В Івано-Франківську науковці світу вирішували питання єдності мір і вимірювань - "Новини Івано-Франківська"

14.06.2024 15:52
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
27.10.2011
02:38

Версiя для друку

В Івано-Франківську науковці світу вирішували питання єдності мір і вимірювань

В м. Івано-Франківськ відбулося засідання технічного комітету КООМЕТ з"Витратометрії". Загалом науковці розглянули ряд питань, котрі стосуються, у тому числі, і проблем єдності мір і вимірювань і необхідної точності їх результатів, сприянню розвитку співробітництва національних економік і усуненню технічних бар’єрів в міжнародній торгівлі, співпраця метрологічних служб євро-азійських країн з аналогічними службами інших регіонів.

В ході засідання також обговорено основні результати діяльності КООМЕТ в 2010-2011 рр., а саме виконання програми звірень еталонів національних метрологічних інститутів, плани роботи на майбутнє. В тому числі представлено інформацію про проведення звірень за темою КООМЕТ 412/UA/07 «Реалізація звірень еталонного випробувального обладнання в діапазоні витрати газу від 4 м3/ч до 160 м3/ч» координатором яких виступало ДП «Івано-Франківськстандартметрологія», а учасниками – Словацький метрологічний інститут, Литовський енергетичний інститут, Всеросійський науково-дослідний інститут витратометрії. Результати звірень підтвердили високий рівень еталонної бази, вимірювальних та калібрувальних можливостей  ДП «Івано-Франківськстандартметро-логія».

Завдяки активній співпраці на міжнародному рівні підприємство з 2011 року долучилось  до участі у міжнародному проекті  з проведення звірень національних еталонів одиниці об’єму та об’ємної витрати газу по проекту Міжнародного Бюро Мір і Ваг,  реалізація якого передбачає забезпечення єдності вимірювань об’єму газу між 22-ма провідними країнами Європи, Азії та Америки.

Саме завдяки плідній співпраці ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» із міжнародними метрологічними організаціями вимірювальні та калібрувальні можливості  України з вимірювання одиниць об’єму та об’ємної витрати газу у жовтні 2009 року опубліковані в базі даних Міжнародного Бюро Мір та Ваг та визнані на міжнародному рівні. Тобто сертифікат калібрування, виданий ДП «Івано-Франківськстандартметроло-гія», визнається в цілому світі – повідомляє www.briz.if.ua.

 

Довідка www.briz.if.ua: КООМЕТ - міжнародна організація співробітництва державних метрологічних інститутів країн Центральної і Східної Європи, Азіатського та інших регіонів світу. На сьогодні членами КООМЕТ є метрологічні органи Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Болгарії, Німеччини, Грузії, Казахстану, Киргизстану, КНДР, Куби, Литви, Молдови, Росії, Румунії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану і України.return_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 1422 рази
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>