29.04.2024 06:21
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

25.01.2011
12:00

Версiя для друку

Від чеського археолога до польсько-української співпраці

На Прикарпатті створено громадську організацію «Товариство культурних взаємин Україна – країни ЄС: Чехія, Польща, Австрія імені Івана Борковського». Його члени братимуть участь у підготовці грантів Вишеградського фонду країн Вишеградської четвірки – Чехії, Польщі, Австрії і Словаччини. Громадська організація уже пройшла державну реєстрацію. Очолив товариство доктор хімічних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Іван Миронюк. Сьогодні він гість «Кур’єра Галіційського».

 – Пане професоре, яка буде основна мета діяльності новоствореного товариства?

 – Товариство створене з метою налагодження культурних взаємин з країнами ЄС, залучення інвестицій в економіку Городенківського району зокрема, звідкіля родом знаний європейський археолог Іван Борковський, та в економіку Прикарпаття загалом. Також значна роль відводитиметься налагодженню міжкультурного діалогу, науковій співпраці, пропаганді української культури. Нам є що представити та показати Європі. Через дипломатичний корпус ми нав’язуємо контакти з громадськими організаціями та науковими інституціями. Багато нам допомагає інститут трансформації суспільства Олега Соскіна.

 – Чи є вже якісь конкретні втілення міжнародної співпраці?

  Наш університет має добру співпрацю з Варшавським та Ягеллонським університетами. Із останнім є спільні програми щодо підготовки спеціалістів  у галузі права, філології та мистецтва. Українські студенти отримуватимуть дипломи в Польщі, а поляки – в Івано-Франківську. Наразі наші сусіди та партнери збільшили кількість студентів, які навчатимуться у Польщі. У нас є курси польської мови, для студентів нефілологічних спеціальностей, які досить популярні. Також наші професори хіміки, філологи, інформатики, економісти, кібернетики  читають лекції у польських університетах Жешува, Кракова, Варшави.

Серйозно працюють прикарпатські та краківські вчені над спільними дослідженнями у сфері біохімії та біотехнології. Складаємо проект щодо спільних досліджень у сфері нанотехнологій. Також студенти нашого юридичного інституту одночасно із дипломом про закінчення українського вузу отримають диплом Краківського університету. Зроблено це для того, аби молоді люди не виїжджали закордон, а здобували освіту в Україні та одночасно мали європейські можливості. Йдеться про 10-12 бакалаврів з правового інституту. Незабаром таку можливість матимуть й магістри.

Є напрацювання і в мистецькій сфері. Зокрема, наші студенти художньо факультету інституту мистецтв мали виставку в Кракові. Хочемо обмінюватися із сусідами інформацією про мистецькі здобутки вузів. Цікавим мав би бути й проект щодо відновлення костелів. Ось маємо на території сусідньої Тернопільської області, в місті Підгайці, дуже зруйновану святиню, в якій є гріб засновника Станіславова Андрія Потоцького. Але стіни костелу попадали, суцільна руїна. То чому би не відновити храм, не відродити память про засновника міста.

 – У «Товаристві культурних взаємин Україна – країни ЄС: Чехія, Польща, Австрія імені Івана Борковського» є ще  й екологічний напрям роботи.

 – Поляки, як і ми, зацікавлені у спільній охороні навколишнього середовища, охороні Карпат. У них є на це кошти, а ми, рятуємося, як можемо. Але треба робити це спільно. Особливо якщо йдеться про запобігання техногенним катастрофам. Так разом із румунами будуть створені пости екологічного стану води, повітря, ґрунтів та дерев.  Проте не відкидатимемо й допомогу з інших країн, зокрема нашого найближчого сусіда та партнера – Польщі.

Розмовляла  Галина ПЛУГАТОР



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1260 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>