За останні кілька днів села Коломийського району, що на Прикарпатті, почали потерпати від наслідків повені 2008-ого - "Новини Івано-Франківська"

14.06.2024 16:12
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
24.01.2011
12:59

Версiя для друку

За останні кілька днів села Коломийського району, що на Прикарпатті, почали потерпати від наслідків повені 2008-ого

Першими відчули важкий подих минулого жителі села Мишин. Там, в одному із віддалених кутків села, що іменують Циганським, гора посунула на людські оселі.  Велика кількість ґрунту перекрила дорогу до будинків кількох місцевих мешканців. До Циганського веде довга підвісна кладка через річку Лючка.

 «Дістатися туди можна лише по ній, через річку, або, об’їжджаючи через сусіднє село, – розповідає «Експресу» голова мишинської сільради Василь Мельник. – На Циганському кутку зараз знаходиться вісім осель, де живуть переважно люди старшого віку».

Проте вони в постійному страху: на їхні будинки сунеться гора, а земля… постійно рухається. Селяни заледве пережили відлигу і ще з більшим жахом чекають на весну.

«Я плакала та кричала, говорила, що гора валиться. Напевно і хату, і  мене може знищити», – каже із розпачем місцева жителька Параска Бодрук.

Проблема почалася ще у 2008-ому році, після великої повені.  Від того часу гора почала сповзати вниз. А на городах селян знаходиться велика кількість так званих ґрунтових підшкірних вод. Тому в часи дощів й справді можна побачити, як рухається земля. Тепер зсув перекрив дорогу від кількох господ до інших обійсть.

Для вирішення проблеми до Циганського кутка приїхали представники місцевої влади та спеціалісти водного господарства, провели обстеження, склали акти. За словами першого заступника голови Коломийської РДА Романа Панчука, закладені кошти в екологічному фонді на усунення аварійних ситуацій. Зараз чекають на поступлення грошей, і після цього розпочнуться роботи. Для цього слід запросити фахівців з Івано-Франківського Національного технічного університету нафти й газу, аби ті обстежили місце та дали рекомендації, що ж робити далі. Хоча наразі значно легше збудувати нове житло для тих людей, чиїм житлам загрожує зсув.

А у селищі Печеніжин наслідки повені та байдужості з боку держави позбавили життя двоє молодих людей віком 24 та 28 років. В одного із загиблих сиротою залишилася п’ятимісячним дитина.

«Хлопці їхали вантажівкою «ЗІЛ-130» по дорозі у напрямку райцентру Коломия через недобудований від часів повені 2008-ого міст, – розповідає голова Печеніжинсьої селищної ради Ігор Довірак. – Вони працювали в одному із торгових домів області. До нас в магазини привозили продукти та води».

Трагедія сталася увечері. Стверджують, що нещасні, незважаючи на дорожні знаки, які регулювали об'їзд небезпечної ділянки дороги, де проводилися ремонтні роботи, таки в’їхали на недобудований міст через річку Печеніга. Проте місцеві жителі мовлять, що ніяких знаків там взагалі не було (!!!). А дорога слизька – водій просто не зміг загальмувати. Машина зірвалася у річку. Знесло кабіну. Людей не стало.

«На мості залишилося лише настелити панелі, – продовжує місцевий війт. – Проте держава коштів не виділяла, і роботи не велися. Якби лише поступили кошти, то все одразу би завершили. А так – чекаємо!».

Наразі в Івано-Франківській області на добудову чекають 22 мости.

Галина ПЛУГАТОРreturn_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 1746 разів
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>