03.05.2024 13:07
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

10.12.2008
12:00

Версiя для друку

Своєрідна тавтологія долі…

Вона любить малювати. Малювати та інколи читати. Від нудьги рятує телевізор. Переглядає «Вогонь кохання», «Циганка з виходом» та ряд інших подібних серіалів. Живе з думкою про порятунок, з думкою про те, що появляться гроші і добрий дядько-лікар врятує її ноги. Вона – 19-річна долинянка Христина Парищинцева – інвалід першої групи. «Зм’якшення кісток, - каже Христина. – Вісім разів ламала ноги. Пам’ятаю, як дворічним дівчатком радісно бігала у дворі, впала і перший раз отримала травму. Коли проходила лікування у Львові, то один медик пообіцяв, що вилікує цю недугу. І що Ви думаєте? Помер Василь Дмитрович у 50-річному віці, так і не змігши мені допомогти».

Живе Христина з мамою. Лідія Миколаївна також інвалід першої групи. Мама і дочка – дві долі такі різні і такі однакові. Найвірогідніше, що хвороба у Христини спадкова, бо лікарі поставили такий же діагноз, як і рідненькій. Своєрідна тавтологія долі… Живуть ці люди у своїй хатині, яку отримала пані Лідія у спадок від батьків. «Добре було доти, поки жила моя мама. Вона працювала і пенсію отримувала, здорова була і нам допомагала. А зараз що?», - бідкається жінка.

«А родичів не маєте?», - питаю. Тут побачила сум на жіночому лиці. В історію, яку розказала Лідія Миколаївна, повірить не кожен. Виявляється, рідна сестра відреклася від своїх. Після смерті мами хотіла відсудити половину хати, а коли програла справу, то не дзвонить і не появляється більше у Долині. А сама – не бідна львів’янка. Зараз зі своєю дочкою працює в Італії.

«Добре, що приходить наша Любочка з територіального центру», - каже жінка. Тут зиркнула у вікно і радість засяяла на обличчі. Любов Тужиляк – соціальний працівник, яка на обслуговуванні має чотирьох інвалідів. За її словами, сім’я Парищинцевих потребує особливої уваги.

«Тут Вам смачненького прикупила, такого, що Христинка ще й не пробувала», - тішить та розраджує пані Люба, принісши замовлений товар. За словами жінки, приходять до Христинки і вчителі Оболонської школи (дівчина закінчила школу на хороші оцінки), інколи навідуються свідки Єгови.

«Мало добрих людей на землі залишилося, - зажурилась вона. – Де вже ми не зверталися з просьбою допомогти інвалідам, та результатів ніяких. Зараз сильно тече дах, прогнило вікно, навіть помитись не маємо де. Може читачі «Доброї справи» змилуються і допоможуть придбати невеличку ванну та зробити ремонт даху».

Завела розмову про свої болі, турботи та переживання. Розповіла про публікацію у «Порадниці», на яку не відгукнулася жодна жива душа. Зверталася родина інвалідів з листом до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Відповідь прийшла на Долинську міську раду.

Нещодавно депутат Мирослав Гаразд описав їхні проблеми і біди. І ось, чекають люди хоч якоїсь підмоги з боку влади. Пані Лідія примовчує вже про комп’ютер, яким так і «марить» Христина. Планує йти вчитись, як тільки вилікує ноги. Лідія Миколаївна пробувала себе у торговельно-економічному інституті, але залишила на третьому курсі, оскільки ноги підводили і було досить важко. Жаліються люди на те, що дуже мізерні пільги на комунальні послуги. За газ доводиться платити і по 200 гривень в місяць. А ліки? За словами Лідії Миколаївни, третину пенсії витрачають вони на ліки.

Вже не вперше зустрічаю людей з серйозними проблемами. Всі вони – важко хворі, збідовані, але добрі. Залишаючись людьми з великим серцем та відкритою душею на цій землі, вони вміють любити, терпіти і прощати. Тваринку образити собі не дозволяють. І хоч важко жити Христині та Лідії Миколаївні, допомагають вони навіть бездомним собачкам. Четверо собак та трьох котів тримають жінки під своєю опікою. Пригадується цитата з поезії: «Бо не багато так часу відвела доля, на все, як кажуть, на землі є Божа воля. Він міг сказати б вам усім: - Спішімо жити! Творіть, добро, щоб по собі щось залишити. Спішіть радіти кожній митті, кожній хвилі, та так, щоб душу ви свою не очорнили!

З грудня українське суспільство тринадцятий раз з світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. За останні десять років чисельність осіб з особливими потребами в Україні перейшла 18-відсотковий рубіж.

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя. Чи виконує держава свої зобов’язання, – може сказати кожен житель. Але ж ми можемо не тільки нарікати на державу, ми – добрі люди і можемо творити добро на землі. Допомогти тим, хто потребує! 

Н. Кузьмин

Газета «Добра справа» 

Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1214 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>