05.05.2024 00:54
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

02.11.2008
12:00

Версiя для друку

Ярослав Бартків: Не вірте дешевому квадратові...

Сотні, якщо не тисячі прикарпатців в останні роки придбали нове житло завдяки вкладанню власних коштів у будівництво на пайових засадах. Ця тенденція попри невеликий спад останнім часом триває. Вкладання в будівництво житла власних коштів, часто позичених якщо не в банку, то в знайомих, є справою не лише відповідальною, а й ризикованою, що б там не говорили. Адже в Україні водяться й аферисти, через яких уже потерпіло немало людей. Сьогодні ми запросили до розмови на цю важливу тему людину, яка достеменно знає предмет, — голову правління Асоціації працівників будівельної галузі м. Івано-Франківська Ярослава Бартківа й запитали його, як має повестися людина, котра хоче вкласти гроші в нерухомість на так званому первинному ринку житла.

— На щастя, досі в Івано-Франківську не було такого прикрого випадку, як це сталося з інвесторами сумновідомого київського «Еліта-центру», котрі обпеклися на шахраях від будівництва, — каже Ярослав Бартків. — У нас до останнього часу, як знаєте, дуже багато будувалося навіть за загальноукраїнськими вимірами, але вважаю, що прикарпатські забудівники загалом із честю витримали цей іспит, і сподіваюся, що в Івано-Франківську така афера ніколи не трапиться.

— Що ви порадили б потенційним інвесторам, котрі мають кошти на придбання нового житла: як бажано їм це робити, щоб зменшити ризики?

— Потенційним набувачам нового житла раджу дотримуватися кількох дуже простих правил. Насамперед найдоречніше вибрати добре відому місцеву фірму, яка зарекомендувала себе добросовісним виконавцем взятих будівельних зобов’язань. Для цього кожному з таких набувачів житла варто поцікавитися діловою репутацією фірми-забудівника й кількістю та якістю зданих нею будинків. Навіть така інформація є досить надійною запорукою того, що після вкладання грошей у нерухомість людина не матиме з цим проблем.

— А як орієнтуватися в цінах, коли різні фірми по-різному оцінюють свої квадратні метри?

— Якщо пропонована вартість житла є істотно нижча від ринкової й особливо, коли ще й забудівник — не місцевий, раджу не вірити дуже дешевому квадратному метрові й бути особливо обережними й прискіпливо з’ясувати всі нюанси такого будівництва. Не треба мати жодних ілюзій: як і самій людині гроші просто так до рук не приходять, так і економіка не знає благодійності — за дорогих будівельних матеріалів житло ніколи не може бути дешевим. Тут не можна не пригадати відому поговірку про дешевий сир і мишоловку...

У той же час члени нашої асоціації зарекомендували себе солідними, надійними забудівниками, які не дали підстав для сумнівів у їх діловій репутації. Тож людина, вкладаючи гроші в житло, повинна не забувати про таке поняття, як надійність фірми, котрій вона довіряє свій капітал.

— Здобути інформацію про забудівників не є аж такою простою справою. Чи може бути в цьому корисною Асоціація працівників будівельної галузі м. Івано-Франківська?

— Безперечно, наша громадська організація, маючи серед своїх членів найбільші будівельні підприємства обласного центру, які працюють на житловому ринку вже не один рік і на рахунку яких десятки зведених житлових будинків, володіє про них відповідною інформацією. Щомісяця їх керівники, збираючись на засідання президії асоціації для обговорення актуальних проблем будівельної галузі, обмінюються інформацією про свої фірми й власним баченням ситуації на ринку, а тому справи в івано-франківських забудівників не є засекреченими. Члени асоціації — надійні партнери, тому я впевнений, що вони й самі діляться з клієнтами об’єктивною інформацією про свої реалізовані будівельні проекти. Якщо ж хтось для більшої переконливості все-таки звернеться й до асоціації, то ми, звичайно, охоче надамо таку інформацію.

— На завершення, що за нинішньої фінансової нестабільності в Україні та світі ви порадили б тим людям, які мають кошти на руках?

—  Я переконаний, що для таких ситуацій нічого кращого, як придбання нерухомості, світ не придумав.  

Іван МИХАЙЛІВ

Газета "Галичина"  

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1266 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>