Михайло Вишиванюк: Питання захисту прав дитини буде включено у критерій роботи кожного голови райдержадміністрації і міського голови міст обласного значення за підсумками року - "Новини Івано-Франківська"

28.03.2023 14:41
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
01.11.2011
12:13

Версiя для друку

Михайло Вишиванюк: Питання захисту прав дитини буде включено у критерій роботи кожного голови райдержадміністрації і міського голови міст обласного значення за підсумками року

Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк під час недавньої робочої наради із головами райдержадміністрацій доручив «проаналізувати на місцях» ситуацію щодо загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку з усиновлення, а також врахувати у роботі усі зауваження і пропозиції Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, який недавно перебував з робочою поїздкою на Івано-Франківщині, та вимоги Всеукраїнської наради з питань захисту прав дитини, на якій виступив Президент України Віктор Янукович.
 Згідно із дорученням голови облдержадміністрації, усі керівники районів і міст обласного значення повинні «детально вивчити» дане питання протягом місяця.

 Михайло Вишиванюк також вказав головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення на «посилення роботи» зі створення дитячих будинків сімейного типу.

 «Цю болючу дитячу тему підняв Президент України Віктор Янукович на загальноукраїнській нараді з питань захисту прав дитини, що відбулася 27 жовтня, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Тому за підсумками року питання захисту прав дитини буде включено у критерій роботи кожного голови райдержадміністрації і міського голови міст обласного значення», - запевнив голова ОДА.

Довідково.

У своєму виступі на згаданій Всеукраїнській нараді з прав дитини, у якій, окрім голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка взяли участь представники відповідних обласних управлінь і служб із захисту сім'ї, молоді та дітей Івано-Франківщини, Президент України Віктор Янукович наголосив: «Ми повинні зробити все, щоб кожна дитина, позбавлена батьківської        опіки, була усиновлена громадянами України».

 Глава держави вважає, що необхідно вдосконалювати цю роботу, долати стереотипи у такій делікатній сфері, як усиновлення, краще інформувати громадян, ефективніше залучати до цієї благородної справи засоби масової інформації.

 Віктор Янукович навів успішний приклад вдалої реалізації проектів «Служба розшуку дітей», «Цій дитині потрібна родина!», діяльність національного порталу sirotstvy.net. «Ми повинні зробити все, щоб кожна дитина, позбавлена батьківської опіки, незалежно від віку та стану здоров’я, була усиновлена громадянами України та залишилася на Батьківщині», – сказав Глава держави. 

 Президент України зазначив, що вже чотири роки активно обговорюється питання щодо реформування інтернатних закладів, однак «практичних результатів дуже мало». Віктор Янукович переконаний: «Настав час запровадити цільове фінансування потреб дітей, а не інтернатів. Маю на увазі розповсюджений у світі принцип фінансування «гроші ходять за дитиною».

 Водночас керівник держави сказав декілька слів і про виховання дітей у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу. Для України це відносно нове явище, і державні службовці ще не навчилися належним чином співпрацювати з прийомними родинами, забезпечувати їх якісний соціальний супровід.
 За словами Віктора Януковича, девальвація державної політики у царині забезпечення прав дітей є абсолютно неприпустимим явищем. Саме тому з метою кардинального покращання ситуації в цій сфері й була запроваджена посада Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Світлана Усатюк, прес-служба голови ІФ ОДАreturn_links(15); ?>
Інші новини
Цю новину переглянули 922 рази
©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>