Прикарпатське село потерпає від наслідків повені 2008 року - "Новини Івано-Франківська"

27.05.2024 01:18
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
21.07.2011
11:54

Версiя для друку

Прикарпатське село потерпає від наслідків повені 2008 року

148 людей з них 22 дітей із села Заріччя, Болехівської міськради, що  на Івано-Франківщині, залишилися відрізаними від світу через обвал мосту через  річку Свіча.

Село належить до міжрічанської сільської ради. Тому тут є школа, дитячий садок, ФАП, магазини. Отже, коли нема мосту, то що ж тим людям робити?  Коли ще у 2008-ому році унаслідок повені споруда завдовжки 232 метри обвалилася, то її почали відновлювати. Роботи виконувала одна зі львівських фірм. Загальний кошторис проекту 19 мільйонів 600 тисяч гривень. А виділено було усього 6 мільйонів 623 тисячі 748 гривень. Їх будівельники вже отримали. Надалі – жодних коштів. І роботи без виплати,  звісно, припинилися ще півтора роки тому. Якби зараз виділили гроші, то будівельники вже наступного дня приступили би до роботи, і до кінця року здали би міст в експлуатацію. Проте грошей катма!

Місцеві жителі вже давно забили на сполох. Писали в обласну держадміністрацію, Кабмін, Адміністрацію Президента. Приїжджали різні чиновники, але все стояло на місці. Окрім мосту.

«На місці залишилося укласти вісім залізобетонних балок, – каже «Експресу» голова міжрічанської сільради Іван Зозуляк. – Із них на місці було лише три. За решту п’ять треба було просто заплатити. Але чим? Врешті-решт через руйнування підпірних дерев’яних вільхових та вербових кілків, які від часу і навантаження позсихалися і потріскали, залізобетонні конструкції таки завалися. І тепер вже треба встановлювати не п’ять балок, а дванадцять».

І гроші, і людська праця, як це не прикро, втопилися у водах Свічі.

А тепер ситуація ускладнюється ще тим, що люди бояться взагалі жити у своїх оселях. Адже наразі, допоки немає великого підйому води в річці, вони переходять її убрід. І лише заледве якийсь рясний дощ, вода піднімається, і  – прощай, цивілізаціє! Наразі всі конструкції, що впали, демонтовуються, аби під час дощів на Свічі не утворилася загата.

Сабіна РУЖИЦЬКА

 return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 1699 разів
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>