23.11.2024 19:34
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

03.11.2010
12:00

Версiя для друку

На Івано-Франківщині навчилися варити низькокалорійні вареники

Пареники під казку

Ольга та Михайло Старжинські з прикарпатського селища Печеніжина пригощають приїжджих десятками видів вареників на парі. А до кожної страви – казку чи легенду розповідають. Таємницями смачних екологічно чистих наїдків родина  поділилися і з «Експресом» .

Про їхню гостинність вже добре знають в Україні та закордоном. Привітна родина постійно багата на гостей.

«Ми помітили, що чимало приїжджих, особливо жінки, дбаючи про свою фігуру, відмовляються вживати ті чи інші продукти, – каже пані Старжинська, пораючись на кухні. – Навіть такий традиційний український смаколик, як вареники, викликає у пань та панянок сумніви: їсти чи не їсти». А турботливій господині так хочеться усіх смачно нагодувати. Такі тут закони гуцульської гостинності.

Вихід було знайдено: пані Ольга взялася варити низькокалорійні парові вареники, що добре і легко засвоюються організмом. Наразі у Старжинських їх кількадесят видів. Із м'ясом, лівером, капустою, картоплею, солодким та соленим сиром, бринзою, вишнями, яблуками з корицею, малиною, чорницею, полуницями, перетертим з медом маком та родзинками… До кожного виду вареників ще й казку чи легенду Старжинські розкажуть. «Ось пригощаєтеся варениками з вишнями, – мовить господинька. – Та послухайте розповідь як гуцулка Марічка вишнею стала та село врятувала».

 І лине за столом давня оповідка про ті час, коли турки з татарами нашу землю плюндрували. Налетіли бусурмани на село, і всіх людей в полон забрали. Не було вдома лише чарівної красуні Марічки. Повернувшись, побачила згарище і злих татарів, один з них вже до красуні руки простягав, аби здобич не впустити.

«Господи, не дай мені  у ворожі руки попасти і брата мого захисти», – скрикнула дівчина і вмить деревом стала. А навесні зацвіло те дерево білопінним цвітом, згодом зродило червоними плодами. Так у нашому краї вишні з’явилися».

Так за розповіддю та смачнющою їжею й час минає. А казок та легенд Ольга з Михайлом знають безліч. Адже місцина, де живе привітна родина, також оповита легендами. Це батьківщина знаного опришка й месника Олекси Довбуша. Тому гості й жартують, що до Старжинських треба їхати за «Довбушевими парениками».

Галина ПЛУГАТОР, Печеніжин



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1539 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>