23.11.2024 20:38
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

08.06.2009
12:00

Версiя для друку

Готуйтесь!!! Грибний сезон розпочинається

Завдяки дощам, які пройшлись цього тижня Україною, вдало розпочинається грибний сезон. Гриби багаті фосфором, кальцієм, йодом, марганцем, чим і корисні для нашого здоров’я, але потрібно бути обережними. Світ грибів дуже різноманітний. На планеті фахівці нараховують до 2 тисячі шапкових грибів. У цю кількість входять й їстівні, і отруйні гриби. На наш стіл потрапляє не більше 60 видів. Проте навіть в них розібратися не дуже просто.

 

Ліси Івано-Франківщини багаті на білі гриби, сироїжки, маслюки, опеньки, лисички та інші гриби. Але поміж їстівних трапляються й отруйні, які розмножуються більш інтенсивно і чимось схожі з їстівними. Розібратись з ними дуже непросто. Наприклад мухомор відрізнити від їстівних грибів дуже легко за яскраво-червоною шапочкою з білими пластівцями на поверхні. Та й летальність від отруєння ними невелика.

 

А от, з’ївши інших “поганців” (в українських Карпатах нараховується 26 видів), можна і померти, в іншому випадку процес лікування довготривалий і тяжкий. Особливо потрібно берегтись отруйних і неїстівних грибів, які дуже схожі на їстівні (гриби – двійники). 

 

Найнебезпечніших двійників мають шампіньйони (печериці) й деякі види сироїжок. Це смертельно отруйна бліда поганка, яка в наших лісах зустрічається з липня по жовтень. Молоді екземпляри її дуже нагадують шампіньйони. Впізнати бліду поганку можна за клубневидним потовщенням і комірцем в нижній частині ніжки.

           

Двох грибів-недругів має й білий „цар” лісу. Це неїстівний гірчак і отруйний – чортів гриб. Гірчак сильно нагадує білий гриб. Але трубчастий шар у нього блідо - або брудно-рожевий (у “біляка” білий, жовтувато-білий, жовтий), м’якуш на зламі рожевіє (у справжнього білого гриба залишається білою), на смак цей гриб дуже гіркий.

           

Чортів гриб від білого відрізняється яскравим жовтувато-червоним та криваво-червоним кольором трубчастого шару шапки та густо цегляним кольором нижньої частини ніжки. На зрізі м’якуш спочатку червоніє, а потім синіє.

 

ЩОБ ЗАПОБIГТИ ОТРУЄННЮ ГРИБАМИ, СЛIД ПАМ’ЯТАТИ:

·        Не збирати невідомі, а також зовсім не знайомі гриби.

·        Збирати тільки ті гриби, про які точно відомо, що вони їстівні.

·        Ні в якому разі не куштувати на смак сирі гриби.

·        Перед приготуванням гриби двічі прокип’ятити по 7-10 хвилин, міняючи воду.

Навіть їстівні гриби, при неправильному приготуванні, можуть спричинити важкі, нерідко смертельні отруєння.

На жаль на Івано-Франківщині  минулого року  констатувалось чимало фактів отруєння грибами. Тому перш ніж вирушати в ліс, потрібно гарно поінформуватись задля безпеки.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1518 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>