та все навряд чи реально. Бо ж відсторонення від обов’язків глави держави – це важка і штучна робота з парламентарями. У кожній фракції, навіть у БЮТ, Регіонах та серед комуністів знайдуться люди, що особисто не підуть проти діючого Президента, хай би там що не говорили їм партійні боси. Дострокові парламентські вибори, тобто масове «самогубство» 450 народних депутатів, котрим знову доведеться вкладати гроші та битися за місця у списках, – історія з елементами мазохізму. А зміна Конституції, як влучно помітив депутат від БЮТ Остап Семерак (стор. 16), просто неможлива у тих часових рамках, що залишилися до офіційного старту президентських перегонів.

Тож розслаблюємося, куримо бамбук і максимально спокійно спостерігаємо за тим, як навертається український фондовий ринок, вирує інфляція, зростають ціни і країна стрімко котиться в дефолт. Велика політична гра важливіша?



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1148 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>